8 dolarlık bir Twitter aboneliği Elon Musk’ı kurtarabilir mi? Rakamlara bakalım.

Elon Musk’ın para kazanması gerekiyor… ve hızlı. Ve bunu yapmak için Twitter kullanıcılarının cüzdanlarına bakıyor. Musk, geçtiğimiz 10 yılda sadece iki kez kâr eden bir şirket olan Twitter için kısa süre önce 44 milyar dolar ödedi ve şimdi milyarlarca borcu artı alacaklıları ve yatırımcıları memnun ediyor. Dahası, reklamcılar onun liderliği ve bunun sonucunda toksisitedeki artış […]

8 dolarlık bir Twitter aboneliği Elon Musk’ı kurtarabilir mi?  Rakamlara bakalım.

Elon Musk’ın para kazanması gerekiyor… ve hızlı. Ve bunu yapmak için Twitter kullanıcılarının cüzdanlarına bakıyor.

Musk, geçtiğimiz 10 yılda sadece iki kez kâr eden bir şirket olan Twitter için kısa süre önce 44 milyar dolar ödedi ve şimdi milyarlarca borcu artı alacaklıları ve yatırımcıları memnun ediyor. Dahası, reklamcılar onun liderliği ve bunun sonucunda toksisitedeki artış nedeniyle platformdan kaçıyorlar.

Peki, yeni Twitter CEO’su parayı geri getirmek için ne yapacak? Doğrulama durumu için kullanıcılardan aylık ücret alın.

Dönüşü duymuş olabilirsiniz: “O, oyun alanını kitleler ve seçkin mavi çeklerle eşitlemek için yapıyor!” Ama bu sadece gerçeğe dayanmıyor. Gerçek şu ki Musk, aylık 8 dolarlık bir aboneliğin kaybedilen reklam gelirini telafi edeceğini umuyor.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk bundan çıkış yolunu tweetleyemez

Olmayacak hariç. Ve bunu kanıtlayacak rakamlara sahibiz.

E-ticaret 101’e hoş geldiniz, Elon

Musk, Twitter kullanıcılarının ayda 8 dolarlık bir abonelik için ödeme yapacağını ve böylece tüm nakit akışı sorunlarını çözeceğini gerçekten düşünüyorsa, kaba bir uyanış içindedir. Netflix’in tartışmasız en başarılı abonelik hizmetlerinden biri olmasının bir nedeni var. 223 milyon küresel abonebir reklam modeline bile geçiyor.

Elon Musk’ın destekçileri, önerilen bu abonelik hizmetinin rakamlarını mantıklı hale getirmek için kendilerini düğüm haline getirdiler. Örneğin, bir onaylanmış Hesap Twitter’ın 238 milyon günlük aktif kullanıcısı hizmete kaydolduğunda Musk’ın ayda 1,9 milyar dolar kazanacağını tahmin ediyor. Bu yüzde 100’lük bir dönüşüm oranıdır…kesinlikle sıfır kayıpla. Bu sadece gerçekçi değil.

Bloomberg Markets çapa Jon Erlichman, Musk’ın geleceğini tahmin ettiğinde görünüşte daha temelli bir görüş verdi. bu kullanıcıların sadece üçte birine ihtiyaç varveya 78 milyonu, aboneliklerin Twitter’ın reklam geliri kayıplarını telafi etmesi için.

Bu tahmin, en hafif tabirle, cömertçe iyimser. Bağlam için, 78 milyon abone neredeyse çift akış hizmetinin sunduğu ABD müşterilerinin sayısı Disney+ sahip olmak. Bu, en iyi durumda, ancak yine de inanılmaz derecede olası olmayan bir senaryo, özellikle de ortalama dönüşüm oranı e-ticaret için yüzde beşin oldukça altında. Aslında, bir iyi dönüşüm oranı, yani reklamınızı gören ve ardından ürün veya hizmetinizi satın alan kişilerin yüzdesi, yüzde iki ila üç civarındadır.

Benzer bir gerçek dünya örneği vermek için YouTube’a bakalım. Video platformu var 2 milyardan fazla aylık oturum açan kullanıcı. Bir YouTube sözcüsü, ücretli abonelik hizmeti olan YouTube Premium’un deneme kullanıcıları da dahil olmak üzere 50 milyon abonesi olduğunu söyledi. Bu, yüzde 2,5’lik bir dönüşüm oranı anlamına gelir.

Tabii ki, aboneliklerle uğraşırken, kayıp oranını veya aylık ödemelerini iptal eden kişilerin yüzdesini de hesaba katmanız gerekir.

Dolayısıyla, beklentilerimiz düzeltilmiş olsa bile, Twitter’ın 238 milyon günlük aktif kullanıcısının yüzde iki ila beşinin Musk’ın yenilenmiş abonelik hizmetine kaydolacağını varsaymak hala zor.

Örnek olay: Twitter’ın eski abonelik hizmeti

Twitter zaten Musk’ın önerdiği plandan 5 dolar – üç dolar daha ucuz bir abonelik ürününe sahip. Ve zaten Twitter Blue olarak da adlandırılıyor, Musk kendi 8 dolarlık hizmeti için bağlı kalıyor. Mevcut 5 dolarlık sürüm, kullanıcılara çok istenen “tweet düzenleme” özelliği, reklamsız bir haber okuyucu, genişletilmiş bir yer imi özelliği ve bazı menü özelleştirme seçenekleri sunuyor.

Ve pek de iyi gitmiyor.

Mobil analitik firmasının verilerine göre Sensör Kulesi, Twitter’ın uygulaması 2014’ten bu yana yalnızca 7 milyon dolarlık uygulama içi satın alma geliri elde etti. Bu gelirin büyük kısmı Haziran 2021’de kullanıma sunulan Twitter Blue’dan geliyor. Bu sayı aynı zamanda Twitter’ın Twitter gibi diğer uygulama içi satın alma ürünlerinden elde edilen geliri de içeriyor. Spaces biletleri, ancak Twitter Blue bu satın alımların çoğunu oluşturuyor. Sensor Tower, yalnızca Twitter’ın mobil uygulamasından yapılan satın alma işlemlerini izler, ancak yüzde 80 Twitter kullanıcılarının platforma mobil cihazlarından eriştikleri, firmanın rakamı oldukça iyi bir gösterge.

Adil olmak gerekirse, Twitter’ın mobil kullanıcılarının yüzde 80’inden 7 milyon dolar elde edildiyse, o zaman bu masaüstü kullanıcıları için Twitter Blue’dan toplam 8.4 milyon dolarlık ek yüzde 20’yi atalım.

On altı ayda 8,4 milyon dolar, ayda yaklaşık 525.000 dolar veya 5 dolar ödeyen 105.000 kullanıcıdır. Ve bu olmadan Apple ve Google’ın kendi uygulama mağazalarındaki satın alma işlemlerinden yüzde 30’luk kesintiyi faktoring. Casey Newton’un Platformer haber bülteni bu tahmini doğruladı Yakın zamanda yayınlanan bir yazıda, Twitter Blue’nun “100.000’den biraz fazla aktif abonesi olduğunu” söyledi.

Açıkçası, Musk’ın ücretli bir Twitter kullanıcı tabanına yönelik emelleri en iyi ihtimalle idealisttir. Bu yüzden cazibesini tatlandırmak için Twitter Blue’nun bir avantajı olarak bir doğrulama rozeti ekliyor. Düşünce, herkes mavi onay işaretini istediğinden, hizmet için daha fazla insanın ödeme yapacağını söylüyor. Ama bu mantıkta bir sorun var. Birincisi, doğrulama rozetinin cazibesi, özel. Eğer biri onu satın alabilseydi, o zaman çoğu insanın artık onu istememesinin nedeni olur.

Bu noktayı bir kenara bırakalım, kim olduğuna bir bakalım. gerçek müşteri tabanı, Twitter’ın abonelik ürünleri ve önceki yinelemenin neden başlamadığı (ve neden Musk’ın planının da neden olmayacağı) içindir.

Twitter’ın küçük güç tabanı

Musk’ın neler sunduğuna bakarsanız, Twitter Blue’nun Twitter’daki içerik oluşturuculara yönelik olduğunu hemen görürsünüz. Bu, Netflix veya HBOMax gibi akış hizmeti aboneliklerinden ve hatta YouTube’un reklamsız Premium aboneliğinden farklıdır; içeriğe yönelik hizmetler izleyiciler. Muazzam içerik kataloglarıyla bu abonelikler, kitlelere hitap eden bir eğlence hizmeti sunuyor.

Ancak, Twitter ne aynı çekiciliği taşıyor ne de aynı içerik genişliğini sunuyor. Twitter’da nadiren gönderi paylaşan ve takip ettiği kişilerin özet akışında gezinen biri, bir doğrulama rozeti veya yanıtlarına öncelik verilmesi umurunda olmayacaktır. Yayınlamıyorlar! Ve açık olmak gerekirse, Twitter’daki insanların büyük çoğunluğu neredeyse hiç İleti.

Göre iç araştırma Twitter’dan, tüm tweet’lerin yüzde 90’ı yüzde 10’dan az aylık toplam kullanıcı sayısı. Çalışma, bu kullanıcıları “ağır tweeter’lar” olarak adlandırdı ve onları “haftada altı veya yedi gün Twitter’a giriş yapan ve haftada üç ila dört kez tweet atan biri” olarak tanımladı. Bunu tekrar oku. İçeriğin neredeyse tamamını oluşturan Twitter’ın ileri düzey kullanıcıları günlük paylaşım bile yapmıyor.

Ancak diyelim ki yüzde 10’dan az veya yaklaşık olarak düzenli paylaşım yapan 23,8 milyon insan, Musk’ın ödeme yapan Twitter Blue abonelerine dönüştürmek istediği kullanıcı tabanı. Bu ortalama yüzde 2,5 dönüşüm oranına dayanarak, 595.000 Twitter Blue abonesine bakıyoruz. Ancak Musk’ın yıllık borçlarını karşılayabilmesi için, Forbes tahminler 10,4 milyon kullanıcının ayda 8 dolardan kaydolması gerekecek.

Sıfır abonelik iptali ve 595.000 “güçlü kullanıcı” abone tabanı ile ayda 8 ABD Doları ile Musk, ayda 4.76 milyon ABD Doları veya yılda yaklaşık 57 milyon ABD Doları gelir elde ediyor. Karşılaştırmak gerekirse, bu yılın başlarında Twitter, 4,5 dolar milyar reklam gelirinde 2021’de ve bir ek olarak Veri lisanslamada 571 milyon dolar. Musk’ın değişiklikleri kullanıcıları uzaklaştırırsa, bu tür bir gelirin yakınında bile hiçbir şey getirmeyecek bir abonelik ürünü karşılığında bu iki alanda bir darbe alacak.

Twitter Blue ile karşılaştırılabilecek en yakın sosyal medya abonelik ürünü muhtemelen Snapchat’in yeni premium hizmeti Snapchat Plus. 29 Haziran’da piyasaya sürüldü, Twitter Blue’nun rakamlarını çoktan havaya uçurdu ve Sensor Tower’a göre sadece dört ayda yaklaşık 29.3 milyon dolar çekti. Snapchat Plus, yıllık abonelik satıyor, bu nedenle tespit etmek biraz daha zor, ancak aylık 3,99 dolarlık ödemelere bölünmüş durumda, ayda yaklaşık 1,8 milyon Snapchat Plus kullanıcısına bakıyoruz.

Ne olursa olsun, buradaki potansiyel ne olursa olsun, karşılaştırıldığında Twitter için işler hala kötü görünüyor. Geçen ay, Snapchat duyurdu 363 milyon günlük aktif kullanıcı. Bu, Twitter’ın şu anda sahip olduğundan 125 milyon daha fazla günlük aktif kullanıcı.

Yanlışlıkla gizli bir bakış

Geçen Cumartesi, Twitter silahı atladı ve aylık 8 dolarlık yeni abonelik özelliğinin olduğunu iddia eden bir mobil güncelleme gönderdi. başlatılan. Bunun doğru olmadığı ve yeni abonelik planının henüz uygulanmadığı ortaya çıktı.

Tahmin edebileceğiniz gibi, mavi bir onay işareti için aylık ücret ödemekle en çok ilgilenen kullanıcılar, kaydolmak için ilk acele edenler arasındaydı. Ve bu kişiler, henüz yayında olmayan hizmetin bir sonucu olarak almadıkları bir doğrulama rozeti için ödeme yapmalarıyla ilgili Twitter şikayetlerinde yüksek sesle konuşsalar da, çok fazla olmadığı ortaya çıktı.

Sensor Tower, kullanıcıların 5 ve 6 Kasım arasında Twitter’da 147.000 $ harcadıklarını tahmin ediyor. Bu, önceki iki güne göre yüzde 86 artmış olsa da… bu kadar mı? Analitik firmasına göre, iki gün içinde 30.000’den az kullanıcı kaydoldu. Ve yine, bu, görünüşte Twitter’ın en sert kullanıcılarının oluşturduğu gruptur – abone olma olasılığı en yüksek olanlardır.

Tüm bunlara ek olarak, Twitter’daki bir kaynak şunları söyledi: Platformer kendi dahili raporunun, abonelik planının özelliklerinden biri olan reklamların azaltılmasının, şirkete kullanıcı başına yaklaşık 6 ABD doları reklam geliri kaybedeceğini bulduğunu belirtti. Apple ve Google’ın kesintisindeki faktör ve Musk’ın Twitter Blue sürümü aslında sona erebilir maliyetlendirme şirket parası.

Musk, 8 dolarlık abonelik planının platformu kurtaracağına ve reklam gelirinin yerini alacağına gerçekten inanıyorsa, Twitter gerçekten berbat durumda.

Teknory