Anket, Amerikan telefon şarj alışkanlıkları hakkında ilginç detayları ortaya koyuyor

Eric Zeman / Android Otoritesi TL; DR Amerikalıların şarj alışkanlıklarını öğrenmek için bir anket yapıldı. Anketin örneklem büyüklüğü 1.000 katılımcıdan oluşuyordu. Bulgular, son 12 ay içinde bir telefon satın alan katılımcılara dayanıyordu. Telefonunuzun şarj alışkanlıklarının diğerlerine kıyasla nasıl olduğunu hiç merak ettiniz mi? The NPD Group tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, bize Amerikalıların telefonlarını […]

Anket, Amerikan telefon şarj alışkanlıkları hakkında ilginç detayları ortaya koyuyor

Eric Zeman / Android Otoritesi

TL; DR

  • Amerikalıların şarj alışkanlıklarını öğrenmek için bir anket yapıldı.
  • Anketin örneklem büyüklüğü 1.000 katılımcıdan oluşuyordu.
  • Bulgular, son 12 ay içinde bir telefon satın alan katılımcılara dayanıyordu.

Telefonunuzun şarj alışkanlıklarının diğerlerine kıyasla nasıl olduğunu hiç merak ettiniz mi? The NPD Group tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, bize Amerikalıların telefonlarını nasıl şarj ettikleri konusunda biraz fikir verdi.

OnePlus için yapılan özel bir tüketici araştırmasında, NPD Group, Amerikalıların telefonlarını nasıl şarj ettikleri hakkında bazı ilginç detayları ortaya çıkardı. Sunulan rapora göre Android YetkilisiNPD Grubu şunları buldu:

  • Ankete katılanların %69’u akıllı telefonlarını günde en az iki kez şarj ettiklerini söyledi.
  • Ankete katılanların %64’ü telefonlarını gece boyunca şarj ettiklerini bildirdi.
  • Ankete katılanların %93’ü telefonlarını evde şarj ettiklerini söyledi. Ayrıca, %45’i arabada veya toplu taşımada, %32’si işte, %15’i dışarıda (yürüyüş, alışveriş, konsere katılmak, restorana gitmek vb.) okul ve %8 uçuş ve hava yolculuğu sırasında.
  • Katılımcıların %88’i kablolu şarj cihazı kullandığını bildirdi. Ayrıca, %46’sı araç şarj cihazı kullandığını, %28’i kablosuz şarj cihazı kullandığını ve %19’u düzenli olarak bir güç bankası kullandığını bildirdi.
  • Ankete katılanların %64’ü, telefonlarını en az 40 dakika şarj etmek için prize takılı bıraktığını iddia ediyor.
  • Ankete katılanların %63’ü, fişe takacak bir yer olmadığında pillerinin bitmesinden endişe duyduklarını söyledi.
  • Amerikalıların %97’si, 20 dakikadan daha kısa sürede şarj olacak bir telefonla en azından biraz ilgilendiklerini bildiriyor.

Ankete katılanların yaklaşık %75’i ayrıca telefonla birlikte bir duvar şarj cihazı ve şarj kablosunun kutuya dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Bu sonuçların nasıl elde edildiğini merak ediyorsanız, The NPD Group anketin 13-20 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında yapıldığını söylüyor. Araştırma için seçilen kişilerin 600$ veya daha fazla akıllı telefona sahip olmaları ve son 12 ay içinde satın almış olmaları gerekiyor. .

Bu sonuçlar telefonunuzu nasıl şarj ettiğinizi yansıtmasa da, bazılarının şarj etme alışkanlıklarının nasıl olduğunu görmek yine de ilginç. Aşağıdaki yorumlarda şarjla nasıl başa çıktığınızı bize bildirin.

Teknory