Chrysler Neden Neredeyse 25 Yıldır Eğik Güç Slant-6 Kulesi’ni Kullandı?

Motor ilk olarak 1960 yılında, kullanılabilir güç isteyen ancak daha büyük bir V8 kadar gaz kullanmasını istemeyen müşteriler için bir ekonomi seçeneği olarak tanıtıldı. “Slant-6” lakabını taşıyordu çünkü motorun tepesi, diğer sıralı silindirli motorlar gibi dik durmak yerine bir tarafa eğikti. Zamanın reklamları, motorun yakıtı yudumlayabilme yeteneğiyle övünüyordu. Bu, verimli dört silindirli motorların piyasaya hakim […]

Chrysler Neden Neredeyse 25 Yıldır Eğik Güç Slant-6 Kulesi’ni Kullandı?

Motor ilk olarak 1960 yılında, kullanılabilir güç isteyen ancak daha büyük bir V8 kadar gaz kullanmasını istemeyen müşteriler için bir ekonomi seçeneği olarak tanıtıldı. “Slant-6” lakabını taşıyordu çünkü motorun tepesi, diğer sıralı silindirli motorlar gibi dik durmak yerine bir tarafa eğikti. Zamanın reklamları, motorun yakıtı yudumlayabilme yeteneğiyle övünüyordu. Bu, verimli dört silindirli motorların piyasaya hakim olmasından on yıllar önceydi. Göre Tüketici Kılavuzumotor 1987 yılına kadar kullanıldı. Motor sadece 1960’lardaki kas arabalarının Altın Çağı’nı değil, 1970’lerin verimsiz kara yatları dönemini de yaşadı.

Kamyon ve kamyonet sürücülerinin Ford’un 300 sıralı altılı modelini sevdikleri gibi, Slant-6’yı da sevdiler çünkü çok basit, ucuz ve üzerinde çalışılması kolay ve her yerde mevcuttu — temelde sınırsız parça arzı vardı. Slant-6, Chrysler adını taşıyan hemen hemen her araçta mevcuttu. Koltukları, tekerlekleri olan çelik bir kabuktan biraz daha fazlası olan kemik stoğu özelliksiz Dodge Dart’lardan motora, temel özellikli Plymouth Barracudas’a ve hatta her şeyin motor bölmelerine oturdu. dıştan takma tekne motorları. Motor ayrıca, su pompalarına güç verdiği ve çiftçiliğin birleştiği endüstriyel ve tarım sektöründe de yaygın bir kullanım gördü.

Sonunda Slant-6, Chrysler’in yeni K-platformunun motor bölmesine sığmadığı için aşamalı olarak kaldırıldı. Yeni, daha küçük dört silindirli bir motor, Chrysler’in bütçe seçeneği olarak Slant-6’nın yerini aldı. Tüketici Kılavuzu).

Teknory