Apple, gelecek yılın sonlarında dev bir 16 inç iPad piyasaya sürebilir

Apple, iPad ailesinin en yeni üyesi olan 10. nesil iPad’i bugün satmaya başladı, ancak şimdiden yeni bir modelin yolda olduğuna dair raporlar var. The Information’dan Wayne Ma’ya göre Apple, gelecek yıl tatiller için zamanında raflara inebilecek 16 inçlik devasa bir iPad üzerinde çalışıyor. Başka hiçbir bilgi mevcut değil – maliyet, teknik özellikler, özellikler – ancak […]

Apple, gelecek yılın sonlarında dev bir 16 inç iPad piyasaya sürebilir

Apple, iPad ailesinin en yeni üyesi olan 10. nesil iPad’i bugün satmaya başladı, ancak şimdiden yeni bir modelin yolda olduğuna dair raporlar var. The Information’dan Wayne Ma’ya göre Apple, gelecek yıl tatiller için zamanında raflara inebilecek 16 inçlik devasa bir iPad üzerinde çalışıyor.

Başka hiçbir bilgi mevcut değil – maliyet, teknik özellikler, özellikler – ancak bazı çıkarımlar yapılabilir. Böyle bir cihaz, 16 inç MacBook Pro kadar büyük bir ekrana sahip olacak ve üzerinde çalışmak için daha büyük bir yüzey isteyen dijital sanatçılara ve içerik oluşturuculara yönelik olacaktır. Muhtemelen 12.9 inç iPad Pro’da Apple’ın mini LED XDR ekranının daha büyük bir versiyonuna ve ProMotion’a sahip olacaktı.

Daha büyük boyut ve pil ile standart M2 (veya M3) yerine bir M2 Pro veya M3 Pro yongası dahil etme olasılığı makul görünüyor. Bu kesinlikle Apple’ın en pahalı iPad’i olacak ve kılıflar, kapaklar ve klavyeler gibi tamamen yeni aksesuarlar gerektirecek ve bu da muhtemelen daha yüksek bir fiyatı paylaşacak. 1.499$’lık bir başlangıç ​​fiyatı makul görünüyor ve aksesuarlar onu 2.000$’ın üzerine çıkarıyor.

iPad Pro, Apple’ın Face ID’yi ve ikinci nesil Apple Pencil’ı desteklediği 2018’den beri yeniden tasarlanmadı. O zamandan beri 2020 (A12Z), 2021 (M1) ve 2022 (M2)’de küçük yenilemeler oldu.

Önceki raporlar, Apple’ın 2023’ün başlarında piyasaya sürülmek üzere 14,1 inçlik bir iPad Pro’ya baktığını iddia ediyordu. Apple’ın yalnızca boyut seçeneklerini burada mı tarttığı yoksa gerçekten mi getireceği belli değil. iki Mevcut 12.9 inçlik modelden daha büyük olan iPad’ler gelecek yıl piyasaya sürülecek. Ayrıca Apple’ın M2 tabanlı iPad Pro için macOS’un “lite” bir sürümü üzerinde çalıştığına dair bir söylenti var, bu nedenle 2023, Apple’ın profesyonel tablet serisi için bir dönüm noktası olabilir.

Teknory