Apple’ın Dinamik Adası, iOS 16.1’de yeni hareketler aldı

Yavaş ama emin adımlarla Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in üzerinde, selfie kamerasını gizleyen ve animasyonlu widget’ları gösteren hap şeklindeki bir alan olan Dinamik Adasını tam teşekküllü bir özelliğe dönüştürüyor. Bir ay önce, Dynamic Island’ın desteklediği ve sola veya sağa kaydırarak kapatmanıza izin veren havalı küçük bir jest hakkında yazmıştım. AYRICA BAKINIZ: Apple’ın yeni […]

Apple’ın Dinamik Adası, iOS 16.1’de yeni hareketler aldı

Yavaş ama emin adımlarla Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in üzerinde, selfie kamerasını gizleyen ve animasyonlu widget’ları gösteren hap şeklindeki bir alan olan Dinamik Adasını tam teşekküllü bir özelliğe dönüştürüyor.

Bir ay önce, Dynamic Island’ın desteklediği ve sola veya sağa kaydırarak kapatmanıza izin veren havalı küçük bir jest hakkında yazmıştım.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın yeni iPad’ini satın almanız için 5 neden (ve neden almamanız için 3 neden)

Pazartesi günü piyasaya sürülen iOS 16.1 ile iPhone’lar, görmek istediklerinizi tam olarak ayarlamanıza veya Dinamik Ada’dan kaldırmanıza izin veren birkaç hareket daha aldı.

Yeni hareketler içeri veya dışarı kaydırılıyor; birincisi, Dinamik Adanın sol veya sağından ortasına doğru kaydırma anlamına gelir ve ikincisi, Dinamik Adanın merkezinden iki yanına kaydırma anlamına gelir.

Bunlarla şunları yapabilirsiniz:

  • Bir etkinlik etkinken içeri kaydırın: Etkinliği Dinamik Ada’dan gizleyin

  • İki etkinlik etkinken içeri kaydırın: kaydırdığınız taraftaki etkinliği gizleyin, bu da diğer etkinliği “birincil” etkinlik yapar

  • İki etkinlik etkinken bir etkinlik gizlendiğinde dışarı kaydırın: ikincil etkinliği göster

  • İki etkinlik etkinken bir etkinlik gizlendiğinde içeri kaydırın: birincil etkinliği gizle

  • İki etkinlik etkinken, ikisi de gizliyken içeri kaydırın: birincil etkinliği göster

Evet, bunların hepsi oldukça karmaşık ve doğru yapmak için biraz pratik gerekiyor, ama hepsini denedim ve işe yarıyor.

Elbette, çoğunlukla bir avuç Apple uygulamasından gelen bildirimleri ve etkinlikleri gösterdiğinden, Dinamik Ada üzerinde neden bu kadar ayrıntılı kontrollere ihtiyacınız olduğunu merak edebilirsiniz. Ama bu da değişiyor. iOS 16.1 ile üçüncü taraf uygulamalar Dinamik Ada’dan yararlanabilir ve bazıları bunu zaten yaptı. Bunlar yemek planlama uygulamasını içerir Kızarmış ekmekfitness uygulaması kaldırmave uçuş izleme uygulaması uçuşan.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow