Apple’ın yeni iPad’ini satın almanız için 5 neden

Apple’ın yeni 10. nesil iPad’i 26 Ekim Çarşamba günü satışa sunulacak. iPad Air ve iPad Pro’yu andıran yeni tasarımıyla geçmişin giriş seviyesi iPad’inden çok farklı. Ancak başlangıç ​​fiyatı, Apple’ın hala sattığı eski, 9. nesil iPad’in fiyatı olan 329 $’dan 449 $’a yükseldi. Peki yeni iPad iyi bir satın alma mı? Bununla ilgili bazı düşüncelerimiz var. […]

Apple’ın yeni iPad’ini satın almanız için 5 neden

Apple’ın yeni 10. nesil iPad’i 26 Ekim Çarşamba günü satışa sunulacak. iPad Air ve iPad Pro’yu andıran yeni tasarımıyla geçmişin giriş seviyesi iPad’inden çok farklı.

Ancak başlangıç ​​fiyatı, Apple’ın hala sattığı eski, 9. nesil iPad’in fiyatı olan 329 $’dan 449 $’a yükseldi. Peki yeni iPad iyi bir satın alma mı? Bununla ilgili bazı düşüncelerimiz var.

Fiyat

Evet, fiyat eskisinden daha yüksek. Giriş seviyesi bir cihaz için 449 dolar harcamayı haklı çıkarmak daha zor. Ancak yeni iPad’i gerçekten karşılaştırdığınız şey, Mart ayında piyasaya sürülen ve 599 dolardan başlayan iPad Air’dir.

İşte nedeni: Yeni iPad, iPad Air için ölü bir zil sesi. İki cihaz temelde aynı tasarıma sahip ve her tarafta eşit çerçeveler var. Her ikisi de 10.9 inç ekrana, kabaca aynı kameralara ve 64 GB veya 256 GB depolama belleğine sahip.

Yine de ikisini yan yana karşılaştırabildim ve görünüş ve his söz konusu olduğunda temelde ikizler. Yeni iPad hiçbir şekilde daha ucuz hissetmiyor; aslında, onu parlak yeni renklerden birinde alırsanız, öyle görünüyor… iyi, yeni.

İki cihaz arasındaki ayrıntılı karşılaştırmamız için buraya gidin. iPad ve iPad Air arasında farklar vardır; Air, diğer farklılıkların yanı sıra daha iyi bir ekrana ve çok daha güçlü bir çipe sahip.

AYRICA BAKINIZ:

Yeni iPad temelde iPad Air ile aynı mı? Cevap hayır.

Ancak, iPad’de bir şeyler yapacak kadar güçlü, modern görünümlü bir iPad istiyorsanız, şimdi 449 dolara bir tane alabilirsiniz ve tasarruf ettiğiniz 150 dolar, bir klavyeye veya bir kılıfa gidebilir. Birçok kullanıcı için doğru seçim olacaktır.

Renkler

iPad pembesi

Gerçek pembe.
Kredi bilgileri: Stan Schroeder/Mashable

Yeni iPad dört renkte sunulur: Gümüş, Mavi, Pembe ve Sarı, ancak bu renkler tipik Apple gadget renklerinden farklıdır. Pembe ve Sarı özellikle canlıdır ve aynı zamanda eşleştirme elde edebilirsiniz. kapaklar her renk için. Şöyle söyleyelim: Bunlar şimdiye kadarki en sıkıcı iPad renkleri.

Apple kontrol etmem için bana pembe bir iPad gönderdi ve gerçekten de oldukça pembe olduğunu söyleyebilirim. Sarı varyantı şahsen görmedim, ama aynı derecede neşeli görünüyor. Bu, iPad Air için sunulan beş rengin çok hafif olduğu göz önüne alındığında düşünülmesi gereken bir şey.

Sihirli Klavye

Merakla, Apple Ekim ayında hem iPad’i hem de iPad Pro’yu güncellemiş olsa da, yalnızca iPad yeni ve uyumlu bir aksesuara sahip oldu: Yeni, Sihirli Klavye Folyosu.

Apple iPad Magic Klavye Folyosu

Bu klavye, iPad Pro için aldığınızdan çok daha iyi.
Kredi bilgileri: Stan Schroeder/Mashable

Evet, 249 dolara mal oluyor ve evet, bu çok fazla. Ancak bu, Apple’ın şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en iyi iPad klavyesidir ve üstte ek bir işlev tuşu sırası ve sağ üstte bir kaçış düğmesi bulunur. Ayrıca iPad Pro için Magic Keyboard’dan farklı şekilde katlanır (11 inçlik modelinde iPad Air için klavye görevi görür, ancak iPad ile uyumlu değildir) ve bence biraz daha iyi bir tasarım klavyeyi açmak daha kolaydır.

Magic Keyboard’un mutlaka satın alınması gerektiğini söylemiyoruz; Aslında, giriş seviyesi iPad için muhtemelen aşırıya kaçıyor. Ancak bir tane satın almayı planlıyorsanız, iPad sürümünün şu anda satın alabileceğiniz en iyi sürüm olduğunu bilin.

Doğru yerde öne bakan kamera

elma ipad'i

Bunu ortaya çıkarmak zor, ancak öne bakan kamera olması gereken yerde: cihaz yatay moddayken üstte ve ortada.
Kredi bilgileri: Stan Schroeder/Mashable

Bazı nedenlerden dolayı, Apple’ın iPad Pro ve iPad Air modellerinde, cihazı portre modunda tuttuğunuzda öne bakan kamera hala yukarıdadır. Yeni iPad’de kamera doğru yerde: Yan tarafta, yani cihaz yatay moddayken üstte. Görüntülü görüşmelerinizin çoğunu muhtemelen önünüzdeki bir masada iPad ile yapacağınızdan, burası selfie kamerası için tercih edilen yerdir.

Daha ucuz aksesuarlar

Evet, iPad için Magic Keyboard 249$’dan çok pahalı. Ancak bu, 11 inç iPad Pro ve iPad Air için Magic Keyboard için harcamanız gereken 299 dolardan kesinlikle daha iyi.

Yeni iPad, yalnızca 1. nesil Apple Pencil ile uyumludur ve bu, şarj etmek için bir dongle’a (neyse ki Kalemle birlikte verilir) ihtiyacınız olacağı göz önüne alındığında harika değildir. Ancak bu Kalem, 2. nesil Kalemin fiyatı olan 129 $ ‘a kıyasla 99 $’ dan daha ucuz. Çok fazla değil, ancak iPad’inizi aksesuarlarla tamamen donatmayı düşünüyorsanız, ekler.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

iPhone 14 Pro ve Pro Max Uygulamalı İnceleme


Şimdi yeni iPad’i satın almanız için nedenleri sıraladığımıza göre, işte birkaç neden neden atlamayı düşünebilirsiniz.

Elma Kalemi karışıklığı

Apple iPad Elma Kalemi

Bu…. ideal değil.
Kredi bilgileri: Stan Schroeder/Mashable

Yukarıda bahsetmiştik ama tekrar etmekte fayda var: Yeni iPad, yalnızca Lightning konektörüyle şarj olan birinci nesil Apple Pencil ile uyumludur ve yeni iPad’de USB-C konektörü bulunur. Evet, Apple artık birinci nesil Apple Pencil ile birlikte bir dongle içeriyor, ancak dongle’lardan nefret ediyorsanız (yapıyorum) ve gerçekten Apple Pencil’ı çok kullanmayı planlıyorsanız, bu sizin için bir anlaşma kırıcı olabilir.

Apple bana Kalemin ve dongle’ın her iki versiyonunu da gönderdi ve elbette, iPad’de şarj edilen dongle ile birlikte eski Kalem gayet iyi. Ama o kadar dağınık ve Apple’a benzemiyor, mümkünse bundan kaçınmayı tercih ederim.

Yansıma önleyici kaplama yok

Yeni iPad’deki ekran, iPad Air’deki ile aynı görünebilir, ancak değil. Birincisi, tamamen lamine değil, bu da cihazı biraz daha kalın yapıyor.

elma ipad'i

Ekran fena değil, ancak birkaç dezavantajı var.
Kredi bilgileri: Stan Schroeder/Mashable

Bu benim için çok önemli olmasa da, önemli olan başka bir küçük ayrıntı daha var: yansıma önleyici kaplama. Mesele şu ki, yeni iPad’in ekranında buna sahip değilken, iPad Air’de var. Oldukça karanlık bir odada iki cihazı yan yana yerleştirdiğimde fark oldukça belirgindi. Güneş ışığında, fark daha da büyüktür. Geliştirilmiş bir sürümü deneyene kadar fark etmediğiniz ayrıntılardan biridir ve geri dönmek zordur. Bu hiçbir şekilde bir anlaşma kırıcı değil, ancak iPad’i açık havada çok fazla kullanmayı planlıyorsanız, dikkate alınması gereken bir şey.

Fiyat

Bir dakika ne? Az önce fiyatın olumlu olduğunu söylememiş miydik?

Eh, yeni iPad’in fiyatı 449 dolar, bu da 599 dolarlık iPad Air ile karşılaştırıldığında sorun değil. Ancak giriş seviyesi iPad’in şimdiye kadarki en pahalısı. Geçen yılki modele kıyasla yüzde 35’lik devasa bir artış. Ve bu model, 9. nesil iPad, hala Apple Store’da 329 dolara satılıyor. Eski bir model olduğu için, başka bir yerden daha ucuza bile alabilirsiniz.

Elbette, eski iPad aynı eski tasarıma sahip ve yalnızca Gümüş ve Uzay Grisi renklerinde geliyor, ancak gerçekten sadece basit, tablet görevlerini yerine getiren bir iPad’e ihtiyacınız varsa ve bunu mümkün olan en az miktarda parayla istiyorsanız, belki de yapmalısınız. süslü yenisini atlayın ve bu süreçte 120 $ tasarruf edin.

Teknory