BestBuy, Apple’ın Pro iPhone’larının BlackFriday Weekend İçin Kısa Arzını Onayladı

Barry, Reuters ile yaptığı etkileşimde, 2022 Tatil sezonunda iPhone 14 satışlarının geçen yıla göre %10 düşebileceğini de tahmin etti. Reuters raporunda da bahsediliyor Dan Ives – Apple’ın BlackFriday satış hafta sonu boyunca yaklaşık 8 milyon iPhone satacağını tahmin eden Wedbush’ta bir analist. Bu, hayal gücünüzün her yönüyle etkileyici bir rakam olsa da, geçen yılın 1000’den […]

BestBuy, Apple’ın Pro iPhone’larının BlackFriday Weekend İçin Kısa Arzını Onayladı

Barry, Reuters ile yaptığı etkileşimde, 2022 Tatil sezonunda iPhone 14 satışlarının geçen yıla göre %10 düşebileceğini de tahmin etti. Reuters raporunda da bahsediliyor Dan Ives – Apple’ın BlackFriday satış hafta sonu boyunca yaklaşık 8 milyon iPhone satacağını tahmin eden Wedbush’ta bir analist. Bu, hayal gücünüzün her yönüyle etkileyici bir rakam olsa da, geçen yılın 1000’den fazla rakamına kıyasla sönük 10 milyon adet.

Bu arada, Barry’nin açıklaması pek çok kişi için sürpriz olmadı, çünkü Apple zaten bir arz sıkışıklığı olduğunu belirtmişti. resmi basın açıklaması Kasım ayının başlarında. Ardından Apple, Çin’in Zhengzhou kentindeki dünyanın en büyük iPhone fabrikasındaki üretimin COVID-19 kaynaklı sokağa çıkma kısıtlamalarından büyük ölçüde etkilendiğini doğruladı.

En son kriz, Apple’ın birinci sınıf telefonları için tek bir üretim tesisine ne kadar bağımlı olduğunu gösteriyor. Şirket yine de uzun vadeli bir çözüm üzerinde çalışıyor. Apple ve üretim ortakları (Foxconn, Pegatron ve Wistron dahil), alternatif bir üretim merkezi olarak Hindistan’a giderek daha fazla bakıyor. Aslında, Apple halihazırda Hindistan’da çoğu daha düşük fiyatlı iPhone’lar üreten birden fazla üretim tesisi işletiyor. Ancak Apple, Hindistan’ın 2025 yılına kadar tüm iPhone’ların %25’ini yapmasını istediğini belirtti.

Teknory