Çoğunuz telefonunuza sesli not göndermiyorsunuz

Hadlee Simons / Android Otoritesi Sesli notlar, mesajlaşma uygulamalarında (metin göndermenin yanı sıra) popüler bir iletişim yöntemidir ve gönderen için daha fazla yakınlık ve zaman tasarrufu sağlar. Google, Pixel 7 serisinde Google Mesajları ile sınırlı da olsa bir sesli mesaj transkripsiyon özelliği bile başlattı. oranını merak ettik. Android Yetkilisi Yine de sesli not gönderen okuyucular, …

Çoğunuz telefonunuza sesli not göndermiyorsunuz

Telegram sesli notu yeniden boyutlandırıldı

Hadlee Simons / Android Otoritesi

Sesli notlar, mesajlaşma uygulamalarında (metin göndermenin yanı sıra) popüler bir iletişim yöntemidir ve gönderen için daha fazla yakınlık ve zaman tasarrufu sağlar. Google, Pixel 7 serisinde Google Mesajları ile sınırlı da olsa bir sesli mesaj transkripsiyon özelliği bile başlattı.

oranını merak ettik. Android Yetkilisi Yine de sesli not gönderen okuyucular, bu yüzden öğrenmek için bu haftanın başlarında bir anket yayınladık. Sonunda sonuçlar geldi.

Akıllı telefonunuzdan sesli notlar gönderiyor musunuz?Sonuçlar

31 Ekim’de anketi yayınladıktan sonra 1.600’den fazla oy kullanıldı ve ankete katılanların neredeyse %60’ının mobil cihazlarda sesli not göndermediklerini söylediği ortaya çıktı. Okuyucu yorumları, bu seçmenlerden bazılarının sesli not almayı sevmediğini ve dolayısıyla onları da göndermediğini gösteriyor. Birkaç okuyucu, sesten metne işlevi gibi alternatif çözümlere de işaret ediyor (Gboard’da görüldüğü gibi).

Bu arada, ankete katılan okuyucuların %29,39’u yalnızca “bazen” sesli not gönderdiklerini söyledi. En az bir okuyucu, gönderecekleri uzun bir şey varsa sesli not gönderdiklerini kaydetti. Başka bir okuyucu, hastaneye kaldırıldıklarında sesli not işlevinin işe yaradığını söyledi.

Son olarak, ankete katılanların yalnızca %10,73’ü “sürekli” sesli not gönderdiklerini söyledi. Umarım Google, bu alıcılar için hayatı kolaylaştırmak için IM uygulamalarına sesli mesaj transkripsiyon desteği sunar.

Yorumlar

  • Konrad Beauty-Darłak: Hiçbir zaman. Bir tane aldığımda beni her zaman rahatsız eder, asla oynamam.
  • yorumcu: Uzun sesli mesajlar can sıkıcı olabilir ve ayrıca başkaları etraftayken onları dinleyemezsiniz, metin yazmayı daha kolay buluyorum, yazma süresinden tasarruf sağlıyor
  • Joe Siyah: Ben kullanmıyorum ve birisi onları gerçekten gönderdiğinde onları dinlemiyorum… Cehennem gibi onu dinleyecek zamanım var, hareket halindeyken inanılmaz rahatsız edici. Birisi yazamayacak kadar tembelse, ben de dinleyemeyecek kadar tembelim.
  • 007700: Yalnızca eldeki konu yazmak için çok fazla olduğunda veya metin göndermek için Gboard sesini kullanacağım
  • Bojan Tomic: Uzun bir şeyse tabii. Bir telefon araması yapmak veya almak istemiyorum, bu yüzden bir sonraki en iyi şey bu. Ayrıca çoğu uygulamada sesli mesajları hızlandırabilirsiniz, böylece bir dakikalık bir mesaj yarım dakikalık bir mesaj haline gelir. Bununla ilgili bir problemim yok. Sesli dikte, İngilizce dışındaki çoğu dilde berbat, bu yüzden çoğu insan için bu gerçekten bir seçenek değil.
  • Paul: Evet, ama sık değil. Geçenlerde hastaneye kaldırılmak zorunda kaldım ve bu süre zarfında karım 3 genci izliyordu ve bana ulaşamadı. Gboard’un her şeyi doğru bir şekilde yazıya döktüğünden emin olamayacak kadar dışındaydım, bu yüzden bazı sesli notlar gönderdim. Ben de doktorun izniyle Google Recorder’ı kullanarak kendisiyle yaptığım görüşmeyi kaydettim ve kendisine gönderdim. Neyse ki ölüm kalım değildi, bu yüzden bu araçlar benim durumumda iyi çalıştı.
  • McStagger: Sesli mesaj göndermiyorum ama sürekli sesli dikte yapıyorum.
  • Sınırda: Sesli mesaj dinlemek zorunda kalmaktan nefret ediyorum, özellikle işteyken ve bunu gerçekten yapamadığımda… O yüzden hiç göndermiyorum!
  • RovingFox: Bu rahatlığa ihtiyacım olursa gboard’dan metne ses kullanırım.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow