Binance, FTX kurtarma paketini onayladı, FTX.com çöktü

Dünyanın dördüncü en büyük kripto para borsası olan FTX, görünüşe göre kaput. Dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, ilan edildi Çarşamba günü sahip olduğu karar verilmiş bir durum tespiti incelemesinden sonra FTX’i almamak. Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) “Kurumsal durum tespitinin yanı sıra yanlış kullanılan müşteri fonları ve iddia edilen ABD ajans soruşturmalarıyla […]

Binance, FTX kurtarma paketini onayladı, FTX.com çöktü

Dünyanın dördüncü en büyük kripto para borsası olan FTX, görünüşe göre kaput.

Dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, ilan edildi Çarşamba günü sahip olduğu karar verilmiş bir durum tespiti incelemesinden sonra FTX’i almamak.

“Kurumsal durum tespitinin yanı sıra yanlış kullanılan müşteri fonları ve iddia edilen ABD ajans soruşturmalarıyla ilgili en son haber raporlarının bir sonucu olarak, FTX․com’un potansiyel satın alımını takip etmemeye karar verdik.,Binance Twitter’da duyurdu hesap. “Başlangıçta, umudumuz FTX müşterilerinin likidite sağlamasını desteklemekti, ancak sorunlar bizim kontrolümüz veya yardım etme yeteneğimiz dışında.”

FTX, başarısız kripto şirketlerini kurtarmak için harekete geçmesiyle tanınan bir endüstri lideri olan Sam Bankman-Fried veya SBF tarafından kuruldu. Şimdi, sektördeki hiç kimse onu kurtarmak istemiyor gibi görünüyor.

Binance’in açıklamasında bahsettiği en son haber, bir Bloomberg ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) şu anda SBF’nin şirketleri FTX ve Alameda’yı müşteri fonlarını yanlış kullanmaktan araştırdığını söyleyen günün erken saatlerinden bir rapor.

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, başlangıçta ilan edildi Salı günü, şirketin kurucusu Sam Bankman-Fried ile görüştükten sonra FTX ile bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzaladığını duyurdu. İç bilançolar sızdırıldıktan sonra SBF’nin kripto imparatorluğunun likiditesine ilişkin raporlar günlerdir ortalıkta dolaşıyor.

Changpeng Zhao veya kısaca CZ, FTX’in kripto tokeni FTT’deki herhangi bir hissesini sattığını açıkladığında işler çok hızlı bir şekilde dağılmaya başladı. Haberler yayılmaya devam ederken, FTX 72 saatlik bir süre içinde 6 milyar dolarlık müşteri çekme işlemi yaşadı.

Satın alma işleminden çekilmeden önce, CZ halka açık olarak paylaşılan Binance çalışanlarına şirketin rakibinin çöküşünü nasıl planlamadığını ve FTX’in başarısızlığının aslında bir bütün olarak kripto endüstrisi için iyi olmadığını açıklayan bir not gönderdi.

“Üzücü bir gün, denedim ama…” CZ tweetlenmişağlayan bir yüz emojisi ekleyerek.

FTX, sadece altı hafta önce 32 milyar dolarlık bir değerlemeyle 1 milyar dolar toplamak için görüşmelerde bulunuyordu. Çarşamba günü itibariyle, FTX’in web sitesi, FTX.com olmuş kesintiler yaşanıyor.

“Bir şeyler ters gitti”, web sitesi kapalıyken bir istemi okuyun.

Teknory