Anket, insanların hala tonlarca mikro USB cihazı kullandığını gösteriyor

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi USB-C birkaç yıldan beri var olmasına rağmen, mikro-USB bağlantı noktaları hala hayatımızın bir parçası. Çoğu cihazın ikincisine geçeceğini düşünmek yanlış olur, ya da yakın zamanda yaptığımız bir anketi kanıtlıyor. Android Yetkilisi. İnsanların üzerlerinde mikro USB bağlantı noktaları bulunan hangi cihazları kullandığına dair bazı ilginç sonuçlar aldık. USB-C bağlantı noktalarını benimsemede …

Anket, insanların hala tonlarca mikro USB cihazı kullandığını gösteriyor

Mikro USB bağlantı noktasını gösteren Fire Stick 2020 Sürümü

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi

USB-C birkaç yıldan beri var olmasına rağmen, mikro-USB bağlantı noktaları hala hayatımızın bir parçası. Çoğu cihazın ikincisine geçeceğini düşünmek yanlış olur, ya da yakın zamanda yaptığımız bir anketi kanıtlıyor. Android Yetkilisi. İnsanların üzerlerinde mikro USB bağlantı noktaları bulunan hangi cihazları kullandığına dair bazı ilginç sonuçlar aldık. USB-C bağlantı noktalarını benimsemede açıkça geride kalan bazı cihaz kategorileri var. Sonuçlar için okumaya devam edin.

Hala mikro USB bağlantı noktaları olan herhangi bir cihaz kullanıyor musunuz?

Sonuçlar

Mikro-USB cihazlarla ilgili anketimiz 11.450’den fazla oy topladı. İnsanlara hala kullanmakta oldukları mikro-USB cihazları sorduk ve sonuçlara aksesuar alanı hakim oldu. Güç bankaları, kulaklıklar, Bluetooth hoparlörler, oyun kumandaları vb. cihazlarda mikro USB bağlantı noktaları bulmak hâlâ çok yaygın. Ankete katılanların %46’sı mikro USB bağlantı noktasına sahip bir aksesuara sahip olduklarını söyledi.

Bu arada, bazı insanlar mikro USB bağlantı noktasına sahip telefonlara da takılıyor. Ankete katılanların %13’ü, eski standartlarda bir akıllı telefon kullandıklarını söyledi; bu, çoğu büyük OEM’in bütçe, orta sınıf ve birinci sınıf telefonlarda geniş çapta USB-C bağlantı noktalarını benimsediği düşünüldüğünde şaşırtıcı.

Başka yerlerde, ankete katılanların %12’si mikro USB bağlantı noktasına sahip bir e-okuyucuya veya tablete sahip olduklarını ve kullandıklarını söylerken, %17’si ankette belirtilen tüm mikro USB aygıtlarından en az iki veya daha fazlasına sahip olduklarını söyledi.

Okurlarımızın sadece %13’ü herhangi bir mikro-USB cihazı kullanmadıklarını söylemek için oy kullandı.

Yorumların, yorumlarınız

korkusuz yaban gelinciği: On milyonlarca PS4’ün hala kullanımda olduğunu ve MicroUSB gerektirdiğini hatırladığınız o an. 2022’de MicroUSB’nin inanılmaz derecede niş olduğunu iddia etmek çok komik. Yorumlar ve anketin kendisi gerçekten benim düşüncemi oldukça çarpıcı bir şekilde kanıtlıyor. Benim teorim, mikro-USB’nin eski haber olduğunu düşünen birçok insanın sadece akıllı telefonları düşünmesi ve diğer cihazları unutmasıdır.

Chris53: My MX Master 2s fare, TV ve bisiklet lambaları için küçük klavye. Diğer her şey USB-C veya tescilli bağlantı noktalarını kullanır

zenginSPK: Kulaklık, fare, birkaç şarj edilebilir bisiklet lambası.

KaranlıkMelekBaM: mikro USB? Hala Mini USB kullanan cihazlarım var. (PC, Arduinos için PS3 Controller kullanın, bir USB Type-B kullanarak Mega2560’ı çekin.

Zagreus: Fare, Aynasız kamera, Kindle, Xbox denetleyicisi, Raspberry Pi (3B ve Sıfır W). Genellikle, çok sık yükseltme gerektirmeyen şeylerdir.

tt adam: Yepyeni Nextbase araç kameram kullanıyor, bekleyin… mini USB! Ancak adil olmak gerekirse, manyetik ön cam yuvasına bağlı kalır ve bir kilitlenme durumunda dosyaları bir PC’ye aktarmak için yalnızca microSD kart kullanılır.

reon: Bir USB C sürümü çıkana kadar bir şeyler satın almayı bekledim. Artık evimizde USB C’den başka bir şey yok.

Shawn: Satın aldığım son microUSB cihazım motosiklet kaskım. Bluetooth eklentileri kask için özel olduğundan fazla seçenek yok. Bunun dışında, Xbox One denetleyicisi, eski Alexa hoparlörü gibi rastgele şeyler. Mikro-USB kesinlikle miniUSB’den daha uzun süre takılı kalmış gibi görünüyor. USB, miniUSB günlerinde bu kadar yaygın değildi, ancak yine de birçok şirket ayaklarını microUSB’den USB-C’ye sürükledi.

Billy Jo: Mikro USB’de hala iki Bluetooth klavyemiz, iki mekanik klavyemiz, iki Kindle’ımız, iki güç bankamız, bir faremiz, bir çift kulaklığımız (kutuları), yarım düzine oyun kumandamız ve kedi oyuncağı gibi birkaç eşyamız var. ve lamba. HDD muhafazası dışında tüm mini USB’leri aşamalı olarak kaldırdığımızı düşünüyorum.

topuz moneta: Muhtemelen hala kullanımda olan on milyarlarca mikro USB cihazı vardır. Yaşlanmaları on yıl alacak.

Vinicius Passarella Quennehen: IMO mini-USB, dayanıklılık ve kullanım kolaylığı açısından mikro-USB’den çok daha üstündür. Hala onu kullanan bazı aygıtlarım var, örneğin iPod klonu ve ps3 denetleyicim gibi, gerisi yalnızca USB-C, sahip olduğum tüm mikro USB aygıtlarında bağlantı noktasıyla ilgili sorunlar yaşadım. Yine de, mikro-USB en az 5 veya daha fazla yıl daha piyasada olacak. Form faktörünü değiştirmeden geliştirebilirsek, USB-C’nin gelecek için harika bir varsayılan olduğunu düşünüyorum. Yine de, hala mikro-USB aygıtlarınız varsa ve henüz arızalanmadıysa, etrafta yalnızca bir kablo taşıma lüksü dışında, yalnızca bağlantı noktası için yükseltmeniz için hiçbir neden yoktur.

Ronson Wagner: Hala mikro USB kullanan birkaç cihazım var. İşitme cihazı şarj çantam, Samsung Gear S3 Frontier şarj cihazım, Kindle Klavyem, Xbox Elite kumandam ve en eski güç bankam. Bu, ara sıra kullandığım birkaç eski telefonu veya neredeyse hiç kullanmadığım cihazları içermiyor.

Robert Pearson: Her iki canon fotoğraf makinem (EOS M, Sl3 aka 250d), Fotoğraf makineleri için pil şarj cihazları, neyse ki Neewer onları hem microUSB hem de USBC ile yapmaya başladı, bu da EOS M için süper güzel, ancak henüz Sl3’üm değil. Anker güç bankasında her ikisi de var, USB ses kullanırken Zoom H1n, muhtemelen düşünmediğim birkaç şey daha var.

John Oliver Abella: Yanımda 2 ekstra akıllı telefonum, 2 Bluetooth kulaklığım ve bir powerbank var ve şarj portu mikro USB. Yeni piyasaya sürülen bazı araçlar, Type-C’den daha ucuz olduğu için hala mikro USB kullanıyor

disqus_dSnKYymumi: Sony XB950’lerim ve hala micro kullandığım bir powerbank. O kulaklık ve powerbank onarılamayacak kadar bozulana ya da piller bozulana kadar onları kullanmaya devam edeceğim.

yol tutuşu: USB-C her şeyi kolaylaştırdığı için Mikro USB’ye ihtiyaç duyan sahip olduğum cihaz sayısını azaltmaya çalıştım. Hala Micro USB kullandığım tek cihaz Razer BlackShark V2 Pro kulaklığım. İki tane var, biri yedek. Onları seviyorum ve Razer bu seriyi USB-C şarj ile güncellemedikçe onlardan uzaklaşmam zor.

Kent Seaton: Hala mikro kullanan birkaç cihazım var, hatta bazıları hala mini kullanıyor. Sadece bu yıl birkaç mikro cihaz satın alındı ​​ve bu benim istediğim şey oldukları için değil, oradaki tek seçenek oldukları içindi. USB-A ve USB-B’nin kart genelinde USB-C lehine bırakılması gerektiğini düşünüyorum.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow