Binance, rakip kripto borsası FTX’i satın almayı planlıyor

Kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, kriptonun kurtarma kralı olarak biliniyor. Bir kripto şirketi ne zaman başarısız olsa, SBF olarak da bilinen Bankman-Fried, onları ayakta tutmak için nakit parayla içeri girerdi. Şimdi, SBF görünüşe göre kendi başına bir kurtarma paketi alıyor. Salı günü, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ilan edildi SBF’nin kripto […]

Binance, rakip kripto borsası FTX’i satın almayı planlıyor

Kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, kriptonun kurtarma kralı olarak biliniyor. Bir kripto şirketi ne zaman başarısız olsa, SBF olarak da bilinen Bankman-Fried, onları ayakta tutmak için nakit parayla içeri girerdi.

Şimdi, SBF görünüşe göre kendi başına bir kurtarma paketi alıyor.

Salı günü, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ilan edildi SBF’nin kripto borsası ve ticaret grubu Alameda’nın likiditesini sorgulayan raporların ortasında FTX’i satın almak için bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzalamıştı.

Binance kurucusu Changpeng Zhao’ya göre satın alma, durum tespiti soruşturmasının sonuçlarına bağlı. Geçici olarak planlanan devralmanın yalnızca FTX.com‘nin borsanın ABD dışı operasyonlarını hesaba katan operasyonları. Bankman-Fried, olarak bilinen ayrı bir ABD kripto borsası işletiyor. FTX.US.

CZ, Binance’in “son ifşaatlar” nedeniyle FTX’in kendi kripto para birimi olan FTT’nin tüm varlıklarını tasfiye edeceğini açıkladığı için, SBF ve CZ hafta sonu Twitter’da barbar ticareti yaptı. Bu, esasen FTT jetonunun değer ve FTX deneyiminde çöküşünü gören bir olaylar zincirini başlattı. 6 milyar dolar 72 saatlik bir süre boyunca kullanıcı para çekme işlemlerinde.

AYRICA BAKINIZ:

2022’nin en büyük kripto dolandırıcılığı (şimdiye kadar)

CZ tarafından belirtilen bu ifşaatlar, esas olarak, CoinDesk muhabir Ian Allison ve haber bültenini yazan isimsiz bir kripto gazetecisi Kirli Kabarcık Medya adı altında Mike Burgersberg. Her iki rapor da Alameda’nın açık likidite sorunlarının olduğu bilançolarına erişime sahipti ve varlıklarının çoğu FTX’in kendi FTT tokenindeydi. Bulgular, Burgersberg’in SBF’nin imparatorluğunun gerçekten iflas edip etmediğini sorguladığını gördü.

Anonim Burgersberg, her iki şirket de iflas etmeden çok önce kripto kredi şirketleri Celsius ve Voyager hakkında alarm veren ilk kişilerden biri olarak geçtiğimiz yıl kripto çevrelerinde ün kazandı. Ve görünüşe göre, CZ’nin kendi Twitter beğenilerine dayanarak, Binance kurucusu FTT’den para çekme kararını vermeden önce Burgersberg’in raporunu gördü.

Göre raporlar, FTX sadece altı hafta önce 32 milyar dolarlık bir değerlemeyle 1 milyar dolar toplamak için görüşmelerde bulunuyordu. kripto değişimi kabarık Ocak ayında 8 milyar dolarlık bir değerlemeyle 400 milyon dolar. Şimdi ise yangın satışında en büyük rakibine satılıyor.

Kriptoda bir norm haline gelen haberler, endüstri genelinde bir domino etkisi yarattı; Bitcoin düştü 17.500 doların altında, 2020’den beri en düşük değeri.

Bunun ABD’de seçim gününde gerçekleştiğinden bahsetmeden bu hikayeyi anlatmak zor. Bir noktada, o rehin 2024’e giden seçimlere doğru 1 milyar dolar kadar. Ve SBF, Geleceğimizi Koru PAC’ı aracılığıyla çoğunlukla Demokratik kampanyalara 40 milyon dolar harcamış olsa da, bu iyi kısa bahsi geçen 1 milyar doların

Bugünkü haberlerden sonra, Demokratların SBF’nin geri kalan 1 milyar dolarının yakın zamanda geleceğine güvenmemeleri makul görünüyor.

Teknory