Amazon’un Büyük Teknoloji İşten Çıkarmaları Devam Ederken Tüm Robotik Ekibini Canlandırdığı Bildirildi

Bugün erken saatlerde Amazon, teknolojinin şirketi gelecekte nasıl daha etkili ve verimli hale getirebileceğini gösteren en son teslimat drone yükseltmelerini açıkladı. Aynı zamanda şirket, daha az karlı departmanlarındaki çalışanlarına, büyük personel kesintileri olabileceği için başka yerlerde iş aramaya başlamalarını söylüyor. Bu işten çıkarmalar çoktan başlamış olabilir. Eski Amazon Robotics AI Yazılım Mühendisi tarafından yapılan bir […]

Amazon’un Büyük Teknoloji İşten Çıkarmaları Devam Ederken Tüm Robotik Ekibini Canlandırdığı Bildirildi

Bugün erken saatlerde Amazon, teknolojinin şirketi gelecekte nasıl daha etkili ve verimli hale getirebileceğini gösteren en son teslimat drone yükseltmelerini açıkladı. Aynı zamanda şirket, daha az karlı departmanlarındaki çalışanlarına, büyük personel kesintileri olabileceği için başka yerlerde iş aramaya başlamalarını söylüyor. Bu işten çıkarmalar çoktan başlamış olabilir. Eski Amazon Robotics AI Yazılım Mühendisi tarafından yapılan bir Linkedin gönderisine göre Jamie Zhang, tüm Amazon Robotics ekibi artık yok. 18 aydır şirkette olan Zhang, kendi işini kaybetmesini şaşırtıcı olarak nitelendirdi.

Baltayla karşılaşabilecek diğer daha az karlı departmanlar, Amazon’un ev asistanı Alexa’dan sorumlu olanları içerir. Alexa, Amazon’un cihazlar bölümünün bir parçasıdır. Wall Street Journal iddiaların yıllık 5 milyar doların üzerinde işletme zararı vardır. Şirketin, müşterilerin çoğunluğunun yalnızca akıllı asistanın daha temel işlevlerini kullandığını kabul ettikten sonra Alexa’ya yeni yetenekler eklemeyi tartıştığı iddia ediliyor. Genel şirket kayıpları bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 3 milyar doları buldu ve perakende devinin hisse fiyatı da önemli bir darbe aldı. 10.000 çalışanından tam olarak kaç tanesinin işten ayrılacağı şu anda bilinmiyor, ancak görünüşe göre Amazon, kitlesel olarak yeniden yapılanmaya zorlanacak en son büyük teknoloji şirketi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow