2022’deki en iyi grafik kartları (İngiltere)

Yani, bir PC oyun kurulumu oluşturuyor veya yükseltiyorsunuz. Başlamak için tek bir yer var – gerçek PC’nin kendisinin ve monitörün barebone temellerinden sonra – ve bu bir grafik kartı. Ama büyük sorunu da biliyoruz. Mevcut bu kadar çok teknoloji ve hızla hızlanan özellikler ve yetenekler ile bilim tarafından kör olmak kolaydır. Bu nedenle, piyasadaki en […]

2022’deki en iyi grafik kartları (İngiltere)

Yani, bir PC oyun kurulumu oluşturuyor veya yükseltiyorsunuz. Başlamak için tek bir yer var – gerçek PC’nin kendisinin ve monitörün barebone temellerinden sonra – ve bu bir grafik kartı.

Ama büyük sorunu da biliyoruz. Mevcut bu kadar çok teknoloji ve hızla hızlanan özellikler ve yetenekler ile bilim tarafından kör olmak kolaydır. Bu nedenle, piyasadaki en iyi grafik kartlarıyla size yardımcı olmak ve resmin içine sokmak için buradayız.

PC oyunlarında yeniyseniz veya bilgi tazelemeye ihtiyacınız varsa, işte başlamanıza yardımcı olacak bazı kullanışlı bilgiler.

Grafik kartı nedir?

GPU olarak da bilinen grafik kartı, herhangi bir bilgisayarın en önemli parçalarından biridir. Verileri görüntülere dönüştürmek için CPU (veya işlemci) ile birlikte çalışır. En iyi grafik kartları, verileri daha hızlı işler ve bu görüntüleri daha keskin ve gerçekçi hale getirir. Modern grafik kartları, bir denetleyiciye veya klavyeye fiziksel olarak girdiğiniz komutlar ile monitörde olanlar arasında neredeyse hiç olmayan bir gecikmeyle inanılmaz 3D görüntüleri işleyebilir.

Gerçekten bir grafik kartına ihtiyacınız var mı?

Oldukça hevesli bir PC oyuncusuysanız, evet. Sürekli gelişen 4K ve ışın izleme ile oyunlar giderek daha karmaşık hale geliyor, bu nedenle hıza ayak uydurmak için donanıma ihtiyacınız olacak. Oyuncular, makinelerini düzenli olarak yükseltmeye aşinadır ve grafik kartı, yeni nesil oyun oynamanın temel bileşenidir.

Grafik kartları sadece oyuncular için mi?

Grafik kartları oyunla geniş ölçüde ilişkilidir ve gücün çoğu burada yatmaktadır. Bununla birlikte, video düzenleme ve kod çözme, 3D işleme ve grafik tasarım tabanlı uygulamalar için işleme yetenekleriyle grafik kartları yaratıcı profesyoneller ve tasarımcılar için de önemli olabilir. GPU’nuzu yaratıcı tasarım çalışmaları için yükseltiyorsanız, bu görevleri göz önünde bulundurarak yapıldığını kontrol ettiğinizden emin olun. Çoğu grafik kartı yalnızca oyun oynamaya yöneliktir.

Bir grafik kartının maliyeti nedir?

Bir oyun bilgisayarı oluşturmakta yeniyseniz, cüzdanınıza ciddi bir darbe indirmeye hazırlanın. Deneyimli biriyseniz, iyi bir GPU’nun maliyetini zaten bileceksiniz. Gerçekten de, grafik kartları – en azından çok kaliteli grafik kartları – ucuza gelmiyor. İyi bir seçenek için 500 sterlinden (ve yukarı doğru demek istiyoruz) herhangi bir şey ödemeye hazırlanın. Ancak, yeni başlayan biriyseniz ve daha az harcayarak başlamak istiyorsanız umutsuzluğa kapılmayın. Bu listede maliyeti 200 sterlinin altında olan bir GPU var. Oyun oynama konusunda ciddiyseniz, bunun uzun vadeli bir seçenek olmasını beklemeyin.

Nvidia en iyi ekran kartlarını mı üretiyor?

Çevrimiçi incelemelere üstünkörü bir bakış, durumun böyle olduğunu düşündürür. Nvidia GeForce GPU’lar, kesinlikle pazarın orta sınıf ve premium ucunda paketin lideridir. Bu, en iyi Nvidia GeForce için büyük paralar ödemeniz gerektiği anlamına gelmez. AMD, özellikle daha düşük fiyat noktalarında iyi seçenekler sunar.

Üçüncü taraf grafik kartları nelerdir?

Bu, başka bir üreticinin kendi sürümünü oluşturmak için Nvidia ve AMD gibi en iyi markanın GPU’sunu kullandığı zamandır. Bunlar tamamen kabul edilebilir ve bazı durumlarda daha kolay elde edilebilir. Örneğin Nvidia yeni bir ürün çıkardığında altın tozu gibi olabiliyor. Bu durumda, üçüncü taraf bir sürüm elde etmek daha kolaydır. Bu toplama birkaç üçüncü taraf GPU’yu dahil ettik.

En iyi grafik kartı nedir?

PC kurulumunuzun teknik özelliklerine ve gereksinimlerine göre buna gerçekten karar verebilirsiniz. Ancak size söyleyebileceğimiz şey, sizin için araştırma işini yaptığımızdır. Bir dizi GPU ihtiyacı için en iyi seçenekleri bulmak için interneti ve incelemeleri taradık.

Bunlar 2022’deki en iyi grafik kartları.

Teknory