2023 BMW I7 xDrive60 İlk Sürüş: Sonunda Biraz Elektrikli Tutum

i7, ön ve arkada bir çift senkron endüksiyon motoruna sahiptir; birlikte, 544 beygir gücü ve 553 pound-feet tork pompalıyorlar. Kuşkusuz, bu, Tesla’nın Model S ve Lucid’in Hava üssü modellerinin her ikisi de önemli ölçüde daha az nakit için yaklaşık 100 daha fazla beygir gücüne sahip olduğu için üst düzey pazarın çoğunu takip ediyor; i7’nin 4.7 …

2023 BMW I7 xDrive60 İlk Sürüş: Sonunda Biraz Elektrikli Tutum

i7, ön ve arkada bir çift senkron endüksiyon motoruna sahiptir; birlikte, 544 beygir gücü ve 553 pound-feet tork pompalıyorlar. Kuşkusuz, bu, Tesla’nın Model S ve Lucid’in Hava üssü modellerinin her ikisi de önemli ölçüde daha az nakit için yaklaşık 100 daha fazla beygir gücüne sahip olduğu için üst düzey pazarın çoğunu takip ediyor; i7’nin 4.7 saniyelik 0-60 süresi, onu en yüksek hız için herhangi bir YouTube derlemesine koymayacak.

Önemli bir 101,7 kWh pil kapasitesine sahiptir; Tuğla benzeri ön profili ince .24 sürtünme katsayısına indirgemeye yardımcı olacak bazı gelişmiş rüzgar tüneli hileleriyle birlikte, bu pil 310 EPA dereceli mil menzil anlamına gelir. Bu, benzer fiyatlı rakipleri arasında kabaca orta pakete koymak iyidir, ancak ne yazık ki bir amiral gemisi modeli için bu seri, BMW’nin daha büyük bir pil paketinden 324 mil menzile sahip olan kendi iX crossover’ını takip ediyor. Bununla birlikte, mükemmel rejeneratif frenleme (.22 G kadar güçlü bir yavaşlama ile) ve 195 kW’a kadar hızlı DC hızlı şarj sunar, bu da muhtemelen 310 millik menzili çok kısa hissetmekten koruyacaktır.

Ancak, EPA numaralarından daha da önemlisi, şu anda şunu söylemeye değer: i7 kağıt için optimize edilmemiştir. Özünde, inekler için bir EV değildir. İneklere aldırmayın – BMW’nin i7’deki mıknatıssız endüksiyon motorlarından %93 verimlilik elde etmeyi nasıl başardığına veya navigasyon sistemine bir şarj istasyonu girildiğinde pillerin artık kendilerini otomatik olarak nasıl ön koşullandırdığına dair tartışmayı da derinden takdir ettim. ancak yalnızca aktarma organlarının özüne odaklanmak, bu arabanın tüm noktasını kaçırmaktır.

Teknory