Airpod'larda Bas Nasıl Değiştirilir

AirPods ile ilgili en iyi şeylerden biri, kendi deneyiminizi kişiselleştirmenizdir. Diğer görevleri yapmak için elleriniz serbestken istediğiniz zaman müzik dinleyebilirsiniz, ancak hepsi bu kadar değil. Ayrıca sesi, bası, akustiği vb. özelleştirebilirsiniz.

Airpod'larda Bas Nasıl Değiştirilir

Yeni kullanıcılar bazen ayarları nasıl değiştireceklerini bilmiyorlar veya Airpod'larının tam kapasitelerinin farkında bile değiller. Birçok kişi bası değiştirmek ister, ancak bunu nasıl yapacaklarından emin değildir. Bası artırmak veya azaltmak istiyorsanız, kılavuzumuz size yardımcı olabilir.

Airpod'larda Bas Kontrol Edebilir misiniz?

Apple'ın Airpod'ları mükemmel ses kalitesi ve oldukça iyi bas üretir. Ancak Apple bize özellikle bası kontrol etme seçeneği sunmuyor. Neyse ki müziğinizin bas ve ses kalitesini artırmak için kontrol edebileceğiniz şeyler var.

Bu makale, Apple'ın Airpod'ları ile müziğinizin sesini daha iyi hale getirme hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacaktır.

Airpod'larda Bas Nasıl Artırılır

Apple bize Airpod'larımızda bası ayarlama seçeneği sunmasa da, ses kalitesini daha iyi hale getirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. İşte denenecek bazı şeyler.

Bas Güçlendiriciyi açın

Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, henüz yapmadıysanız, bas güçlendiriciyi açmaktır. Apple Music yayınlıyorsanız, daha doyurucu bir dinleme deneyimi için Bass Booster'ı etkinleştirebilirsiniz.

Apple Music için Bas Güçlendiriciyi nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. iPhone'unuzda Ayarlar'ı açın ve Müzik'e dokunun .

  2. EQ'ya dokunun .

  3. Yanında mavi onay işaretinin görünmesi için Bas Güçlendirici üzerine dokunun .

Apple'ın Bas Güçlendiricisi, dinleme deneyiminizi önemli ölçüde iyileştirecek. Bunu deneyen çoğu kullanıcı, özelliği yeterli bulmuş ve başka bir şey yapmasına gerek kalmamıştır.

Ancak bunun yalnızca Müzik uygulamasında indirdiğiniz müzikleri dinlerken bası iyileştireceğini unutmayın. Ne yazık ki bu seçenek YouTube, Google Play Müzik veya başka bir web sitesini kullanırken yardımcı olmaz.

Müzik Akışı Uygulamanızda Bası Arttırın

Spotify veya Pandora gibi başka bir platform kullandığınızı varsayarsak, daha sağlam bir ses için ses kalitesi ayarlarını değiştirebilirsiniz. Airpod'larda bası ayarlayamadığımız için, daha iyi bas için akış uygulamalarındaki ayarları değiştirebiliriz.

Spotify kullanıyorsanız şu adımları izleyin:

  1. Spotify'ı açın ve sağ üst köşedeki Ayarlar çarkına dokunun .

  2. Menüde ilerleyin ve Ses Kalitesi'ni seçin .

  3. Kaydırmaya devam edin ve Sesi Normalleştir seçeneğinin yanındaki seçeneği değiştirin .

  4. Biraz daha kaydırın ve Sesi Otomatik Ayarla seçeneğinin yanındaki seçeneği kapatın .

Şimdi, hangilerinin sizin için en iyi olduğunu görmek için bu ses ayarlarından bazılarıyla oynamanız gerekebilir, ancak Spotify size ses kalitesini ve dolayısıyla bası kontrol etmek için birçok seçenek sunar.

Pandora kullanıyorsanız, ekolayzır veya bas kontrolü olmadığını bilmelisiniz, ancak bu, bası artırmak için bazı ayarları değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmez. İşte yapabilecekleriniz:

  1. Pandora'yı açın ve sağ alt köşedeki Profil'e dokunun .
  2. Ardından, menüde Gelişmiş'e dokunun .

  3. Maviye dönmesi için Yüksek kaliteli ses'in yanındaki anahtarı değiştirin .

Pandora, pil ömründen ve hücresel veriden tasarruf etmenize yardımcı olacak bir seçeneğe sahiptir. Yüksek Kaliteli Ses işlevi etkinleştirildiğinde, uygulama daha iyi dinleme için bas gibi müzik özelliklerine öncelik verir.

Silikon Kulaklık İpuçlarını Deneyin

Belki AirPod'larınız kulaklarınıza tam olarak oturmuyordur. Bazı insanlar, AirPod'ları kulaklarında biraz daha derine iterek bası önemli ölçüde iyileştirebileceklerini keşfetti. Bu büyük bir fark yaratabilir. Tabii ki, AirPod'larınızı halka açık bir yerde kullanıyorsanız, bunu her zaman yapamazsınız. AirPod'ları kulaklarınıza yakın tutmanın başka yolları da var.

Amazon'da silikon kulaklık uçlarını bulabilirsiniz . Çok ucuzlar, ancak oyunun kurallarını değiştirebilirler. Başlangıçta bunları giymek garip gelebilir, ancak kısa sürede bunlara alışacaksınız. Genel müzik deneyiminizi o kadar geliştirebilirler ki, onları daha önce keşfetmiş olmayı dilerdiniz.

Basla ilgili sorunları olan birçok kişi bunu en etkili çözüm olarak buldu. Belki AirPod'lar kulaklarınıza tam oturmuyordur ama merak etmeyin, yanıt sadece bir tık ötede. Silikon kulaklık uçları çok rahattır ve taktığınızı unutacaksınız.

Silikon kulaklık uçları, AirPod'larını sabit tutmakta zorluk çeken kişiler için mükemmel bir çözümdür. Bazı insanlar, ne yaparlarsa yapsınlar, AirPod'larının sürekli olarak düştüğünü söylüyor. En olası neden, kulaklarının belirli şeklidir, ancak şimdi bunun için bir çözüm var.

Sıkça Sorulan Sorular

Airpod'lar bugün piyasadaki en ucuz kablosuz kulaklık değil, bu nedenle büyük olasılıkla beklentileriniz yüksek. Airpod'larınız hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak için bu bölümü ekledik.

Hangi Airpod'lar en iyi basa sahip?

Airpod meraklılarının çoğuna göre Airpod Pro en iyi basa sahip. Bu tasarımdan kaynaklanıyor olsa da, henüz tomurcuklarınızı yükseltmek istemiyorsanız, başka bir nesil için ucuz bir silikon kılıf setini deneyebilirsiniz.

Bir Android cihazda bası ayarlayabilir miyim?

Airpod'larınızı bir Apple cihazı yerine bir Android cihazla kullanmayı tercih ediyorsanız, akış uygulaması ayarlarınızı yapmak için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Spotify veya Pandora'da ses kalitesini artırmak tüm platformlarda benzerdir.

Küçük Sorun veya Başka Bir Şey

Çoğu kullanıcı, yukarıda bahsedilen yöntemlerin deneyimlerini geliştirmek için yeterli olduğunu düşünmektedir. Bas mükemmel olmayabilir, ama hiç de fena değil.

Ancak, gerçekten müzikle ilgileniyorsanız ve bas sizin için çok önemliyse, başka kulaklık kullanmayı düşünebilirsiniz. Kulaklıklarda aradığınız bir numaralı özelliği paylaşmaktan çekinmeyin. Yorum bölümünde görüşlerinizi duymak isteriz.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow