Ayda 8 ABD Doları, Daha Az Reklam ve Daha Uzun Yüklemeler

Twitter Blue aboneliği olan kişiler de platformda yanıtlarına, sözlerine ve arama sonuçlarına öncelik verecek. Bu, Twitter kullanıcılarının önce güvenilir hesaplardan gelen bilgileri görmelerini ve yanıltıcı tekliflere ve dolandırıcılıklara kapılmamasını sağlamak için yapılıyor. Musk’ın hafta sonu yapmayı ima ettiği bir diğer büyük değişiklik, rahat medya yüklemeleriyle ilgili. Musk, yeni sınırları belirtmeden, kullanıcıların artık daha uzun ses …

Ayda 8 ABD Doları, Daha Az Reklam ve Daha Uzun Yüklemeler

Twitter Blue aboneliği olan kişiler de platformda yanıtlarına, sözlerine ve arama sonuçlarına öncelik verecek. Bu, Twitter kullanıcılarının önce güvenilir hesaplardan gelen bilgileri görmelerini ve yanıltıcı tekliflere ve dolandırıcılıklara kapılmamasını sağlamak için yapılıyor. Musk’ın hafta sonu yapmayı ima ettiği bir diğer büyük değişiklik, rahat medya yüklemeleriyle ilgili. Musk, yeni sınırları belirtmeden, kullanıcıların artık daha uzun ses ve video gönderileri yayınlayabileceklerini söylüyor. Şimdiye kadar Twitter, çözünürlükleri HD aralığında sınırlanmış olarak yalnızca 140 saniyeye kadar süren videolara izin verdi.

Ancak en büyük değişiklik, şeylerin reklam tarafında geliyor. Musk’a göre, Twitter Blue aboneleri yarısı kadar reklam görecek. Görünüşe göre Musk, kullanıcıların Twitter Blue için daha fazla ödeme yapmasını sağlayarak Twitter’ın reklam gelirine olan bağımlılığını önemli ölçüde azaltıyor. Musk’ın, 2028’in sonuna kadar 150 milyondan fazla ücretli abone beklediği bildiriliyor. New York Times.

Son olarak Musk, platformun yayın ortaklarıyla olan ilişkilerini de değiştiriyor. Bugün erken saatlerde, Twitter Blue yayıncılarına reklamsız makalelerin kaldırılacağı bilgisi verildi. Şimdi Musk, yayıncı ortaklarının Twitter ile çalışmayı seçtiklerini varsayarak Twitter Blue aboneleri için ödeme duvarından feragat edebileceklerini tweetledi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow