Android'den iPhone'a nasıl geçilir

Android'den iPhone'a nasıl geçilir ? Bunun için çok güzel bir uygulama mevcut

Android'den iPhone'a nasıl geçilir

Öğelerinizi bir Android cihazdan bir iOS veya iPadOS cihaza aktarmak kolaydır.

Kaçınılmaz olarak, bunun için bir uygulama var: Apple'ın iOS piyasaya sürdüğü Move to IOS uygulamasını indirin.

Özellikle teknik bilginiz yoksa bir Apple Store'a girip bunu yapmalarını sağlayabilirsiniz, ancak uygulamanın kullanımı çok kolaydır. Buradaki kullanışlı kılavuzumuz da bu süreçte size yardımcı olacaktır.

Başlamadan önce

Yeni veya yeni silinmiş bir iPhone veya iPad'e geçiyorsanız, Android cihazınıza Move to iOS'u yükleyip çalıştırana kadar kurulum sürecinden geçmeyin. Bunun nedeni, Apple'ın uygulamayı özellikle parlak yeni iPhone'lara veya iPad'lere geçen insanlar için geliştirdiği ve fabrikadan yeni çıkmadıkları takdirde mutlu olmayacağı için. Öğelerinizi manuel olarak aktarmak, uygulamanın ilgilenmesine izin vermekten çok daha zahmetlidir.

Her iki cihazın da güce bağlı olduğundan ve Android cihazınızın Wi-Fi'ye bağlı olduğundan emin olun ve iOS cihazınızın aktarmak istediğiniz veriler için yeterli depolama alanına sahip olduğundan emin olun (takılı bir SD kartındaki herhangi bir şey dahil). Aksi takdirde, transfer odası bittiğinde duracaktır - ve çoğumuzun keşfettiği gibi, size mutlaka transferin bu yüzden başarısız olduğunu söylemez. 

Move to iOS uygulamasını kullanmadan önce artık ihtiyacınız olmayan eski içeriklerden kurtulmak için cihazınızı bahar temizleyerek bundan kaçınmaya yardımcı olabilirsiniz.

Move to iOS'u kullandığınızda Android cihazınızdaki mobil veriyi kapatmak çok iyi bir fikirdir: Cihazınızın tüm dikkatini ona vermesini bekler ve herhangi bir şey kesintiye uğradığında sinirlenir. Yine de Wi-Fi'yi kapatmayın. Eşyalarını aktarmak için buna ihtiyacın var.

Move to iOS uygulaması, Android 4.0 veya sonraki sürümlerde çalışır ve verilerinizin çoğunu bir iPhone veya iPad'e aktarır.

1. Cihazınızı hazırlayın

Move to iOS'u kurduktan sonra, iOS / iPadOS aygıtınızı açabilir ve ilk kurulum prosedürünü uygulayabilirsiniz. Uygulamalar ve Veriler ekranına geldiğinizde, Verileri Android'den Taşı yazan bir seçenek görmelisiniz. İstediğin bu. İPhone veya iPad artık yalnızca kendisi ve Android cihazınız için özel bir Wi-Fi ağı oluşturacak.

Android'den aktarım yapmanın en iyi yolu, fabrikadan yeni çıkmış veya yeni sıfırlanmış bir iPhone veya iPad kullanmaktır.

2. Android uygulamasını açın

Android cihazınızda Move to iOS uygulamasını açın, yasal konulardan geçin ve Kodunuzu Bulun ekranını göreceksiniz. Sonraki bağlantısına dokunun ve iPhone veya iPad'inize dönün.

İPhone veya iPad, Android cihazınız için özel bir Wi-Fi ağı ve bir erişim kodu oluşturacaktır.

3. Kodu alın

İPhone veya iPad'inizin ekranı artık Move to iOS uygulamasına girebileceğiniz bir eşleme kodunu görüntülemelidir. Bu tıpkı bir Bluetooth cihazını eşleştirmek gibi çalışır: Doğru kodu girin ve Move to iOS uygulaması iPhone veya iPad ile eşleşecektir.

Uygulama varsayılan olarak fotoğraflarınızı ve videolarınızı, mesajlarınızı, yer işaretlerinizi, kişilerinizi ve Google hesabınızı kopyalayacaktır.

4. Neyin aktarılacağını seçin

Move to iOS uygulaması, cihazınızdan altı tür veriyi aktarabilir: kişileriniz; mesaj geçmişiniz; film rulonuzdaki fotoğraflarınız ve videolarınız; web yer imleriniz; takvimleriniz; ve e-posta hesaplarınız. Bunları kopyalamak istemezseniz, bunlardan herhangi birinin işaretini kaldırabilirsiniz.

Apple, hoş bir dokunuşla ücretsiz uygulamalarınızın iOS eşdeğerlerini de bulmaya çalışır - bu nedenle, hem Google Play hem de Apple App Store'da bir uygulama mevcutsa, bunları bulmak için elinden geleni yapacaktır, böylece verileriniz elinize geçtikten sonra bunları kolayca indirebilirsiniz. üzerinden aktarıldı. Ancak, Android cihazınızda depolanmış olabilecek bu uygulamalar için herhangi bir yerel veri aktarmaz.

5. Bir fincan çay yapın

Çok fazla fotoğrafınız ve videonuz varsa, bunun aktarılması biraz zaman alacak - ve iOS cihazı hala bir ilerleme çubuğu gösterirken Android uygulamasının bitmiş gibi göründüğünü fark edebilirsiniz. 

Aktarım, iOS cihazı olduğunu söyleyene kadar bitmez, bu nedenle aktarım işlemi tamamlanana kadar iki cihazla da oynamayın. Aktarım sırasında Android cihazınızda bir telefon araması alırsanız veya başka bir uygulamaya geçerseniz, her şeye yeniden başlamanız gerekir.

Çok fazla eşyanız varsa, aktarmanız biraz zaman alacak. Beklerken neden güzel bir fincan çayın tadını çıkarmayasınız?

6. Kalanları aktarın

Apple'ın uygulaması her şeyi aktarmaz: cihazınızdaki müzik, herhangi bir e-kitap ve herhangi bir PDF taşınmaz, bu nedenle bunları manuel olarak aktarmanız gerekir .

7. Uygulamalarınızı yükleyin

Move to iOS, tüm uygulamalarınızı bulamadıysa veya uygulamalarınızın çoğu ücretsiz uygulamalar yerine ücretli uygulamalarsa, bunları iPhone veya iPad'inizdeki App Store uygulamasında kendiniz aramanız gerekir. Hemen hemen tüm büyük isimli Android uygulamaları iOS ve iPadOS'ta da mevcuttur.

Netflix veya Spotify gibi abonelik uygulamaları ile tekrar ödeme yapmanız gerekmeyecek; Android'de kaldığınız yerden devam etmek için hesap ayrıntılarınızla giriş yapmanız yeterlidir. 

Ancak Play Store'da satın almış olabileceğiniz oyunlar gibi ücretli uygulamalar için, iOS veya iPadOS'ta kullanmak istiyorsanız App Store'da uygulamayı yeniden satın almanız gerekir.

Android'deki en büyük oyuncuların çoğu iOS'ta da mevcuttur. Bir iOS sürümü yoksa, genellikle çok benzer bir alternatif vardır.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow