Bilgisayardan Alarm Nasıl Kurulur? Bilgisayardan Alarm Kurma İşlemleri Nedir?

Sizde telefondan alarm kurmak istemiyorsanız sizi sıkan hayatınıza biraz heyecan getirmek istiyorsanız bilgisayardan alarm nasıl kurulur başlıklı bu yazımızı okuyabilirsiniz

Bilgisayardan Alarm Nasıl Kurulur? Bilgisayardan Alarm Kurma İşlemleri Nedir?

Alarmlar hayatımızın büyük bir alanında yer kaplayan popüler bir uyarı biçimlerinden biri. İş, okul toplantı veya özel bir etkinlik sebebiyle günün herhangi bir zamanında bizi uyarmasını, uykumuzdan kaldırmasını istediğimiz alarm, eski zamanlarda karşımıza bir çalar saat olarak çıkarken şimdi cep telefonları dahil birçok değişik eşyalarla bizi uyandırıyor.Zaten şuanki konumuz da bilgisayardan alarm nasıl kurulur şeklinde. 

Uykusu bir hayli ağır olan insanlar için bazen cep telefonlarının sesi uyandırmaya hatta uyarmaya bile yeterli olmuyor.Cep telefonu da bazı rahatlıklar sunduğu gibi gece telefonumuza bakarken saatin kaç olduğunu bile anlamıyoruz. Bu yüzden cep telefonuna uyku canavarı diyebiliriz. 

Bu sebeple yatağımızın hemen yanına koyduğumuz cep telefonunun alarmını uyku sersemi olan biz ters bir şekilde erteleyip istemeden de olsa uykumuza devam ediyoruz. Ancak bu alarm yattığınız yerden uzak ve yüksek sesli bir şekilde bilgisayardan çalsa sizce uyanmaktan başka ne çaremiz kalır? İşte bu sebeple bilgisayardan alarm kurmak çok daha sağlıklı diye düşünüyoruz. 

Bilgisayarda Alarm Kurma 

İlk olarak buraya tıklayarak uygulamayı cihazınıza indirin. 

Yukarıdan küçük boyutlu programı yükleyip cihazınıza kurduktan sonra açın. Burada sol üst kısımda yer alan Ekle butonuna basın. Geriye ise sadece tek bir şey kalıyor. Haftanın istediğiniz gününü ve istediğiniz günün herhangi bir saatini kendi isteğinize göre ayarlamak 

Alarmı eklerken sesin yükseliğini ve alçaklığını ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz melodiyi seçebilir ve bilgisayar uyku modunda iken alarm çalma özelliğini aktif edebilirsiniz. Böylelikle de bilgisayardan alarm kurma maceramızı tamamlamış oluruz. 

Ama şunu unutmayalım bilgisayar kapalı durumda iken alarmı çalmaz bu sebeple uyku modunda bırakırsak zaten enerji kaybı da söz konusu olmaz. Sizde kolay bir şekilde o güzel uykunuzdan kalkarsınız. İyi Uykular Dileriz.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow