Anket, insanların Twitter doğrulaması için ödeme yapmak istemediğini gösteriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi Twitter’daki işlerin şu anda hararetli bir karmaşa olduğunu söylemek güvenli. İşten çıkarmalar ve belirsizliğin ortasında, Musk’ın sosyal medya platformunda doğrulama ödemesi yapma planları hem kullanıcılardan hem de sektör gözlemcilerinden güçlü eleştirilerle karşılandı. Yine de Elon, gıpta ile bakılan mavi onay işaretini içeren bir Twitter Blue planı için 8 dolar talep […]

Anket, insanların Twitter doğrulaması için ödeme yapmak istemediğini gösteriyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Twitter’daki işlerin şu anda hararetli bir karmaşa olduğunu söylemek güvenli. İşten çıkarmalar ve belirsizliğin ortasında, Musk’ın sosyal medya platformunda doğrulama ödemesi yapma planları hem kullanıcılardan hem de sektör gözlemcilerinden güçlü eleştirilerle karşılandı. Yine de Elon, gıpta ile bakılan mavi onay işaretini içeren bir Twitter Blue planı için 8 dolar talep etme planından vazgeçmiyor.

Daha dün platform, mavi tik için ödeme yapan kullanıcılar ile Twitter tarafından resmi olarak doğrulanan hesaplar arasında ayrım yapmak için çift onay işareti özelliği sunmaya çalıştı. Ancak, kafa karıştırıcı sunumdan saatler sonra Musk, özelliği aniden sonlandırdı. Şu anda ne olduğu kimsenin tahmininde değil, ancak okuyucularımıza Twitter doğrulaması için ödeme yapmaya istekli olup olmadıklarını sorduk. İşte sahip oldukları şey. söylemek.

Twitter’da mavi onay işareti için ödeme yapacak mısınız?

Sonuçlar

Anketimizde 1.750’den fazla oy aldık ve ankete katılanların çoğunluğu (%54) Twitter doğrulaması için ayda 8 dolar ödemeyeceklerini söyledi. İnsanların bir zamanlar bir tür statü sembolü temsil eden ve şimdi herkesin sahip olabileceği başka bir ücretli sosyal medya özelliğine indirgenmiş bir şey için ödeme yapmak istememesi mantıklı. Ücretli doğrulama ayrıca kimliğe bürünme riski taşır ve platformu ciddi zararlar verebilecek daha fazla sahte hesap için açar.

Bu arada, seçmenlerin %35’i de Twitter kullanmadıklarını veya yeni ücretli doğrulama planı nedeniyle hizmeti kullanmayı bırakacaklarını söyledi.

Ankete katılanların sadece %7’si mavi bir onay işareti için ayda 8 dolar ödeyeceklerini söylerken, %4’ü bu miktarın her ay ödenemeyecek kadar fazla olduğunu düşünüyor.

Yorumların, yorumlarınız

Joe Siyah: Kendim için bir puan görmüyorum… veya diğer Twitter kullanıcılarının %99,99’u.

BuDiğerDiğerAdam: Hesabınızın saldırıya uğramaması için iki faktörlü kimlik doğrulama için ödeme yapar mısınız? Bilgisayar korsanları tarafından erişilebilmesi için kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlaması için bir web sitesine fazladan ödeme yapar mıydınız? Doğrulanmış bir hesap tarafından dolandırılırsanız geri ödeme alıyor musunuz? Güvenlik bir gelir akışı değildir.

yay37: Eh, zaten bir Twitter Blue aboneliği için ödeme yapıyorum. Yine de sadece doğrulanmak için ödeme yapmazdım.

Ozzie Khoo: “Ben sadece ortalama bir insanım, bu yüzden açıkçası buna ihtiyacım yok” anket seçeneğini unuttunuz.

sala1hut3: Doğrulama için kesinlikle 8 dolar öderim.

Dave64: Muhtemelen tüm sosyal medyamı silmeye çok eğilimliyim. Bunu sürdürmek, bir milyarder tarafından bu kadar ağırlaştırmaya, araya girmeye ve trollemeye değmez.

Stanley Kubrick: LOL…Musk, bir şirketin bu fiyaskosunu satın aldığında yaktığı 30+ milyarı telafi etmeye çalışıyor! Ücretsiz olarak kullanmam ve kesinlikle bunun için ödeme yapmayacağım! İnsanlar gerçekten ne kadar aptal olabilir!

Peter Tomov: Satın al, Twitter satın al! Ben saçmalık okumak için para ödemiyorum! Zaten 2 yıldır Facebook’tan çıktım ve bunu kaçırmıyorum.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow