ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in FTX satın alımından neden uzaklaştığını paylaşmasını istiyor

FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried gelecekte para sorunlarından çok daha fazlasını yaşıyor olabilir. ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in şirketin başarısız olmasına neden olan şeyi paylaşmasını istiyor. Kaçmak Bir açıklamaya göre, FTX’i satın almak için bekleyen anlaşmadan CoinDesk kaynak. Rapor, ABD’deki yetkililerin, başarısız FTX’e ilişkin durum tespiti araştırmalarında Binance tarafından ortaya çıkarılanlar hakkında daha fazla bilgi talep […]

ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in FTX satın alımından neden uzaklaştığını paylaşmasını istiyor

FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried gelecekte para sorunlarından çok daha fazlasını yaşıyor olabilir.

ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in şirketin başarısız olmasına neden olan şeyi paylaşmasını istiyor. Kaçmak Bir açıklamaya göre, FTX’i satın almak için bekleyen anlaşmadan CoinDesk kaynak.

Rapor, ABD’deki yetkililerin, başarısız FTX’e ilişkin durum tespiti araştırmalarında Binance tarafından ortaya çıkarılanlar hakkında daha fazla bilgi talep ettiğini iddia ediyor. Binance, dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Kurucusu Changpeng Zhao veya kısaca CZ, ilan edildi sadece iki gün önce, dördüncü en büyük küresel kripto borsası olan FTX’i devralmak için bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, durum tespitinin sonuçlarına bağlıydı.

Sadece bir gün sonra Binance, FTX ve müşterilerinin “sorunların kontrolümüzün veya yardım etme yeteneğimizin ötesinde olduğunu” iddia ederek FTX ile herhangi bir anlaşmadan çekildiğini duyurdu. ABD ve Avrupa düzenleme yetkilileri ile DOJ, Binance’in bulduğu bu “sorunlar” hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Binance’in FTX için iptal edilen kurtarma paketi, birden fazla raporun yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra geldi likidite sorgulama SBF’den de geçen Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen kripto imparatorluğunun. SBF’nin ticaret firması olma ihtimali hakkında haberler yayıldı, Alameda Research, iflas etmiş olmak. Raporları görünce, CZ duyurdu Binance’in elindeki FTX token FTT’sini sattığı hafta sonu boyunca. Yakında diğerleri de aynı şeyi yaptı ve FTX müşterileri tarafından 72 saatlik bir süre içinde 6 milyar dolar çekildi.

olarak Wall Street Dergisi rapor edildi Perşembe günü Alameda, kripto borsasının müşterilerinin mevduatlarıyla finanse edilen FTX’e 10 milyar dolarlık kredi borçlu.

FTX kurucusu SBF sessizliğini bozdu Perşembe sabahı, FTX ve müşterilerinin karşılaştığı sorunlar için suçu onun kötü matematiğine atıyor.

Neye değinilmedi? Şu anda birden fazla haber kuruluşunun bildirdiği uygunsuzluklar ve potansiyel olarak yasa dışı uygulamalar yürütülüyor.

Ve Binance’i FTX’in kitaplarını inceledikten sadece birkaç saat sonra anlaşmadan çıkaran ne oldu? Yakında öğrenebiliriz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow