Çarşamba incelemesi: Tim Burton’ın Addams Ailesi spinoff’unun spoiler içermeyen ilk izlenimleri

Addams Ailesi, ilk bölüme göre, başrolde ideal aktris olan Tim Burton için mükemmel bir TV aracı olabilecek bir Harry Potter tarzı yan ürünü Çarşamba günü alıyor. Tim Burton, 1991 Addams Ailesi filmi için aranıyordu ve yönetmen, Charles Addams’ın orijinal çizgi romanının büyük bir hayranıydı. Ancak Batman sorumlulukları nedeniyle geçmek zorunda kaldı, yani iş Barry Sonnenfeld’e… Okumaya devam et Çarşamba incelemesi: Tim Burton’ın Addams Ailesi spinoff’unun spoiler içermeyen ilk izlenimleri

Çarşamba incelemesi: Tim Burton’ın Addams Ailesi spinoff’unun spoiler içermeyen ilk izlenimleri

Addams Ailesi, ilk bölüme göre, başrolde ideal aktris olan Tim Burton için mükemmel bir TV aracı olabilecek bir Harry Potter tarzı yan ürünü Çarşamba günü alıyor.

Tim Burton, 1991 Addams Ailesi filmi için aranıyordu ve yönetmen, Charles Addams’ın orijinal çizgi romanının büyük bir hayranıydı. Ancak Batman sorumlulukları nedeniyle geçmek zorunda kaldı, yani iş Barry Sonnenfeld’e gitti. Sırayla kim çiviledi. Ancak Addams’ı canlandıran Burton, her zaman sanatçı ve sanatın mükemmel evliliği gibi geldi, bu nedenle sekiz bölümlük bu yeni Netflix dizisinin dizginlerini onun eline aldığını görmek hiç de şaşırtıcı değil.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Gösteriyi Hogwarts tarzı bir okulda kuran Çarşamba, karakter sayısını artırıyor, yani şov, Burton’ın kariyerini öne çıkarmak için harcadığı türden tuhaflar, tuhaflar ve yabancılarla dolu.

Çarşamba Addams, tartışmasız olarak gösterinin yıldızı olmaya devam etse de, parlak Jenna Ortega tarafından canlandırılıyor. İlk bölümle ilgili düşüncemiz buydu…

Çarşamba Addams’la tanışın

Kısa bir önsöz, Çarşamba’yı Nancy Reagan Lisesi’ne giderken bulur ve burada seslendirme aracılığıyla Addams kızının bu tür eğitim kurumlarının sadizmini takdir ettiğini duyarız.

Okulun sutopu takımı, kardeşi Pugsley’nin hayatını zindana çeviriyor ve kardeşine işkence yapmasına izin verilen tek kişi olduğu için Çarşamba, antrenman sırasında havuzlarına pirana atarak onların peşine düşüyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Sonuç bordo suyu lekeliyor ve Çarşamba okuldan kaldırılıyor. Bu ilk kez olmuyor, genç sadece beş yıl içinde sekiz eğitim kurumundan atılıyor. Ama bu sefer durum ciddi – cinayete teşebbüs suçlamalarıyla karşı karşıya kalmamak için Çarşamba, Nevermore Academy’de okurken haftada iki kez terapi seanslarına katılmak zorunda.

Nevermore yeni Hogwarts

Çarşamba bu noktaya kadar biraz Riverdale veya Sabrina olduysa, burası her şeyin çok Harry Potter olduğu yer. Ve En Kötü Cadı. Nevermore büyülü insanlarla dolu büyülü bir okul olduğundan, bu şablonu kullanan hemen hemen her çocuğun hikayesi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Buradaki öğrenciler hakkında, klasik Lise filmi mecazıyla Nevermore’un dişleri (vampirler), kürkleri (kurt adamlar) ve pulları (sirenler) içeren çeşitli gruplarını anlatan Çarşamba günkü şımarık oda arkadaşı Enid Sinclair’den öğreniyoruz.

Bir Tim Burton filminin kahramanı genellikle uymaz ve Enid – ve onun tanımladığı klikler – genç Addams’a aforoz edildiğinde Çarşamba da farklı değildir. Çarşamba, okulun kendine özgü Kraliçe Arı’sını bir eskrim maçına davet ettiğinde, planlandığı gibi gitmeyen dış durumu daha da belirginleşir.

Bir daha asla bakma inanılmaz, karanlığı okulu Hogwarts’tan ayırıyor. Hasat Festivali ve Hacılar gibi giyinmiş yerel halkıyla Jehrico County’de yer alırken, Burton’ın tuhafları sözde “normiler” ile temasa geçtiğinde hicvetmekten hoşlandığı türden rahat bir Amerikan kasabası.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Çarşamba 1.Bölüm ne hakkında?

1991’deki Addams Ailesi ve 1993’teki Addams Ailesi Değerleri çok sevilen bir filmdi ve daha çok şakalar ve eskizlerden oluşan bir koleksiyondu. Ancak Çarşamba’nın doldurulması gereken sekiz saatlik televizyon var, bu nedenle yazarlar ve dizi yapımcıları Alfred Gough ve Miles Millar, gelecekteki taksitlerde keşfedilecek pek çok olay örgüsü hazırladılar.

Böylece gizem, yakındaki ormanda işlenen bir dizi cinayet ve Gomez’in Nevermore’a katıldığında yaptığı iddia edilen korkunç bir şey aracılığıyla ortaya çıkıyor.

Ve Çarşamba, aşka, erkeklere, aileye veya çocuklara ilgi duymadığını açıkça ortaya koyarken, şovda – şerifin oğlu ve eski bir aile dostu da dahil olmak üzere – fikrini değiştirecek potansiyel talipler olarak birkaç uygun genç adam yer alıyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Gomez ve Morticia nerede?

Bu bir Çarşamba yan ürünü olduğundan, Gomez ve Morticia ancak ilk bölümde yer alıyorlar, ancak karakterlerin bu yinelemesine dair bir fikir ediniyoruz. Ve bu harika değil.

Muhteşem Luis Guzman, Gomez rolünde biraz bastırılmış görünürken, Catherine Zeta-Jones da Morticia rolünde pek bir izlenim bırakmıyor. Yine de, anne ve kızı arasındaki sorunlu ilişki ana hikaye olarak kurulduğundan, karakterizasyonunun nasıl ilerlediğini görmek ilginç olacak.

Bu nedenle, filmlerden Raul Julia ve Angelica Huston ile karşılaştırmalar belki haksız olsa da, aynı zamanda kaçınılmazdır ve bu erken kanıtlara göre, Gomez ve Morticia’nın bu enkarnasyonları çok daha az ilgi çekicidir.

Jenna Ortega DIR-DİR Çarşamba Addams

Çok daha iyi, Jenna Ortega’nın, alaycı, tek heceli anlatımı çok komik olan ve birçok tek satırlık cümlesine ekstra boyutlar ekleyen Çarşamba Addams’ı. Çarşambası, gotik bir T-1000 amacıyla Terminatör gibi hareket ediyor, sadece daha korkutucu.

Karakterin zaten katmanları var, en son gülümsediği zamana geri dönüş yoluyla geçmişe sahip ve Çarşamba günkü yazma özlemleriyle geleceğine dair ipuçları veriyor; genç kendi yolundan çekilebilseydi değerli olacak hırslar.

1990’ların Çarşamba aktrisi Christina Ricci, nazik bir yatakhane annesi olarak rol alırken, onun sıcak yürekli hayırseverliğini satın alıp almadığımızdan emin olmasak da, burada doğasını bozmayacağımız bir şey de ortaya çıkıyor…

çarşamba güzel mi

Çarşamba’nın 1. Bölümü, kısa çalışma süresi boyunca çok şey yapmayı başarıyor. Gösteri, Addams Ailesi’ni kurar, ardından başlık karakterini ebeveynlerinden ayırır. Nevermore’u ve kursa katılan (ve kesinlikle Harry Potter’daki çocukları anımsatmıyor).

Bir avuç dolusu gizem ve potansiyel bir romantizm noktası elde ederken, bölüm aynı zamanda sezonun kapsayıcı olay örgüsünü oluşturmaya da yardımcı olan kısa bir haftanın canavarı hikayesini anlatmayı başarıyor.

Bölüm 1’i harika bir açılış yapmak – Jenna Ortega’nın karanlık ve komik bir merkezi performansıyla destekleniyor – bu da Çarşamba gününün şirketinde sekiz bölüm geçirmenin bir çığlık olacağını gösteriyor.

Çarşamba, 23 Kasım’dan itibaren Netflix’te yayınlanıyor.

Teknory