2022’nin en iyi kurutma makineleri

Çamaşır kurutma makinesine mi ihtiyacınız var? Yoğun evlerde önemli bir cihazdır. Her zaman aynı anda üç yıkama yüküne sahip olan herkes, bunların ne kadar yararlı olduğunu anlayacaktır. Ve kışın gelmesiyle, içeride çamaşır kurutmak için bir araca ihtiyacınız var. Ancak çamaşır kurutma makinesi satın almak, pantolonlarınızı kurutmaktan daha fazlasıdır. Yaşam maliyeti krizinin tüm gücüyle, herkes tasarruf […]

2022’nin en iyi kurutma makineleri

Çamaşır kurutma makinesine mi ihtiyacınız var? Yoğun evlerde önemli bir cihazdır. Her zaman aynı anda üç yıkama yüküne sahip olan herkes, bunların ne kadar yararlı olduğunu anlayacaktır. Ve kışın gelmesiyle, içeride çamaşır kurutmak için bir araca ihtiyacınız var.

Ancak çamaşır kurutma makinesi satın almak, pantolonlarınızı kurutmaktan daha fazlasıdır. Yaşam maliyeti krizinin tüm gücüyle, herkes tasarruf etmeye ve enerji kullanımında daha verimli olmaya çalışıyor. Daha da fazla tasarruf etmek istiyorsanız, elektrikli bir kurutma rafı düşünmeye değer olduğunu belirtmekte fayda var – çalıştırması çamaşır kurutma makinesinden daha ucuzdur. Yine de büyük çamaşırları kurutmak daha uzun sürebilir.

Akıllı veya entegre kurutucular gibi farklı türde çamaşır kurutma makineleri görebilirsiniz. Ancak üç ana kategoriye ayrılırlar: ısı pompası, havalandırmalı ve kondansatör. Ama bunlar nedir ve hangisi en iyisidir? İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı yararlı bilgiler.

Isı pompalı çamaşır kurutma makinesi nedir?

Bu özet için kendi araştırmamıza dayanarak, ısı pompalı çamaşır kurutma makinelerinin çamaşır kurutma makinesi pazarını ele geçirmesine çok benziyor. Kesinlikle, takla teknolojisindeki en son yenilik. Isı pompalı çamaşır kurutucuları, giysilerdeki nemi emmek için sıcak hava kullanan kapalı devre bir ısı değişim sistemi kullanır. Sıcak hava tamburdan geçtikten sonra, nemi uzaklaştıran ve bir tankta depolayan bir evaporatörden geçer. Hava daha sonra yeniden ısıtılır ve daha fazla kurutma için yeniden kullanılır. Esasen havayı yeniden ısıtma veya yeniden kullanma sistemidir.

Enerji açısından daha verimlidirler, bu da daha düşük işletme maliyetleri ve çevre üzerinde daha az etki anlamına gelir. Bazı üreticiler, ısı pompalı kurutucuların %50’ye kadar daha az enerji kullandığını iddia ediyor. Dezavantajı, önceden daha pahalıya mal olmaları ve çamaşırları kurutmak için daha uzun sürmeleridir. Tankın da boşaltılması gerekiyor.

Havalandırmalı ve kondenserli çamaşır kurutma makineleri – hangisi en iyisi?

Havalandırmalı çamaşır kurutma makineleri muhtemelen en sık görülenlerdir. Nemli havayı atmosfere atmak için büyük bir hortum kullanan klasik tarzdaki çamaşır kurutma makinesi. Bu, kurutucunun hortum için bir pencere veya kapıya yakın yerleştirilmesi gerekeceği anlamına gelir. Tüm bu nemin evinize yayılmasını istemiyorsanız. Havalandırmalı çamaşır kurutma makinelerinin maliyeti daha düşüktür – sadece birkaç yüz pounda bir tane alabilirsiniz – ancak daha yüksek işletme maliyetleri vardır.

Kondenserler, ıslak giysilerinizdeki nemi gidermek için yüksek sıcaklıklar kullanarak çalışır. Damlacıklar daha sonra, ara sıra boşaltılması gereken tanka boşaltılır. Havalandırmalı makinelerin aksine, kondenserli çamaşır kurutma makineleri evinizin herhangi bir yerine yerleştirilebilir – bir pencere veya kapı yanına yerleştirmenize gerek yoktur. Ayrıca daha hızlı kururlar. Dezavantajı ise daha fazla enerji tüketmeleridir.

Bir çamaşır kurutma makinesi çalıştırmanın maliyeti nedir?

Bazı insanlar için bu, ne tür bir makine seçileceğinden daha büyük bir sorudur. Herkes yaşam krizinin maliyetine yakalanırken, kuruşlar ve sterlinler önemlidir. Göre Hangi, havalandırmalı ve kondenserli çamaşır kurutma makinelerinin çalıştırılması yılda 230 sterlinden fazlaya mal olabilir (haftada ortalama üç yüke göre). Bununla birlikte, bir ısı pompası yılda 68 £ ‘a yakın olabilir.

Büyük karar, bir ısı pompalı çamaşır kurutma makinesinin daha büyük maliyetlerini önceden ödemek isteyip istemediğinizdir. Gelecekte neredeyse kesinlikle daha fazla tasarruf edeceksiniz, bu da onları çok uygun maliyetli hale getiriyor. Ancak herkesin aynı anda süslü bir cihaza savurganlık yapmak için etrafta yatan yaklaşık 1.000 sterlini yok.

En iyi çamaşır kurutma makinesi nedir?

Bu, çeşitli faktörlere bağlı olarak tamamen size kalmış. Eviniz ne kadar büyük? Bütçeniz nedir? Her hafta ne kadar yıkama yapıyorsunuz? Bir uygulama aracılığıyla uzaktan kontrol etmeniz mi gerekiyor? Araştırmayı yaptık ve mevcut en iyi seçenekler olduğuna inandığımız şeylerin bir listesini oluşturmak için çevrimiçi incelemeleri taradık. Burada herkes için bir şeyler var.

Bunlar 2022’deki en iyi çamaşır kurutma makineleri.

Teknory