Age of Empires 2, 4 Xbox One’a Gidiyor, 2023’te Series S/X, Mobil Versiyonu Açıklandı

Age of Empires sonunda (Xbox) konsollarına gidiyor. Microsoft, Salı günü geç saatlerde düzenlenen franchise’ın 25. yıldönümü yayınında, Age of Empires 2: Definitive Edition’ın 31 Ocak 2023’te Xbox One, Xbox Series S/X ve Xbox Cloud Gaming’de çıkacağını doğruladı. Bu arada, 2021- piyasaya sürülen Age of Empires 4’ün önümüzdeki yıl bir süre sonra onu takip etmesi planlanıyor. […]

Age of Empires 2, 4 Xbox One’a Gidiyor, 2023’te Series S/X, Mobil Versiyonu Açıklandı

Age of Empires sonunda (Xbox) konsollarına gidiyor. Microsoft, Salı günü geç saatlerde düzenlenen franchise’ın 25. yıldönümü yayınında, Age of Empires 2: Definitive Edition’ın 31 Ocak 2023’te Xbox One, Xbox Series S/X ve Xbox Cloud Gaming’de çıkacağını doğruladı. Bu arada, 2021- piyasaya sürülen Age of Empires 4’ün önümüzdeki yıl bir süre sonra onu takip etmesi planlanıyor. Doğal olarak, her iki oyun da Xbox Game Pass abonelik hizmetinde mevcut olacak. AoE’nin yıllardır özel bir PC olduğu göz önüne alındığında, bu gerçek zamanlı strateji serisi için büyük bir değişiklik.

Age of Empires 2: Definitive Edition için bir Xbox sürümüyle ilgili söylentiler, Salı akşamı, yeni bir listenin görüldüğü Salı akşamı ortaya çıktı. ESRB derecelendirme veritabanı, ılımlı kan, yumuşak dil ve şiddet gösterileri nedeniyle bir Genç derecesi kazanıyor. Ancak, birkaç saat sonra Microsoft, en son Age of Empires 4’ü karışıma ekleyerek resmileştirmeye karar verdi.

Xbox Game Studios ayrıca PC için Age of Empires 4 Anniversary Collection’ı da duyurdu. Buhar ve Microsoft MağazasıTüm eski ve yeni içeriği içeren, oyuncuları “dünyayı şekillendiren” destansı tarihi savaşlara sokan.

Xbox, çapraz oyun desteğine ek olarak, konsol sürümüne klavye ve fare girişlerini dahil etmeyi de sağlamıştır. “Oyunu Xbox Cloud Gaming’e (Beta) da getiriyoruz ve oyuncuların PC veya konsoldan uzaktayken bile imparatorluk inşalarına devam etmelerini sağlıyoruz” dedi. Blog yazısı ekler. Age of Empires 2: Definitive Edition, Ocak lansman gününde üç harita, 42 çok oyunculu uygarlık, 34 tek oyunculu kampanya, 10 çok oyunculu mod ve yedi kooperatif kampanya içeren tüm yayınlanmış içeriği içerecek.

Mitoloji Çağı: Yeniden Anlatıldı

Başka yerlerde, Xbox’ın dahili stüdyosu World’s Edge, orijinal 2002 Age of Mythology için kesin bir sürüm duyurdu ve modern zevklere uyacak şekilde elden geçirilmiş grafikler ve oyun değişiklikleri vaat ediyor. “Age of Mythology: Retold” başlıklı spin-off başlık, orijinal özünü koruyacak ve ana dizide görüldüğü gibi tarihi olaylar yerine Yunan, Mısır ve İskandinav mitolojisinden ilham alacak.

World’s Edge Stüdyo Başkanı Michael Mann, “Mitoloji Çağı topluluğunun bir Definitive Edition beklediğini biliyoruz ve biz de teslim edeceğiz” dedi. Blog yazısı. “Güncellenmiş grafikler, özellikler ve daha fazlasıyla orijinal oyunun ihtişamını size sunmak için çok çalışıyoruz.” Fragmanın sonunda PC Game Pass’ten bahsetmesine rağmen, bununla ilgili daha fazla ayrıntı zamanla ortaya çıkacak.

Age of Empires Mobil

Ve son olarak, Age of Empires mobil cihazlara yöneliyor – Android ve iOS. Yukarıda bahsedilen World’s Edge, başlıkta gelişmeye öncülük ediyor ve Microsoft’un mobil oyun pazarına girme konusundaki en son girişimi gibi görünüyor.

Geçen hafta şirketin, kullanıcıların oyunları doğrudan mobil cihazlara indirip yüklemelerine olanak tanıyan bir Xbox mobil uygulama mağazası oluşturduğu bildirildi. Bu gelişme, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almayı önerdiği 69 milyar dolarlık (yaklaşık 5.67.600 crore) düzenleyiciler tarafından incelenirken ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte, Age of Empires ilk kez mobil cihazlara getirilmedi ve 2015 yılı iki başlığı müjdeledi: Age of Empires: Castle Siege ve Age of Empires: World Domination, ikisi de kısa ömürlüydü. . Şu anda, yaklaşan Age of Empires Mobile için beta dönemi veya başlatma penceresi hakkında hiçbir ayrıntı yok.

Age of Empires 2: Definitive Edition, 31 Ocak 2023’te Xbox One ve Xbox Series S/X’te çıkıyor ve 2021’de Age of Empires 4 daha sonraki bir tarihte geliyor. Age of Empires Mobile ve Age of Mythology: Retold’un ne zaman geleceğine dair bir haber yok.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory