Android Telefonunuzda Rahatsız Etmeyin Ayarları Nasıl Değiştirilir

DND’yi anında açmak için telefonunuzun ekranını iki kez aşağı kaydırın ve tepsiden “Rahatsız Etmeyin”e dokunun. Orada değilse, kalem simgesine basarak, ardından DND simgesine uzun basarak ve üst bölüme sürükleyerek ekleyebilirsiniz. Özelliği Ayarlar uygulamasından “Ses ve Titreşim” veya benzer şekilde etiketlenmiş bir menüye gidip “Rahatsız Etmeyin” seçeneğine dokunarak da etkinleştirebilirsiniz. Çoğu Android cihazı için “Rahatsız Etmeyin” […]

Android Telefonunuzda Rahatsız Etmeyin Ayarları Nasıl Değiştirilir

DND’yi anında açmak için telefonunuzun ekranını iki kez aşağı kaydırın ve tepsiden “Rahatsız Etmeyin”e dokunun. Orada değilse, kalem simgesine basarak, ardından DND simgesine uzun basarak ve üst bölüme sürükleyerek ekleyebilirsiniz.

Özelliği Ayarlar uygulamasından “Ses ve Titreşim” veya benzer şekilde etiketlenmiş bir menüye gidip “Rahatsız Etmeyin” seçeneğine dokunarak da etkinleştirebilirsiniz.

Çoğu Android cihazı için “Rahatsız Etmeyin” ayarları sayfasında, hangi kesintilerin ayarı atlayacağını seçebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için “İstisnalar” bölümünün altında “İzin Verilen Bildirimler”i bulacaksınız (aracılığıyla inekler tebeşir).

Hatta bazı Android telefonlarda, belirli kişileri tanımlayabilir ve onların metin mesajlarının ve telefon aramalarının yanı sıra Takvim uygulamanızdaki hatırlatıcılar ve etkinlikler tarafından tetiklenen mesajların alınmasına izin verebilirsiniz. “Rahatsız Etmeyin’i ne kesintiye uğratabilir” ifadesini görüyorsanız, “Kişiler”e dokunun ve DND meşgulken izin verilecek özel bir bildirim listesi belirlemek için konuşmalar, çağrılar ve mesajlar için alt menülerde gezinin. Bazı Android telefonlarda bu menüler bulunmayabilir ve bunun yerine “Mesajlara/Aramalara İzin Ver” ifadesini görürsünüz.

Bildirimleri uygulamalardan, alarmlardan ve diğer medya biçimlerinden gelen seslerden muaf tutmanıza izin veren bir bölüm de olabilir. Ses türlerini seçmek ve DND’yi atlamak istediğiniz uygulamaları eklemek için bu menülere dokunun. Son olarak, “Tekrar Arayanların” DND’den geçmesine veya belirli bir zaman dilimi içinde birden fazla arayan kişilere izin verme seçeneği olmalıdır. Acil bir durumda iletişime izin vermek için bu seçeneği etkinleştirmeyi düşünün.

Teknory