Androidinizde Deneyiminizi Mahveden Ayarlar

Daha yeni Android cihazlar, akıllı pil ömrü yönetimi ile birlikte gelir. Pilden tasarruf etmenize yardımcı olmak için cihazınız arka planda çalışan uygulamaları otomatik olarak kapatabilir ( Google). Önceki ipucunda belirtildiği gibi, bu iyi bir şeydir, çünkü kaynağa aç uygulamalar sürekli çalışmasına izin verilirse büyük bir baş ağrısı haline gelebilir ve pilinizi endişe verici bir oranda …

Androidinizde Deneyiminizi Mahveden Ayarlar

Daha yeni Android cihazlar, akıllı pil ömrü yönetimi ile birlikte gelir. Pilden tasarruf etmenize yardımcı olmak için cihazınız arka planda çalışan uygulamaları otomatik olarak kapatabilir ( Google). Önceki ipucunda belirtildiği gibi, bu iyi bir şeydir, çünkü kaynağa aç uygulamalar sürekli çalışmasına izin verilirse büyük bir baş ağrısı haline gelebilir ve pilinizi endişe verici bir oranda tüketebilir. Ancak Android, uygulamaları çok agresif bir şekilde ezdiğinde, önemli bildirimleri kaçırabilir, verileri senkronize etmeniz engellenebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bildirimlere ihtiyaç duyduğunuz ancak çok sık açmadığınız bir uygulamanız olabilir, ancak Android, bu uygulamayı düşük öncelikli olarak işaretlemeniz ve uyku moduna geçirmeniz için bir neden olarak bu uygulamayı sık kullanmamanızı yorumlayacaktır (aracılığıyla). Android Polisi).

Akıllı pil yönetiminden muaf tutulmak istediğinizi bildiğiniz belirli bir uygulama varsa, uygulama çekmecenizi açın, bulun ve o uygulama için Uygulama bilgilerini açmak için simgeye uzun basın. Oradan Pil’i seçin ve Pil kullanımını yönet bölümünden Sınırsız’ı seçin. Ancak, bir Samsung telefonunuz varsa, işler farklı şekilde çalışır. Samsung, Ayarlar’ı açıp Pil ve cihaz bakımı’nı seçerek bulabileceğiniz, Android’in üzerinde çalışan kendi pil yönetimi katmanına sahiptir. Diğer pil seçeneklerini kullanımınızı görmek için Pil’e ve ardından Arka plan kullanım sınırları’na dokunun.

Burada üç kategori göreceksiniz: Uyuyan uygulamalar, Derin uyku uygulamaları ve Asla uyumayan uygulamalar. Bir uygulama bildirim göndermiyor veya eşitlenmiyorsa, muhtemelen Derin uyku uygulaması kategorisine yerleştirilmiştir, bu nedenle önemli uygulamaları kontrol etmek için oraya gidin. Kısıtlanmasını istemediğiniz bir uygulama görürseniz, o uygulamanın Bilgi sayfasına gitmek için üzerine dokunun. Oradan, süreç diğer Android’lerle aynıdır. Sadece Pil’e dokunun ve Sınırsız’ı seçin.

Teknory