Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max Teslimatlarının Normalden Daha Uzun Süreceğini Uyardı

2 Kasım’da, Reuters Çin’deki Zhengzhou şehrinin olası Covid-19 salgınlarına ilişkin endişeler nedeniyle geçici kısıtlamalar altına geri döndüğünü bildirdi. Yaklaşık 13 milyonluk bir nüfusa sahip olan Zhengzhou, Apple’ın iPhone’larının çoğunu üreten bir Foxconn fabrikasına ev sahipliği yapıyor. Yenilenen kısıtlamalar, o sırada net bir cevap olmamasına rağmen, değişikliklerin Foxconn üzerinde ne tür bir etkisi olacağı konusunda soruları …

Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max Teslimatlarının Normalden Daha Uzun Süreceğini Uyardı

2 Kasım’da, Reuters Çin’deki Zhengzhou şehrinin olası Covid-19 salgınlarına ilişkin endişeler nedeniyle geçici kısıtlamalar altına geri döndüğünü bildirdi. Yaklaşık 13 milyonluk bir nüfusa sahip olan Zhengzhou, Apple’ın iPhone’larının çoğunu üreten bir Foxconn fabrikasına ev sahipliği yapıyor. Yenilenen kısıtlamalar, o sırada net bir cevap olmamasına rağmen, değişikliklerin Foxconn üzerinde ne tür bir etkisi olacağı konusunda soruları gündeme getirdi. İşçilerden gelen raporlar, sıkı koşulların ve yeterli bakım eksikliğinin bazı insanların karantinadan önce fabrikadan kaçmasına neden olduğunu iddia etti. HKFP).

Artık iPhone üretimi üzerindeki etkisi hakkında bir yanıtımız var ve bu, Apple’dan bir basın açıklaması şeklinde geliyor. Şirket, önlemlerin “geçici olarak birincil iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max” fabrikasını etkilediğini ve bunun “önemli ölçüde azaltılmış kapasitede çalışmasına” neden olduğunu açıklıyor. Tesis bir dereceye kadar hala çalışır durumda gibi görünse de, bu yavaşlamanın etkileri cihaz kullanılabilirliğine yansıyacaktır.

Apple yaptığı açıklamanın bir parçası olarak, “iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerine yönelik güçlü talep görmeye devam ediyoruz. Ancak, artık daha önce beklediğimizden daha düşük iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max gönderileri bekliyoruz ve müşterilerin yaşayacağı yeni ürünlerini almak için daha uzun bekleme süreleri.” Bunun da ötesinde Apple, bu konuda Foxconn ile birlikte çalıştığını ancak şu anda beklenen sevkiyat gecikme süreleri ve üretimin normale dönmesinin ne kadar sürebileceği konusunda herhangi bir zaman çerçevesi verilmediğini söylüyor.

Teknory