Asistan (2022) incelemesi - intikam dolu bir hikaye

Netflix filmi The Assistant (2022) hakkındaki bu inceleme, spoiler veya herhangi bir önemli olay örgüsü noktası içermiyor. Netflix, hapsedilirken tüm ailesini kaybeden bir adamın yoğun hikayesini takip ettiğimiz Malezya aksiyon-macera filmi The Assistant'ı yayınladı.

Asistan (2022) incelemesi - intikam dolu bir hikaye

Sadece ailesini kaybetmenin değil, hayatının yıllarını parmaklıklar ardında kaybetmenin acısını taşıyan Zafik, serbest bırakıldıktan sonra, katilleri bulmak, karısının ve oğlunun intikamını almak için güçlü ve şiddetli bir yolculuğa çıkar. Bunu tek başına yapmaz; beklenmedik bir asistan ona yardım eder. 

Film yavaş başlıyor ama merak uyandırıyor. Karısını ve çocuğunu kaybetmenin travmasını yaşayan ve onları öldürenleri bulma görevinde olan Zafik ile tanışıyoruz. Çılgın, gözü dönmüş bir karakter olan ve adaletin sağlanmasına yardımcı olan Feroz tarafından öneriliyor. Birlikte, intikam ve intikam dolu bir yaşam yolculuğuna çıkarlar. 

Ledil Dzuhrie Alaudin, Hairul Azreen ve Kin Wah Chew, hepsi çok dürüst ve tutkulu harika performanslar sergiliyor. Feroz'un karakteri harika, başına buyruk, çılgın bir seçimdir ve hikayeyi daha fazla yoğunluk ve mizahla ilerletmeye yardımcı olur. Hem koruyucu bir melek hem de film boyunca Zafik'i birçok kez kurtarıyor, aynı zamanda bir joker karakter, Zafik'e ilk düşündüğümüzden daha yakın olduğu ortaya çıkıyor. İki kadın karakter alışılmamış, yoğun, alıngan ve etraflarındaki erkeklerin eylemlerini güçlü bir şekilde yansıtıyorlar. 

Hikaye yoğun ve şaşırtıcı bir arsa bükülmesi ile yavaş ve dramatik bir şekilde inşa ediliyor. Yol boyunca küçük virajlar var ve izlerken, bir şeylerin olacağını söyleyebilir ve ne olacağını tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Film geliştikçe aksiyon da gelişiyor ve bazı güçlü, iyi kurgulanmış dövüş sahneleri var. Patlayıcı enerjiyi tamamlayan sıkı kontrol edilen alanlarda filme alınırlar. Sinematografi net ve bu filme duyusal bir stil kazandıran neon ışıklı sahnelerin sık kullanımı var.