Avatar 2’nin James Cameron Rekorlarını Kırması Avatar 1’i Yeneceği Anlamına Gelmiyor

Avatar: Suyun Yolu yerel gişede 134 milyon dolarlık muazzam bir hasılatla açıldı, bu da onu James Cameron’ın açık ara en iyi açılış hafta sonu gişe hasılatı yapıyor, ancak yine de orijinal filmin toplam gişe hasılatını aşmak için sektöre meydan okuyan bir hamleye ihtiyacı olacak. avatarı ve titanik. Cameron şimdiden iki kez tüm zamanların en çok […]

Avatar 2’nin James Cameron Rekorlarını Kırması Avatar 1’i Yeneceği Anlamına Gelmiyor

Avatar: Suyun Yolu yerel gişede 134 milyon dolarlık muazzam bir hasılatla açıldı, bu da onu James Cameron’ın açık ara en iyi açılış hafta sonu gişe hasılatı yapıyor, ancak yine de orijinal filmin toplam gişe hasılatını aşmak için sektöre meydan okuyan bir hamleye ihtiyacı olacak. avatarı ve titanik. Cameron şimdiden iki kez tüm zamanların en çok hasılat yapan filmini yaptı. avatarı (hala tüm zamanların rekorunu elinde tutan) ve titanik (artık tüm zamanların en büyük üçüncü filmi avatarı ve Avengers: Endgame), ancak her iki film de açılış hafta sonu gişesini genel gişe sıralamasına bağlayamaz.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Cameron’ın geçmişteki gişe hasılatından dolayı, Avatar: Suyun Yolugişe potansiyeli yoğun bir tartışma konusu. Filmin bütçesi, onu tarihin en pahalı filmlerinden biri yapıyor ve Cameron, sadece kar elde etmek için gişe rekorları kırması gerektiğini söylüyor, ancak selefinin korkunç başarısı göz önüne alındığında, beklemek makul. Avatar: Suyun Yolu benzer zirvelere ulaşma potansiyeline sahip olmak, ancak Cameron’ın şimdiye kadarki en eşi benzeri görülmemiş gişe zaferini alması gerekecek. Avatar: Suyun Yolu aşmak titanik ve avatarı.

İlgili: Avatar 2 Gişede Karlı Olacak Kadar Kazanabilir mi?


Avatar: The Way of Water, James Cameron’ın Şimdiye Kadarki En Büyük Hafta Sonu Gişe Açılışı Oldu

James Cameron sayesinde şöhrete fırladı Terminatör6 milyon doların biraz üzerinde bir bütçe için yapıldığı için küresel gişede yalnızca 78,4 milyon dolar kazanmasına rağmen oldukça kârlıydı. O zamandan beri bütçeleri astronomik bir şekilde arttı, ancak gişe gelirleri de arttı, ancak James Cameron’ın tüm filmleri oldukça düşük açılış hafta sonu rakamları gördü. Avatar: Suyun Yolu‘ın 134 milyon doları, Cameron’ın şimdiye kadarki en büyük açılış hafta sonu oldu. Terminatör (4 milyon dolar), Uzaylılar (10 milyon dolar), Uçurum (9,3 milyon dolar), Terminatör 2: Kıyamet Günü (31,8 milyon), Gerçek yalanlar (25,9 milyon dolar), titanik(28,6 milyon dolar) ve avatarı (77 milyon dolar).

titanik ve avatarı geleneksel yöntemlerle tüm zamanların gişe listelerinin zirvesine yükselmedi. Sırasıyla 28,6 milyon $ ve 77 milyon $’lık yurtiçi açılış hasılatı ile Cameron’ın en büyük filmleri, açık ara tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapan diğer 10 filmi arasında en düşük açılış haftasonuna sahip iki filmdir. Karşılaştırma için, listedeki bir sonraki en büyük açılış hafta sonu gişesi Öfkeli 7147,1 milyon dolara açılan, neredeyse iki katı avatarı. Bunun anlamı eğer Avatar: Suyun Yolu Bu listeye katılırsa, 134 milyon dolarlık açılışı bu trendi sürdürür ve Cameron’a en düşük üç hafta sonu açılışını verir.

Titanic ve Avatar’ın Görülmemiş Gişe Ayakları Vardı

Titanik ve Avatar sahnelerinin bölünmüş görüntüsü

Gerçek şu ki titanik ve avatarı İlk 10’daki diğer filmlerden çok daha düşük açılış yaptı, ancak her ikisi de listenin başında bu kadar uzun süre kaldı, ancak diğer gişe rekorları kıran filmlerde görülen hiçbir şeye benzemeyen uzun kuyruk performansı nedeniyle mümkün. İkinci hafta sonu düşüşü en düşük olan film (Cameron’un filmleri hariç) Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor yüzde 39,8’lik etkileyici bir düşüşle. En büyük düşüş ona ait Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok açılış haftasonuna göre yüzde 67,5 düşüşle. Toplamda, ilk 10’daki Cameron olmayan filmlerin ikinci hafta sonu ortalama yüzde 55 düşüşü var.

İlgili: Bu Neden Avatar: Suyun Yolu Büyük Bir Hit Olacak

Bu sırada, avatarı ikinci haftasonunda sadece yüzde 1,8 düştü. titanikaslında ikinci hafta sonu yolculuğu artırılmış açılış haftasonundan yüzde 23,8 oranında. Bu rakamlar sadece ilk 10’da değil, tüm filmlerde benzersizdir. Karşılaştırma için, Top Gun: Maverick ayrıca anormal derecede güçlü bacaklara sahipti ve tüm zamanların en çok hasılat yapan 11. filmi oldu ve ikinci hafta sonu düşüşü 126,7 milyon dolarlık bir açılıştan yüzde 28,9 oldu (sadece utangaç) Avatar: Suyun Yolu134 milyon).

Titanic ve Avatar Birden Çok Başarılı Yeniden Yayın Yaptı

Titanik Jack ve Rose James Cameron

Uzun gişe hasılatına ek olarak, titanik ve avatarı, her iki film de yıllar içinde oldukça kazançlı bir dizi yeniden gösterime girdi ve genel gişe rekorlarını daha da artırdı. Aslında, avatarı on yılı aşkın bir süredir yarım milyar doları aşan bir farkla tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olarak dokunulmadan kaldı ( titanik ikinci sırada, sadece tarafından aşıldı avatarı 1997 sürümünden bu yana) kadar Yenilmezler: Oyunsonu kısaca 1 numaralı sırayı aldı; ancak Çin’de 2021’de yeniden piyasaya sürülen bir yeniden sürüm, avatarı‘ nin toplamları, onu tekrar listenin başına koyuyor. Eylül 2022’de avatarı liderliğini ek 75,7 milyon dolar ile tamponlamak için sinemaları tekrar vurdu.

titanik‘nin yeniden yayımlanması daha da etkileyici. 2012’de, filmin 3D yeniden düzenlemesi küresel gişede astronomik 350,4 milyon dolar kazandı. Sadece dokuz hafta sinemalarda kaldı, ancak ilk gösterime girmesinden 15 yıl sonra, 2012’de en çok hasılat yapan 21. film yapacak kadar kazandı. Loraks, savaş gemisi, Titanların Gazabıve Bourne Mirası. titanik 2017’deki başka bir yeniden sürümde ek 7,6 milyon dolar kazandı ve 2023’te 25. yıl dönümünde, Cameron’ın yaptığına benzer şekilde daha yüksek kare hızına sahip bir 3D yeniden düzenleme içeren bir yeniden sürüm için ayarlandı. Avatar: Suyun Yolu ve 2022 remaster’ı avatarı.

İlgili: Avatar 2, James Cameron’ın En İyi VE En Kötü Rotten Tomatoes Skorlarından Biri

Eşit avatarıdahil edilen ilk gişe koşusu, eklenmiş ve genişletilmiş sahneler içeren bir “Özel Sürüm” yeniden yayımıyla arabelleğe alındı, 34 haftalık gişe hasılatını 12 hafta artırarak toplamda 46 haftaya çıkardı ve ek 44,8 milyon dolar gelir ekledi. Bir dizi başka film, kazançlı yeniden gösterimler gördü, örneğin Yıldız Savaşları: Gizli Tehlike2012’de bir 3D yeniden sürümden veya animasyonludan 102,7 milyon dolar kazanan Aslan Kral2011 3D yeniden sürümünden 185,5 $ kazandı, ancak bu tür bir gişe başarısı nadirdir ve Cameron’ın büyük tekrarlanan başarıları titanik ve avatarı hala ayrı dur.

Avatar 2‘ın 134 milyon dolarlık açılışı Cameron için büyük bir kazanç ve filmin gişe potansiyeli için harika bir işaret, ancak tarihsel olarak güçlü bacaklara sahip olsa bile titanik ve ilk avatarıilk sürüm penceresinin de yüz milyonlarca geliri aşması gerekiyor titanik ve avatarı yeniden sürümlerle elde edildi. Avatar: Suyun Yolu benzer yüksekliklere yükselme kapasitesinden daha fazlasıdır, ancak diğer Cameron filmleri gibi, gerçek gişe potansiyeli bir anda gerçekleştirilmeyecektir.

Sonraki: The Way Of Water’ın Hafta Sonu Açılış Gişesi Avatar 1’lerle Nasıl Karşılaştırılır?

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow