Chrome Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Google Chrome bildirimleri başlangıçta kullanıcılara fayda sağlamak için ayarlandı, ancak çoğu kişi için daha çok can sıkıcı. Bu bildirimleri almak istemeyenlerdenseniz, bunların devre dışı bırakılabileceğini görmek sizi memnun edecektir. Cihaz ne olursa olsun, onları durdurmanın hızlı ve kolay bir yolu var. Bu makalede, çeşitli cihazlarda Chrome bildirimlerinin nasıl durdurulacağını ele alacağız. Android’de Chrome Bildirimlerini Durdurun… Okumaya devam et Chrome Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Chrome Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Google Chrome bildirimleri başlangıçta kullanıcılara fayda sağlamak için ayarlandı, ancak çoğu kişi için daha çok can sıkıcı. Bu bildirimleri almak istemeyenlerdenseniz, bunların devre dışı bırakılabileceğini görmek sizi memnun edecektir. Cihaz ne olursa olsun, onları durdurmanın hızlı ve kolay bir yolu var.

Bu makalede, çeşitli cihazlarda Chrome bildirimlerinin nasıl durdurulacağını ele alacağız.

Android’de Chrome Bildirimlerini Durdurun

Bir Android cihazında Chrome tarayıcı kullanan ve bildirimlerini can sıkıcı bulan birçok kişiden biriyseniz, bunları kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Chrome ayarlarınızda yapacağınız birkaç değişiklikle artık bu ayarları alamayacaksınız. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Android cihazınızda Chrome’u başlatın ve sağ üst köşedeki “Üç nokta” simgesine basın.
 2. Açılır menüden “Ayarlar”a basın.
 3. “Bildirimler”i bulun ve basın.
 4. Tüm bildirimleri durdurmak için “Bildirimleri göster” anahtarını kapalı konuma getirin.
 5. Hangi bildirimleri alacağınızı yönetmek için anahtarı açık konuma getirin.
 6. Daha da aşağı kaydırın ve web sitelerinin bir listesini göreceksiniz. Hangi sitelerden bildirim almaya devam etmek istediğinizi yönetmek için açma/kapama anahtarını değiştirebilirsiniz.

Bir iPhone’da Chrome Bildirimlerini Durdurun

Bir iPhone’da Chrome tarayıcıyı kullananlar, web sitesi bildirimlerini almaz. Ancak, herhangi bir nedenle ara sıra açılır pencere alıyorsanız, açılır pencereleri etkinleştirmiş olabilirsiniz. Neyse ki, hızlı bir çözüm var. Bunları kapatmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. iPhone’unuzda Chrome’u başlatın.
 2. “Ayarlar”ı açmak için “Dişli” simgesine dokunun.
 3. “İçerik ayarları”na ve ardından “Açılır Pencereleri Engelle”ye basın.
 4. “Açılır Pencereleri Engelle” seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun.

Windows 11’de Chrome Bildirimlerini Durdurun

Chrome bildirimlerini çok fazla dikkat dağıtan bulan Windows 11 kullanıcıları, bunları devre dışı bırakma seçeneğine sahiptir. Tek yapmanız gereken Chrome’un ayarlarında birkaç değişiklik yapmak. Ne zaman alıcı ne de zor, Chrome’u istediğiniz gibi çalıştırabilirsiniz. İşte yapmanız gereken tek şey:

 1. Chrome’u başlatın ve ekranın sağ üst köşesindeki “Üç nokta” simgesine dokunun.
 2. Açılır pencereyi kullanarak “Ayarlar”ı tıklayın.
 3. Sol bölme menüsünde bulunan “Gizlilik ve güvenlik” seçeneğine basın.
 4. “Site ayarları”nı seçin ve ardından “İzinler”e gidin.
 5. “Bildirimler”i tıklayın.
 6. Chrome bildirimlerini durdurmak için anahtarı “Sitelerin bildirim göndermesine izin verme”nin yanındaki açık konuma getirin.
 7. “Daha sessiz bildirimler kullan” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu seçeneği belirlerseniz, aşağı kaydırabilir ve hangi web sitelerinin bildirim göndermeye devam edebileceğini yönetebilirsiniz.

Windows 10’da Chrome Bildirimlerini Durdurun

Artık Windows 10’da Chrome bildirimleri almak istemiyorsanız bunları durdurmanın bir yolu var. Tek gereken, Chrome’un ayarlarında bazı ayarlamalar yapmaktır. İşlem basittir ve hiç zaman almaz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bilgisayarınızda Chrome’u açın ve ekranın sağ üst köşesindeki “Üç nokta” simgesine dokunun.
 2. Açılır menüyü kullanarak “Ayarlar”ı seçin.
 3. Sol bölmedeki menüden “Gizlilik ve güvenlik”i tıklayın.
 4. “Site Ayarları”na dokunun ve “İzinler”e gidin.
 5. “Bildirimler”e basın.
 6. Tüm bildirimleri durdurmak için, “Siteler bildirim göndermek isteyebilir”in yanındaki anahtarı kapalı konuma getirin.
 7. Aşağı kaydırırsanız, daha önce engellediğiniz veya bildirim göndermesine izin verdiğiniz sitelerin bir listesini görürsünüz.
 8. Anahtarı açık veya kapalı konuma getirerek her birinin ayarlarını değiştirerek bunları ayrı ayrı yönetebilirsiniz.

Mac’te Chrome Bildirimlerini Durdurun

Bazı Mac kullanıcıları, Chrome bildirimlerinin dikkat dağıtmasını sevmez. Yararlı olması amaçlanmış olsa da, can sıkıcı olabilirler. Neyse ki bir çözüm var ve bu bildirimler, Chrome ayarlarınızda hızlı bir değişiklikle devre dışı bırakılabilir. Bildirimleri kapatmak için yapmanız gerekenler:

 1. Mac’inizde Chrome’u açın ve ekranın sağ üst köşesindeki “Üç nokta” simgesine tıklayın.
 2. Açılır menüyü kullanarak “Ayarlar” üzerine dokunun.
 3. Yeni bir tarayıcı penceresi açılacak. Sol bölmedeki menüden “Gizlilik ve güvenlik”i seçin.
 4. “Site Ayarları”nı seçin ve “İzinler”e gidin.
 5. “Bildirimler”e basın. Tüm Chrome bildirimlerini durdurmak için “Sitelerin bildirim göndermesine izin verme”nin yanındaki düğmeye dokunun.
 6. “Bildirimler”in altında, geçerli bildirim ayarlarına sahip web sitelerinin bir listesini görürsünüz.
 7. Her birinin sağında, her biri için bildirimleri kapatma veya açma seçeneğiniz olacak.

SSS

Chrome bildirimlerini devre dışı bıraktım, ancak yine de bazı pop-up’lar alıyorum. Ben yanlış bir şey mi yaptım?

Chrome bildirimlerinizi devre dışı bırakmak zor bir işlem değildir. Chrome’un ayarlarına gidip bildirimleri devre dışı bıraktığınız sürece bildirimleri almamanız gerekir. Muhtemelen olan şey, yanlışlıkla kötü amaçlı bir uzantı indirmiş olmanızdır ve suçlu da budur. Neyse ki, Chrome’da hangi uzantıların çalıştığını kolayca kontrol edebilir ve bunları kolayca devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz. Nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Chrome’u başlatın ve ekranın sağ üst köşesindeki “Üç nokta” simgesine dokunun.

2. Açılır menüden “Diğer araçlar”ı seçin.

3. “Uzantılar”a tıklayın.

4. Burada tüm Chrome uzantılarınızın bir listesini göreceksiniz.

5. Tanımadığınız herhangi bir şey görürseniz, iki seçeneğiniz olacaktır.

· Kalıcı olarak kaldırmak için “Sil”i seçin

· Devre dışı bırakmak için “Devre Dışı Bırak” anahtarını değiştirin

Chrome bildirimleri yararlı mı?

Bu açılır bildirimler bazıları için yararlı olabilir, ancak çoğu Chrome kullanıcısı bunları önemli bir dikkat dağıtıcı olarak görür. Yararlı olmalarına iyi bir örnek, sosyal medya hesaplarınız için bildirimleri etkinleştirmenizdir. Uygulamayı açmadan, aldığınız beğeniler veya yorumlar hakkında sizi uyaran hızlı bir açılır mesaj alırsınız. Daha sonra onlara hızlı bir şekilde yanıt vermeye veya onları görmezden gelmeye karar verebilirsiniz. Ya da favori blogunuz için bildirimleri etkinleştirmiş olabilirsiniz. Her yeni gönderi olduğunda, bir uyarı alırsınız.

Aldığım bazı bildirimler tuhaf görünüyor. Endişelenmeli miyim?

Evet ve hayır. Bildirimler zararsızdır. Ancak, tıklama tuzağı gibi görünen bir tane alırsanız, üzerine tıklamayın. Cihazınıza, onları açmanız için sizi kandıran bildirimler almanıza neden olan kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir. Bunlardan birine tıklarsanız, şüpheli bir web sitesine yönlendirilme şansınız vardır. Ancak, üzerlerine tıklamazsanız cihazınız tehlikeye atılmaz. Bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım olabileceğini düşünüyorsanız, virüsten koruma veya kötü amaçlı yazılım algılama uygulamanızı çalıştırmanız en iyisidir.

Rahatsız Edici Chrome Bildirimlerini Durdurun

Chrome kullanıcıları için bir avantaj olması amaçlanan şey, bazıları için büyük bir dikkat dağıtıcı olabilir. Neyse ki, hangi cihazı kullanırsanız kullanın, bu can sıkıcı bildirimler kolayca kapatılabilir. Chrome’un ayarlarında hızlı bir değişiklik yaparak bunları tamamen durdurabilirsiniz. Hâlâ almak istediğiniz bazı bildirimler varsa, bunları tek tek yönetmenin de bir yolu vardır. Bunu yapma süreci basittir ve yalnızca birkaç tıklama alır.

Chrome bildirimlerini durdurmak mı istiyorsunuz? Bunu, bu makalede belirtilen yöntemlerle yaptınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow