2022’de birden fazla cihaz için en iyi şarj istasyonları: Kablolu, kablosuz ve daha fazla şarj istasyonu

Bir saniye durun ve düzenli olarak şarj edilmesi gereken bir tür teknolojik cihazı kullanarak her gün kaç saat harcadığınızı düşünün. Dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar, akıllı saatler, kablosuz kulaklıklar, fitness takip cihazları ve elde taşınabilir oyun cihazları arasında çoğu insanın cevabı muhtemelen “her uyanma saati” olacaktır – ve bunu çok az abartarak söylüyoruz. Yine de, […]

2022’de birden fazla cihaz için en iyi şarj istasyonları: Kablolu, kablosuz ve daha fazla şarj istasyonu

Bir saniye durun ve düzenli olarak şarj edilmesi gereken bir tür teknolojik cihazı kullanarak her gün kaç saat harcadığınızı düşünün. Dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar, akıllı saatler, kablosuz kulaklıklar, fitness takip cihazları ve elde taşınabilir oyun cihazları arasında çoğu insanın cevabı muhtemelen “her uyanma saati” olacaktır – ve bunu çok az abartarak söylüyoruz.

Yine de, içinde yaşadığımız dünyanın doğası bu! İş dizüstü bilgisayarlarımızda, akıllı telefonlarımızda sosyalleşme, tabletlerimizde eğlence ve egzersizler fitness takipçilerimiz ve kablosuz kulaklıklarımızla el ele gidiyor. Bu cihazların her biri ile birlikte, yarın tekrar kullanabilmemiz için takılması gereken büyük, çirkin bir kablo geliyor. Ve tüm bu kablolar elektrik prizlerimizin yakınında bir araya geldiğinde – her gün birbiri ardına bükülerek, döndürülerek ve döndürülerek – sonunda doğanın en kötüsüne rakip olan grotesk, çözülemez bir karmaşa ile baş başa kalırız. sıçan krallar.

Bu kabus gibi kemirgen koleksiyonları aslında oldukça nadir olsa da, köşenizdeki şarj kablolarının ve sonsuz duvar şarj cihazlarının karmaşası çok, çok gerçek. Neyse ki, birden fazla cihaz için bir şarj istasyonu, alanınızı tamamen değiştirebilir. Geçmişte, cihaz şarj istasyonları veya hub’lar gerçekten çok çirkin görünüyordu. Ancak son zamanlarda bu sorunu çözmek için de evinize yakışacak kadar şık ürünler ortaya çıktı.

Cihaz şarj istasyonu nedir?

Cihaz şarj istasyonu, şarj olurken tüm mobil cihazlarınızı düzenleyebileceğiniz bir merkezdir. Farklı türleri vardır, ancak her biri, kablolarınızın birbirine dolanmasını veya daha da kötüsü, en çok ihtiyacınız olduğunda erişemeyeceğiniz bir yere düşmesini önlemek için bir tür kablo yönetimi sağlar. Bu şarj istasyonları, şarj kablolarınızı yakın tutar (veya tamamen ortadan kaldırır), böylece dağınıklıktan uzak bir ev veya çalışma alanının keyfini çıkarabilirsiniz.

Ne tür şarj istasyonları var?

Üç ana şarj istasyonu türü vardır: yalnızca organizasyon ve kablo yönetimi için tasarlanmış kablolu, kablosuz ve teknoloji dışı hub’lar. Bu türlerin her biri, çeşitli cihazlara hitap eden çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Bazılarının akıllı saat veya kulaklık gibi küçük cihazları şarj etmek için özel bir yeri olabilir; diğerleri, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi daha büyük teknolojileri veya bir evin tüm akıllı telefonlarını barındıracak geniş alana sahip olacak.

  • Kablolu şarj istasyonları güç dağıtımı için bir duvar prizine takın. Genellikle, birden fazla şarj kablosunu barındırmak için bir tarafta bir dizi USB bağlantı noktasına (genellikle USB A ve USB C bağlantı noktalarının bir karışımı) sahiptirler. Bu USB şarj istasyonlarında ayrıca tipik olarak, cihazların bir kitaplıktaki kitaplar gibi aralarına yerleştirilebileceği ve ilgili kablolarına takılabileceği üst kısım boyunca bir dizi ayırıcı bulunur.

  • Kablosuz şarj istasyonları güç dağıtımı için bir duvar prizine de takın, ancak ilgilendikleri tek kablo bu. Cihazınızı istasyonun üzerine koyun ve şarj olacaktır (tabii ki uyumlu olduğu sürece).

  • Teknoloji dışı şarj istasyonları kablolu ve kablosuz muadilleri gibi duvara takmayın. Aslında, onların içinden geçen hiçbir güçleri yoktur. Bunun yerine, bu şarj istasyonları, tabanlarında bir anahtarlı uzatma kablosu veya aşırı gerilim koruyucuyu saklamak için estetik açıdan hoş bir yer görevi görür. Üstte, cihazlarınızı yerleştirmek için yuvalar (ortalama kablolu şarj istasyonu gibi) vardır ve küçük kesikleri vardır, böylece gerektiğinde cihazlarınıza biraz meyve suyu vermek için şarj kablolarınızı tabandan besleyebilirsiniz. Pek çok farklı cihaz türünü barındırabildikleri için şarj istasyonlarının en esnekleridir.

Kablosuz şarj istasyonunun faydaları nelerdir?

Kablosuz şarj istasyonları gerçekten estetik açıdan hoş olma eğilimindedir. Bunlar yalnızca tipik olarak en şık şarj istasyonu türü olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanımlarında neredeyse hiç kablo bulunmadığından (elbette duvara takılan kablo dışında) kablo yönetimi için en iyi seçenektir. Ayrıca, cihazınızı üzerlerine koyduğunuzdan ve şarj olmaya başladığı için kullanımı çok kolaydır.

Öte yandan, kablosuz şarj istasyonları yalnızca akıllı telefonlar, akıllı saatler ve kablosuz kulaklıklar gibi belirli ürünlerle çalışır. Ayrıca, teknoloji cihazlarınızın üreticisi söz konusu olduğunda daha da sınırlı olabilirsiniz. Örneğin, Android cihazlar bazı Apple şarj istasyonlarıyla uyumlu değildir ve bunun tersi de geçerlidir. (Bu özellikle akıllı saatler ve kablosuz kulaklıklar söz konusu olduğunda geçerlidir.) Bu nedenle, sahip olduğunuz cihazları gerçekten şarj edeceklerinden emin olmak için satın almadan önce uyumluluk özelliklerini kontrol etmeniz çok önemlidir.

Kablolu şarj istasyonunun faydaları nelerdir?

Kablolu şarj istasyonları, şarj edebileceğiniz cihaz türleri söz konusu olduğunda kablosuz şarj istasyonlarından çok daha esnektir. Cihazınız yuvaya sığıyorsa ve takmak için bir USB kablonuz varsa, hazırsınız. Genellikle daha fazla sayıda cihazı şarj etme yeteneği de sağlarlar.

Ne yazık ki, bu istasyonlar genellikle kablosuz muadillerinden çok daha az çekicidir. Ayrıca, tüm cihazlarınızı şarj tabanına takmak için mini şarj kablolarınız yoksa, yine de kablo karmaşası yaşayabilirsiniz.

Bazı kablolu şarj istasyonları, satın aldığınız ürünle birlikte bu mini kablolardan oluşan bir set içerir; bu, yalnızca birkaç inç uzunluğunda oldukları için harikadır – USB bağlantı noktasından cihazınıza ulaşmak için yeterli, bu da kablo karmaşasını azaltır. Ancak, bu kabloların cihazlarınızla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Değillerse (veya hiç sağlanmadıysa), kendiniz için bunlar gibi bir paket satın almanız gerekir. Apple için mini yıldırım kabloları(yeni bir sekmede açılır)bunlar Android için mikro USB kabloları(yeni bir sekmede açılır)veya bunlar USB C bağlantı noktaları için mini kablolar(yeni bir sekmede açılır).

Teknoloji dışı bir şarj istasyonunun faydaları nelerdir?

Kablolu şarj istasyonları gibi, bu teknoloji dışı hub’lar veya dock’lar, özellikle bir anahtarlı uzatma kablosunu gizleyen bir kutu oldukları için, üzerlerinde şarj ettiğiniz cihazlar açısından size çok fazla özgürlük sağlar. Bununla birlikte, çoğu kablolu şarj istasyonunun aksine, bölücüleri çıkarılabilir, böylece düzenlemelerini özelleştirebilirsiniz. Masaüstünüzün veya komodinin kullanımını en üst düzeye çıkarmak için bir Yankı Noktası veya bir saat gibi bir şeyi yerleştirmek için kutunun üstünde – şarj cihazlarınızın yanında – biraz boş alan bile bırakabilirsiniz.

Pek çok teknoloji dışı şarj istasyonu, oldukça dayanıklı, çekici, temizlemesi kolay ve sürdürülebilir bir şekilde üretilen bambudan yapılır. Bu tür bir şarj merkezi, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi daha büyük teknolojik cihazları barındırmada da en iyisidir.

Bununla birlikte, bu teknoloji dışı şarj istasyonlarının dezavantajı, kendi çoklu prizinizi, USB hub’ınızı (bir Anker PowerPort(yeni bir sekmede açılır)) veya kutunun içine yerleştirmek için aşırı gerilim koruyucu – ve sığacağından emin olmak için ölçümlere dikkat etmeniz gerekir. Yine de, şarj istasyonunun tabanında, çok sayıda uzun kabloyu düzgün bir şekilde sarılmış halde tutmak için yeterli alan vardır, bu nedenle, yapabileceğiniz gibi yepyeni bir mini uzunlukta kablo seti almak için kendi yolunuzdan çıkmanıza gerek yoktur. kablolu bir şarj istasyonu. Ve deliklerin her biri birçok kabloyu besleyebilir, bu nedenle gerçekten yalnızca anahtarlı uzatma kablolarınızla sınırlısınız.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow