Avatar 2: Çıkış tarihi, çalışma zamanı, oyuncular, fragman ve daha fazlası

Avatar: The Way of Water bu yıl nihayet sinemalarda gösterime giriyor – işte Avatar 2 hakkında çıkış tarihi, çalışma zamanı ve fragmanından oyuncu kadrosuna ve arsa detaylarına kadar bildiğimiz her şey. 2010 öncesi filmlerde farklı bir zamandı. Marvel Sinematik Evreni bir yıl önce Iron Man ile daha yeni başlamıştı ve 2012, Angels and Demons (evet, […]

Avatar 2: Çıkış tarihi, çalışma zamanı, oyuncular, fragman ve daha fazlası

Avatar: The Way of Water bu yıl nihayet sinemalarda gösterime giriyor – işte Avatar 2 hakkında çıkış tarihi, çalışma zamanı ve fragmanından oyuncu kadrosuna ve arsa detaylarına kadar bildiğimiz her şey.

2010 öncesi filmlerde farklı bir zamandı. Marvel Sinematik Evreni bir yıl önce Iron Man ile daha yeni başlamıştı ve 2012, Angels and Demons (evet, gerçekten) ve Buz Devri 3 ile birlikte R dereceli bir komedi yılın en yüksek hasılat yapan filmlerinden biriydi.

Klişeyi aşmak için Avatar bizi yepyeni bir dünyaya götürdü; yani, Hallelujah Dağları ve garip yaratıkları ile Pandora, tamamı yenilenen 3D büyüsüyle. 234 gün gişede gişe rekoru kırdı ve 2.847 milyar dolarlık hasılatla bugüne kadar tüm zamanların en büyük filmi oldu.

O zamandı, şimdi bu. Sinematik manzara gelişti; Marvel ve DC’nin süper kahraman çıkışı ya da Tom Cruise’un Top Gun’a dönüşü olsun, gişe rekorları kıranlar artık her zamankinden daha fazla IP ve nostalji tarafından yönlendiriliyor. Ama korkmayın, çünkü Avatar 2 bir nedenden dolayı kesinlikle devasa olacak: James Cameron’a karşı asla bahse girmezsiniz – bu yüzden, çıkış tarihinden fragmana, oyuncu kadrosuna ve arsa detaylarına kadar devam filmi hakkında bildiklerimiz burada.

Avatar 2 çıkış tarihi: Avatar The Way of Water ne zaman çıkacak ve nereden izleyebilirim?

Neyse ki, bir Avatar 2 çıkış tarihimiz var: The Way of Water nihayet sinemalarda gösterime girecek. 16 Aralık 2022ilk filmin geniş çapta yayınlanmasından bu yana yaklaşık 13 yıl geçti.

Sadece büyük ekranda izlenebilecek (tercihen mümkünse bir IMAX), bu nedenle evde izlemek istiyorsanız şansınız kalmadı. Ancak sinemaya gidemezseniz, film büyük ihtimalle sinema gösteriminden sonra Disney+’a eklenecektir.

2020’ler Avatar’ın on yılı olacak. Daha önce bildirildiği gibi BBC haberleriThe Way of Water’dan sonra Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider ve Avatar: The Quest for Eywa adlı üç film daha var.

Avatar 2’nin çıkış tarihine ek olarak, üçüncü filmin 20 Aralık 2024’te, ardından dördüncü filmin 18 Aralık 2026’da ve Avatar 5’in 22 Aralık 2028’de vizyona gireceğini biliyoruz.

Avatar 2 çalışma zamanı: Avatar The Way of Water ne kadar sürüyor?

Avatar 2’nin çalışma zamanı olacak yaklaşık üç saat 10 dakika (190 dakika)göre Hollywood Muhabiri.

Cameron, devam filminin epik bir uzunluğa sahip olacağına söz verdi – ve işemeniz gerekip gerekmediğini umursamıyor. Ile konuşmak İmparatorluk Dergisidedi ki: “Oturup tıkınırcasına seyrederken kimsenin uzunluk hakkında sızlanmasını istemiyorum. [television] sekiz saat boyunca.

“İncelemenin bu bölümünü neredeyse yazabilirim. ‘Acı verecek kadar uzun üç saatlik film…’ Sanki, bana büyük bir mola ver. Çocuklarımı oturup arka arkaya beş birer saatlik bölüm yaparken izledim.

“İşte olması gereken büyük sosyal paradigma değişimi: kalkıp işemek sorun değil.”

ile yapılan başka bir röportajda Toplam FilmCameron ayrıca filmin neden bu kadar uzun bir çalışma süresine sahip olduğunu da tartıştı – orijinal filmden yaklaşık 30 dakika daha uzun.

“Amaç, duygusal bir temelde son derece zorlayıcı bir hikaye anlatmak. Yeni filmdeki vurgunun daha çok karaktere, daha çok hikayeye, daha çok ilişkilere, daha çok duyguya olduğunu söyleyebilirim.

“İlk filmde ikinci filmdeki kadar ilişki ve duyguya zaman harcamadık ve bu daha uzun bir film çünkü hizmet edecek daha çok karakter var. Hizmet edilecek daha çok hikaye var.”

Avatar 2 kadrosu: Avatar The Way of Water için kimler geri dönüyor ve yeni karakterler var mı?

Orijinal filmin kadrosunun birkaç üyesi, Avatar 2 için geri dönüyor. Jake Sully rolünde Sam Worthington ve Neytiri rolünde Zoe Saldaña.

Stephen Lang ayrıca Albay Miles Quaritch olarak geri döndü, kim gelecek filmlerin ana kötü adamı olacak. İlk filmdeki ölümü göz önüne alındığında, nasıl geri döneceği belli değildi – ancak ilk fragman, kolunda Lang ile aynı dövmeye sahip oldukça meraklı bir Na’vi karakteri gösteriyor ve o zamandan beri dönüşümü doğrulandı.

Söyledi İmparatorluk Dergisi: “Daha büyük, daha mavi, sinirli. Ama muhtemelen alçakgönüllülüğün bir yönü de olabilir. Göğsüne iki Na’vi okunu aldığında, bu senin üzerinde bir tür etki yapacak.”

Cameron daha önce söyledi Son tarih: “Tam olarak onu nasıl geri getireceğimizi söylemeyeceğim ama sonuçta bu bir bilim kurgu hikayesi. Onun karakteri, yeni üç filmlik destanımız boyunca gerçekten beklenmedik yerlere dönüşecek.”

Sigourney Weaver da geri dönüyorancak Dr Grace Augustine rolünü tekrarlamak yerine tamamen yeni bir karakteri oynuyor: Jake ve Neytiri’nin Na’vi’yi evlat edinen genç kızı Kiri.

ile bir röportajda İmparatorluk DergisiUzaylı efsanesi şöyle dedi: “Sanırım hepimiz ergenlik çağında neler hissettiğimizi hemen hemen hatırlıyoruz. Kesinlikle yaparım. 11 yaşındayken 5’10” veya 5’11” idim, Kiri’nin çoğu zaman garip hissedeceğini güçlü bir şekilde hissettim. Kim olduğunu arıyor. Jim’in bana bu meydan okumayı vermesi beni çok heyecanlandırdı.”

Kate Winslet Cameron ile yeniden bir araya geldi ve The Meg yıldızı Cliff Curtis tarafından yönetilen Metkayina olarak bilinen bir resif kabilesinin serbest dalış Na’vi parçası Ronal rolünde oynayacak, Vin Diesel de bilinmeyen bir rolle filme katıldı.

Geri dönen diğer karakterler arasında Parker Selfridge rolünde Giovanni Ribisi, Lyle Wainfleet rolünde Matt Gerald, Neytiri’nin annesi Mo’at rolünde CCH Pounder, Joel David Moore ve Dileep Rao Jake’in insan müttefikleri Dr Norm Spellman ve Dr Max Patel yer alıyor.

The Sopranos şöhretinden Edie Falco, General Ardmore’u oynayacak, Michelle Yeoh ve Jemaine Clement ise sırasıyla bilim adamları Dr Karina Mogue ve Dr Ian Garvin olarak oynayacak.

ile bir röportajda Eğlence Haftasıy, Yeoh şunları söyledi: “İşten o kadar etkilendim ki [Cameron’s] yaptığı iş, enerji. O bir dahi, yürüyen bir dahi. Ve bu deneyimden gerçekten keyif aldım ve umarım yakında geri dönmek için sabırsızlanıyorum.”

Game of Thrones’un Oona Chaplin’i ayrıca dört devam filminde de yer alması beklenen Varang karakterini canlandıracak.

Avatar 2 fragmanı: Avatar The Way of Water için bir fragman var mı?

Avatar: The Way of Water’ın ilk teaser fragmanı, bu yılın başlarında Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile özel bir tiyatro gösterimi aldı. O zamandan beri çevrimiçi olarak yayınlandı ve aşağıdan izleyebilirsiniz:

Nefes kesen fragman olay örgüsü açısından pek bir şey vermiyor; Eğer bir şey varsa, bu Cameron’ın cesaretini ve Pandora’ya dönmek için neden hepimizin çok heyecanlı olmamız gerektiğini hatırlatması anlamına geliyor. Görsel efektler daha önce hiç görmediğimiz bir kalibrede – evet, ellerin sudaki çekimi tamamen CGI – ve müzik büyüleyici. Basitçe söylemek gerekirse, film suyu hiç bu kadar güzel görünmemişti.

Devam filminin sualtı görsellerini, nefes kesen aksiyonunu ve muhtemelen büyük bir ölümle dalga geçmeyi gösteren ikinci bir fragman da yayınlandı. Aşağıdan kontrol edin:

Yeni Zelanda’dan konuşan, Son tarih, Cameron Avatar ekibinin “sınırları daha da zorladığını… her çekimin mümkün olan en büyük ekran ve en yüksek çözünürlük için tasarlandığını… Seyircinin bunu istediğine inanıyorum. Biz sektör olarak peşini bırakmayacağız” dedi.

Avatar 2: Avatar The Way of Water’ın konusu nedir?

Resmi Avatar 2 olay örgüsü özeti şöyledir: “Jake Sully, Pandora gezegeninde kurduğu yeni ailesiyle birlikte yaşıyor. Tanıdık bir tehdit daha önce başlamış olanı bitirmek için geri döndüğünde, Jake gezegenlerini korumak için Neytiri ve Na’vi ırkının ordusuyla birlikte çalışmalıdır.”

Fragmanda Jake Sully ve Neytiri’nin çocuklarına bakışlar gösteriliyor: Jamie Flatters’ın Neteyam’ı, Britanya Dalton’un Lo’ak’ı ve Trinity Bliss’in Tuktirey’i ve Jack Champion tarafından oynanan Spider olarak da bilinen evlat edindikleri insan çocukları Miles Socorro.

Avatar 2'nin çalışma süresi uzun olacak şekilde ayarlanmış Avatar: The Way of Water'da Jake Sully bir hayvana biniyor.Avatar 2'nin çalışma süresi uzun olacak şekilde ayarlanmış Avatar: The Way of Water'da Jake Sully bir hayvana biniyor.20th Century Stüdyoları

Avatar: The Way of Water, 2022’nin en büyük filmlerinden biri olacak.

Ile konuşmak çarpıştırıcıyapımcı Jon Landau, her filmin MCU’da görülen serileştirilmiş hikaye anlatımı yerine bağımsız bir film olacağını, ancak her filmin “bağlantılı bir destan” yaratacağını söyledi.

“Her film, gitmek isteyeceğimiz bağımsız bir film. Avatar 2’yi görmek için ilk Avatar’ı görmüş olmanıza gerek yok. O orada duruyor ve biz insanları kendi sonucuna varan görsel ve duygusal bir yolculuğa çıkaracağız” dedi.

“Bu, Sully ailesinin ve ailelerini bir arada tutmak için neler yaptıklarının hikayesi. Jake ve Neytiri’nin bu filmde bir ailesi var, evlerini terk etmek zorunda kalıyorlar, dışarı çıkıp Pandora’nın farklı bölgelerini keşfediyorlar, suda, su çevresinde, suda oldukça fazla zaman geçiriyorlar.”

Avatar 2 neden bu kadar uzun sürdü?

Avatar’ın muazzam başarısı (üzgünüm) göz önüne alındığında, çoğu sinema izleyicisi şimdiye kadar bir takip bekliyordu. Gerçek Cameron tarzında, film başlangıçta 2014 çıkış tarihi için planlanmıştı, ancak The Way of Water’ı gerçeğe dönüştürmek için gereken teknolojik gelişmeler projeyi birkaç gecikmeye katladı; sekiz, tam olarak.

Adından da anlaşılacağı gibi, Avatar 2 büyük ölçüde su içinde ve çevresinde kurulacak. Bu, Cameron’ın su altında hareket yakalamayı sağlayacak teknolojiyi geliştirmesi gerektiğinden, filmin uzun prodüksiyonunda büyük bir faktör olduğunu kanıtladı. “Süreç biraz çılgınca geliyor. Yani, Avatar bu kadar çok para kazanmamış olsaydı, bunu asla yapmazdık – çünkü bu biraz çılgınca” dedi.

İlk filmin önemli bir satış noktası olan 3D öğesi de var. 2016 yılına kadar Cameron, teorik olarak gözlük olmayan bir 3D formunu kullanarak çekim yapmaktan bahsediyordu, ancak daha sonra teknolojinin henüz tam olarak orada olmadığını kabul etti.

CinemaCon’da teaser fragmanını gösterdikten sonra Cameron şunları söyledi: “[We’re] görsel efektlerimizde yüksek kare hızı, daha yüksek çözünürlüklü 3D ve daha fazla gerçeklik ile sınırları daha da zorluyor.

“Pandora’ya dönüşümüzün gerçekten özel bir şey olmasını istedim. Her çekim, mevcut en büyük ekran, en yüksek çözünürlük ve en sürükleyici 3D için tasarlanmıştır. Sanırım kaldırdık.”

Son yıllarda küresel kısıtlamaların getirdiği komplikasyonlara ek olarak, Cameron sadece Avatar: The Way of Water üzerinde çalışmakla kalmıyor, aynı anda hepsi üzerinde de çalışıyor.

Söyledi Vanity Fair 2017’de: “Senaryolar yazılana kadar hızlı bir şekilde başlayabilmemiz oldukça iyimserdi. Senaryo yoksa hiçbir şey yok, değil mi?

“Senaryolar dört yıl sürdü. Buna gecikme diyebilirsiniz, ancak bu gerçekten bir gecikme değil çünkü gerçekten film yapmak için düğmeye bastığımız andan itibaren [until now]mükemmel bir şekilde ilerliyoruz.”

Ayrıca konuşmak imparatorluk 2014’te Cameron, Avatar 2 için büyük bir iddiada bulundu: “Ağzın açıkken kendinle yatacaksın.”

Avatar 2, 16 Aralık 2022’de vizyona girecek.

Bu makale daha fazla duyuru üzerine güncellenecektir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow