Android telefonlar ve tabletler nasıl rootlanır

Akıllı telefonunuz üstünde daha çok kontrol sahibi olmak ister misiniz?

Android telefonlar ve tabletler nasıl rootlanır

Android köklendirme, görülmemiş bir olasılıklar dünyasını açar, fakat aynı vakitte garantinizi geçersiz kılabilir, size sorunlu bir akıllı telefon ya da tablet bırakabilir ya da daha kötüsü. Devam etmeden önce, köklendirmenin her vakit basit bir süreç olmadığını ve bu sırada zorluklarla karşılaşabileceğinizi kavramak önemlidir. Android cihazınızı mutlaka rootlamanız gerektiğine karar verirseniz, aşağıdan devam edin.

Üreticiler ve taşıyıcılar sizi kök salmaktan caydıracaklar ve şunlar yalnızca ürkütücü değil. En kötü senaryoda, talimatları doğru bir şekilde programzsanız, cihazınıza onarılamaz bir şekilde zarar verebilir, fakat çoğu birey potansiyel faydaların buna değdiğini düşünür. Bir ile köklü telefonu , kendi prosedürcü kadar bloatware, sürat kaldırmak ve telefon yazılımın görünümünü her eleman özelleştirebilirsiniz.

Android telefonların nasıl rootlanacağına dair bu kılavuz, cihazınızı köklendirmek amacıyla gerekli adımlarda size yol gösterecektir. Bazı telefonlar dakikalar içersinde rootlanabiliyorken, başkaları biraz daha inceleme yapacak. Fakat bir şey açık: Telefonunuzu rootlandırmak, Android cihazınızın gerçek potansiyeline erişmenin en iyi yollarından biridir.

Android'inizdeki tüm verileri Google'ın sunucularına , bilgisayarınıza veya üçüncü taraf bir bulut depolama hizmetine yedekleyin Köklendirme, tabletinizdeki fotoğraflar, kişiler ve müzik gibi tüm kişisel verileri siler.

Başlayalım 

Root Nasıl Atılır ?

Menü'ye ve ardından tabletinizde "Ayarlar" a dokunun.
"Geliştirici seçenekleri" ne gidip dokunun, ardından "USB hata ayıklama" nın yanına bir onay işareti koyun.  Bu köklenme yazılımı cihaz ile iletişim sağlayacaktır.
Ayarlar'a dönmek için geri düğmesine ve ardından "Telefon hakkında" seçeneğine dokunun. "
Bir açılır mesajda artık bir geliştirici olduğunuzu söyleyene kadar "Yapı numarası" na tekrar tekrar dokunun.
Kingo uygulamasını bilgisayarınıza indirme seçeneğini seçin.
Kingo kurulum dosyasına çift tıklayın ve Kingo'yu bilgisayarınıza kurmak için ekrandaki talimatları izleyin.
Bir USB kablosu kullanarak tableti bilgisayarınıza bağlayın. Kingo, cihazınızı otomatik olarak algılayacak ve tabletiniz için en son sürücüleri bilgisayarınıza yüklemeye başlayacaktır.
Tabletinizde "Bu bilgisayardan her zaman izin ver" seçeneğinin yanına bir onay işareti koyun ve ardından "Tamam'a dokunun. "
Bilgisayarınızdaki Kingo uygulamasında "ROOT" a tıklayın. Kingo, birkaç dakika kadar sürebilen tabletinizi köklendirmeye başlayacaktır.
Program köklendirmenin başarılı olduğunu belirten bir mesaj görüntülediğinde Kingo'da "Bitir" düğmesine tıklayın.
Tableti bilgisayarınızdan çıkarın, ardından tableti yeniden başlatın. Tabletiniz yeniden başladıktan sonra, SuperSU uygulaması uygulama tepsisinde görüntülenecek ve Android'iniz köklenecektir.