Android Cihazdaki Metinlere Otomatik Yanıt Nasıl Verilir

Bazen, bir metin mesajı yazmak için telefonunuzu çırpamayacağınız durumlar olabilir – araba sürerken, dolu bir trene binerken, vb. Bu senaryolarda otomatik yanıtları ayarlamak akıllıca bir hareket tarzı olabilir.

Android Cihazdaki Metinlere Otomatik Yanıt Nasıl Verilir

Bu özelliği kullanmak, arkadaşlarınızın, ailenizin veya iş bağlantılarınızın telefonunuza gelemeyeceğinizi ve daha sonra geri döneceklerini bilmelerini sağlar. Bir Android'deki metinlere nasıl otomatik yanıt verileceğini görelim.

Android Telefonda Bir Metne Otomatik Olarak Nasıl Yanıt Verilir

Android telefonların birçok yenilikçi özelliği olmasına rağmen, metin mesajlarına otomatik yanıt vermek bunlardan biri değil. Bu işletim sistemi platformu henüz bu seçeneği sunmadığından, birçok üçüncü taraf geliştirici kendi sürümlerini oluşturmuştur. Metin mesajlarına otomatik yanıt vermek için Google Play Store'daki çok sayıda Android uygulamasını kullanabilirsiniz. En iyilerinden bazıları aşağıdakileri içerir.

Örnek olarak SMS Otomatik Yanıt/Otomatik Yanıtlayıcıyı kullanacağız. Bu uygulamayı kullanarak Android'de kısa mesajlara otomatik yanıtları nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Google Play Store'dan SMS Otomatik Yanıt / Otomatik Yanıtlayıcı'yı indirin ve yükleyin .

 2. Uygulamayı başlatın ve yeni bir profil oluşturmak için artı işaretine dokunun.

 3. Profili adlandırın.

 4. Otomatik yanıt mesajınızı yazın.

 5. Profilinizi özelleştirin.
  • Belirli kişileri beyaz listeye almak için bir "Acil Durum Listesi" oluşturun.
  • Kişiler için özel yanıtlar oluşturmak üzere kişileri "Kişiselleştirilmiş Listenize" ekleyin.

  • Kişileri "Yanıtlama Listenize" ekleyerek otomatik yanıtlarınızdan hariç tutun.

  • “Saati Ayarla”ya dokunarak profilinizin ne zaman aktif olmasını istediğinizi özelleştirin.

 6. Alttaki düğmeye dokunarak profili kaydedin.

 7. Etkinleştirmek için profilin yanındaki geçiş düğmesine basın. Profil, daha önce belirttiğiniz zamandan itibaren aktif olacaktır.

Not: Düzgün çalışması için SMS Otomatik Yanıt uygulamasına telefonunuzun bildirimlerine ve hücresel verilerine erişim izni vermeniz gerekir. Profilinizi ilk etkinleştirdiğinizde sizden bunu yapmanızı isteyen bir açılır pencere alacaksınız ve tek yapmanız gereken ekranınızdaki talimatları izlemek. Ayrıca, uygulamanın işini yapması için arka planda çalışmaya devam etmesi gerekir. Bu nedenle, pil optimizasyon listenizden çıkarmanız gerekecek. Uygulama sizi doğru ayarlar sayfasına yönlendirecektir.

Android'de Metinle Aramalara Nasıl Otomatik Yanıt Verilir

Gelen bir aramaya hızlı bir metin yanıtı göndermek, yararlı bir Android özelliğidir. Anlık olarak arama yapamadığınız senaryolarda kullanabilirsiniz. Arayanı sizinle tekrar tekrar iletişime geçmeye zorlamak yerine, aradığını gördüğünüzü ve daha sonra sizinle iletişime geçeceğini bildiren bir mesaj gönderin. Android'de hızlı yanıtlarınıza nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Android'inizin telefon uygulamasını açın.

 2. Sağ üst köşedeki üç dikey nokta menüsünü bulun.

 3. Açılır menüden "Ayarlar"ı seçin.

 4. "Hızlı reddetme mesajları"nı bulmak için aşağı kaydırın.

Mevcut otomatik metin yanıt seçenekleriniz bu ekranda görüntülenecektir. Android'ler dört farklı yanıt seçeneği kaydetmenize izin verir, ancak her birini düzenleyebilir ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

 1. Metnini değiştirmek için yanıtlardan herhangi birine dokunun.

 2. Yeni mesajınızı yazın.

 3. Değişiklikleri kaydetmek için “+” tuşuna basın.

Hızlı yanıtlarınızı ayarladıktan sonra, aşağıdaki şekilde gelen bir aramanız olduğunda bunları kullanabilirsiniz.

 1. Telefonunuz çaldığında, arama ekranında “Mesaj” düğmesine dokunun.

 2. Hızlı yanıt seçenekleriniz açılır. İstediğiniz yanıtı seçin veya kaydedilen yanıtlardan hiçbiri uygun değilse özel bir yanıt yazmak için "Özelleştir"e dokunun.

Android'de Hızlı Yanıtlar Nasıl Otomatikleştirilir

Gördüğünüz gibi, hızlı yanıtlar kullanışlı olsa da, Android'de aslında otomatik değiller. Ne yazık ki, çoğu Android, yerel olarak otomatik hızlı yanıtlar sunmuyor.

Android cihazınız otomatik yanıtları desteklemiyorsa, hedefinize ulaşmak için yukarıda bahsedilen üçüncü taraf uygulamalardan birini kullanabilirsiniz. OTOMATİK MESAJ bu özelliği destekleyen uygulamalardan biridir. Bununla birlikte, cevapsız veya reddedilen aramalara otomatik yanıtlar yalnızca ücretli sürümüne dahil edilmiştir. Hâlâ bu hizmeti kullanmak istiyorsanız, nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Google Play Store'dan OTOMATİK MESAJ gönder ve yanıtla SMS'i indirin .

 2. Uygulamayı açın.

 3. Hemen belirli izinler isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Uygulamanın metin mesajlarınıza erişmesine izin vermek için “İzin Ver”e ve ardından “İzin Ver”e dokunun.

 4. Artı düğmesine dokunun ve menüden "SMS/telefon aramasını yanıtla"yı seçin.

 5. Otomatik yanıtınıza bir başlık ekleyin.

 6. Mesajını yaz.

 7. “Hedef” altındaki aramalar seçeneğini seçin.

 8. Profilin ne zaman aktif olmasını istediğinizi programlayın.

 9. Otomatik yanıtları kimlerin alacağını özelleştirmek için Yanıt Listesini değiştirin.

 10. İşiniz bittiğinde kaydet düğmesine basın.

Diğer otomatik yanıtlama uygulamaları gibi, OTOMATİK MESAJ da cihazınızın pil optimizasyon listesinden kaldırılmalıdır. Uygulamayı uygulama listenizde bulun ve arka planda çalışmasına izin verin.

İletişimde Kalın

Otomatik yanıtları ayarlamak, gelen her mesaja veya aramaya manuel olarak yanıt vermek zorunda kalmadan telefonunuzu bırakıp görevinize odaklanmanıza olanak tanır. Ne yazık ki, çoğu telefonda hala yerleşik otomatik yanıtlama özellikleri bulunmuyor, ancak üçüncü taraf uygulamalar bu boşluğu dolduruyor. Android'de metinlere nasıl otomatik yanıt verileceğini öğrenmek için yukarıdaki adımları izleyin.

Yukarıda belirtilen uygulamalardan herhangi birini denediniz mi? Otomatik yanıtlarınızı nasıl ayarlamak istersiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow