Cyberpunk 2077 Devam Filmi Kod Adlı Orion, CD Projekt Red Tarafından Açıklandı

Cyberpunk 2077’nin devamı onaylandı. Salı günü geç saatlerde düzenlenen Grup Stratejisi Güncelleme akışı sırasında CD Projekt Red, 2020 fütüristik rol yapma oyununun devamı da dahil olmak üzere boru hattında bir dizi yeni proje duyurdu. Kod adı “Orion” olan proje, “Cyberpunk serisini daha ileriye götürmek ve bu karanlık geleceğin evreninin potansiyelinden yararlanmaya devam etmek” için lanse […]

Cyberpunk 2077 Devam Filmi Kod Adlı Orion, CD Projekt Red Tarafından Açıklandı

Cyberpunk 2077’nin devamı onaylandı. Salı günü geç saatlerde düzenlenen Grup Stratejisi Güncelleme akışı sırasında CD Projekt Red, 2020 fütüristik rol yapma oyununun devamı da dahil olmak üzere boru hattında bir dizi yeni proje duyurdu. Kod adı “Orion” olan proje, “Cyberpunk serisini daha ileriye götürmek ve bu karanlık geleceğin evreninin potansiyelinden yararlanmaya devam etmek” için lanse ediliyor. CD Projekt Red’in başkanı ve CEO’su Adam Kiciński’ye göre, geliştirme hala erken aşamada ve ekibin daha fazla büyümesini gerektiriyor.

Cyberpunk 2077’nin devamı üzerindeki gelişimi güçlendirmek için CD Projekt Red, Boston, Massachusetts, ABD’de kurulan yeni bir stüdyo ile genişliyor. Mevcut Vancouver merkezli ekibiyle ortaklaşa şirket, Orion’da öncü çalışmalardan sorumlu olacak bir Kuzey Amerika bölümü kuracak. Stüdyo ayrıntılara özel olsa da, Epic Games ile uzun vadeli bir ortaklığı doğruladı ve gelecekteki oyunlar Unreal Engine kullanılarak inşa edildi. Geliştiriciler daha önce bu yılın başlarında yaklaşmakta olan The Witcher 4 için Unreal Engine 5’e güveneceğini belirtmişti.

“Cyberpunk 2077’nin yakın zamanda 20 milyon kopya sattığını söylemekten gurur duyuyorum” diyen Kiciński, oyunun geçen ay boyunca keyif aldığı yeni ortaya çıkan dirilişi hatırlattı. CD Projekt Red, daha önce Blade Runner benzeri aksiyon RPG’lerinin trafikte büyük bir artış gördüğünü ve Eylül ortasından itibaren günde bir milyon oyuncu çektiğini doğrulamıştı. Başarı, kısmen, eleştirmenlerin beğenisini kazanan Netflix animesi Cyberpunk Edgerunners’ın piyasaya sürülmesiyle ilişkilendirilebilir. “Bununla birlikte, dört amiral gemisi oyunumuzun 85 milyonun üzerinde kopya sattık” diye ekledi.

Cyberpunk 2077 ayrıca, 2023’te çıkacak olan ilk büyük hikaye DLC’sine de sahip ve Keanu Reeves, “New United States of America”ya bağlılığımızı taahhüt ederken Johnny Silverhand rolünü yeniden üstleniyor. “Phantom Liberty” başlıklı genişleme, PC, PS5 ve Xbox Series S/X için çıkacak. Stüdyo, son nesil bir konsol lansmanı olmayacağını doğruladı.

Öte yandan CD Projekt Red’in kurucu ortağı ve Ortak CEO’su Marcin Iwiński, ikinci görevinden ayrılıyor. Hazırlanan açıklamada, “2022 yılı sonuna kadar görevlerimi kuruldaki meslektaşlarıma devredeceğim” dedi. Iwiński, kendisini icracı olmayan bir görevden muaf tutarak, ancak yönetim kurulunu destekleyen “aktif ve meşgul kalmasına” izin vererek, denetleme kuruluna Başkan olarak katılmak istiyor.

Ek olarak, CD Projekt Red’in ayrı bir IP oluşturma planları vardır, kod adı “Hadar”. Erken aşama kavramsal çalışma 2021’de başladı ve ilk kez proje yüzde 100 dahili olarak geliştirilecek. Yönetim kurulu üyesi Michał Nowakowski, “Henüz bir oyun yapmadığımızı anlamak önemlidir” dedi. “Bu yeni ortamın temeli üzerinde çalışıyoruz.”

Şu anda Cyberpunk 2077’nin devamı olan Orion için bir çıkış penceresi yok. CD Projekt Red, odağı dört yeni The Witcher oyununa kaydırdığından, projedeki geliştirme zaman çizelgesinde çok daha sonra. Cyberpunk 2077 şimdi PC, PS5, PS4, Xbox Series S/X ve Xbox One’da çıktı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory