Başlangıçta Spotify Açılışını Devre Dışı Bırakma

Spotify uygulamanız için otomatik başlatma, müziğinizin her zaman kullanıma hazır olmasını sağlar.Ama rahatlığın bir bedeli var.Yani, önyükleme işleminiz arka planda çalışırken yavaşlayarak bir taramaya dönüşebilir.Neyse ki, Windows 10'da ...

Başlangıçta Spotify Açılışını Devre Dışı Bırakma

Spotify uygulamanız için otomatik başlatma, müziğinizin her zaman kullanıma hazır olmasını sağlar.Ama rahatlığın bir bedeli var.Yani, önyükleme işleminiz arka planda çalışırken yavaşlayarak bir taramaya dönüşebilir.

Neyse ki, Windows 10'da Spotify uygulamasının otomatik açılmasını devre dışı bırakmanın basit bir yolu var. Spotify'ı ve başlatma işleminizi yavaşlatabilecek diğer uygulamaları nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Windows 10'da Başlangıçta Spotify Açılışını Devre Dışı Bırakma

Spotify'ı siz hazır olana kadar yerinde tutmanın birkaç yolu vardır.Tüm temelleri kapsayacak şekilde bir veya iki yöntemden birini deneyin.

Yöntem 1 – Spotify Ayarlarını Değiştir

 1. “Başlat Menüsü”'nü açın ve “Spotify uygulamasını”< başlatın/strong> veya sistem tepsisindeki yeşil “Spotify simgesi”'ni tıklayın.

 2. "Ayarlar" menüsünü açmak için Spotify penceresinin sol köşesindeki "üç yatay nokta".

 3. “Düzenle”'yi ve ardından “Tercihler”i

 4. "Ayarlar" sayfasının alt kısmındaki “Gelişmiş Ayarları Göster”'i tıklayın.

 5. "Başlangıç ​​ve Pencere Davranışı" adlı bölüme bakın.

 6. öğesini seçin"Bilgisayara giriş yaptıktan sonra Spotify'ı otomatik olarak aç" açılır seçeneklerinden "Hayır".

Yöntem 2 – Windows Görev Yöneticisi aracılığıyla Spotify Başlatmasını Devre Dışı Bırak

Microsoft, kullanıcılarının başlangıç ​​görevleri sırasında hangi programların dahil edileceğini kontrol etmeyi sevdiğini bilir.Bu nedenle Görev Yöneticisi'nde yerleşik bir Başlangıç ​​sekmesi vardır.Aşağıdaki adımları kullanarak Spotify'ı (ve diğer programları) devre dışı bırakabilirsiniz:

 1. “Control + Shift + Esc” tuşlarına basarak “Görev Yöneticisi”ni başlatınveya “Windows görev çubuğu”'nu sağ tıklayıp açılır menüden “Görev Yöneticisi”'ni seçin.

 2. “Başlangıç ​​sekmesi” veya “Daha Fazla Ayrıntı”'yı seçinem> sekmesini görmüyorsanız.

 3. “Spotify”ı bulun ve sağ tıklayın

 4. “Devre Dışı Bırak”</ seçeneğini belirleyinem> ile Spotify'ın otomatik olarak başlatılmasını durdurun.

 5. Her şey başarısız olursa, dosya konumuna gidin “C:\Users\MyUserName\AppData\Roaming\Spotify.”

 6. “SpotifyStartupTask.exe” üzerine sağ tıklayın ardından “Özellikler”

 7. “Güvenlik” sekmesini tıklayın.

 8. “Gelişmiş” ve açılır menüden “Devralmayı devre dışı bırak” öğesini seçin.

 9. “Bu nesneden devralınan tüm izinleri kaldır”ı seçerek onaylayın.

 10. "SpotifyWebHelper.exe" ile 5-9 arasındaki adımları tekrarlayın.

Yine de yukarıdaki işlemi riski size ait olmak üzere yapın.İzinlerin kaldırılması, güncelleme yaptığınızda Spotify'ın dosyaların üzerine yazamayacağı veya dosyaları okuyamayacağı anlamına gelir.Başlangıçta otomatik başlatmayı durdurabilir ancak uygulamanın dengesini başka şekillerde bozabilir.

Son bir alternatif olarak, Spotify uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemeyi de deneyebilirsiniz.Birçok kullanıcı, bilgisayarlarıyla birlikte gelen Spotify uygulamalarıyla otomatik başlatma ayarlarını yapmakta sorun yaşıyor.Spotify web sitesi gibi farklı bir kaynaktan indirmeyi ve otomatik başlatma seçeneklerini ayarlamayı deneyin.

Spotify Önyükleme Başlatma SSS'leri

Bilgisayarımı Açtığımda Spotify Neden Her Zaman Açılıyor?

Spotify, bilgisayarınızı açtığınızda varsayılan olarak bu şekilde ayarlandığından otomatik olarak açılır.Kullanıcılar için uygundur, bu nedenle müzik her zaman parmaklarının ucundadır.Ayrıca, açık olmak, uygulamanın her zaman güncel kalabileceği anlamına gelir.Avantajları ne olursa olsun, Spotify'ı başlangıç ​​önyükleme sırasına dahil etmek başlangıç ​​sürecini yavaşlatabilir.

Bu özelliği devre dışı bırakmak veya bir tepsiye küçültmek için Spotify Ayarları menüsünden tercihinizi değiştirebilirsiniz.

Verimli Başlangıç ​​Başlatma Çalıştırma

Yüklediğiniz her program, bu seçkin başlangıç ​​programları listesinin bir parçası olmak ister.Çoğu programın yalnızca varsayılan durumudur.Ancak bilgisayarınızı ilk açtığınızda ihtiyaç duymadığınız bazı şeyler var.Daha da kötüsü, başlangıç ​​başlatma işleminizi yavaşlatabilirler.

Neyse ki, başlatma sürecini düzenlemek ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için bilgisayarınızı açtığınızda hangi programların çalışacağını seçebilirsiniz.Spotify büyük bir suçlu, ancak bulut sürücüleri ve oyun başlatıcıları da öyle.Başlangıç ​​işleme hızınızda hangilerinin fark yarattığını görmek için birkaçını devre dışı bırakmayı deneyin.

Spotify otomatik başlatma özelliğinizi devre dışı bırakıyor musunuz?Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bundan bahsedin.