Daily Authority: ???? Samsung’un korkunç şifre trendi

Robert Triggs / Android Otoritesi ???? Günaydın! Salı günkü Daily Authority’ye hoş geldiniz. Kara Cuma için hazırlanıyorum ve dilek listemi hazırlıyorum, ancak şu anda listedeki tek öğe fritöz. Mükemmel anlaşma için parmak çarpıştı! Kötü hamle, Samsung sahipleri Hesaplarımıza yetkisiz erişimi engellemek için güçlü bir şifrenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, değil mi? Yeni bir […]

Daily Authority: ???? Samsung’un korkunç şifre trendi

Robert Triggs / Android Otoritesi

???? Günaydın! Salı günkü Daily Authority’ye hoş geldiniz. Kara Cuma için hazırlanıyorum ve dilek listemi hazırlıyorum, ancak şu anda listedeki tek öğe fritöz. Mükemmel anlaşma için parmak çarpıştı!

Kötü hamle, Samsung sahipleri

köpek şifresi

Hesaplarımıza yetkisiz erişimi engellemek için güçlü bir şifrenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, değil mi? Yeni bir çalışma, artan sayıda Samsung sahibinin aynı korkunç şifreyi kullandığını ortaya çıkardığından, bazı Samsung sahipleri notu almamış gibi görünüyor.

  • Göre SamMobileParola yönetimi çözümü şirketi NordPass tarafından yürütülen araştırma, “samsung” un (küçük harfli S) en az 30 ülkede en yaygın kullanılan parolalardan biri olduğunu ortaya çıkardı.
  • Bu kulağa inanılmaz gelebilir, ancak “şifre”nin hala en sık kullanılan şifre olduğunu ve onu yakından takip eden “12345” olduğunu düşündüğünüzde, birdenbire daha olası görünüyor.
  • Görünüşe göre bu rahatsız edici eğilim büyüyor.
  • SamMobile “samsung” un 2019’da en sık kullanılan 198. şifre olduğunu bildiriyor.
  • 2020 itibariyle 189. sıraya ulaştı.
  • Korkunç parola, 2021 yılına kadar sıralamada 78. sıraya ulaşmak için destansı yükselişini sürdürdü.

bariz olma

Bunu ne kadar vurgulasak azdır: lütfen telefonunuzun marka adını şifreniz olarak kullanmayın; sadece yapma Küçük veya büyük S kullanmanız, bu parolanın ne kadar güvenli olduğunu da etkilemez.

  • Tüm hesaplarınız için kırılması zor bir parola bulmak zor olabilir, ancak kişisel verilerinizi güvende tutmak için harcanan zamana değer.
  • Unutkan bir tipseniz, buradaki çoğumuz gibi Android Yetkilisitüm şifrelerinizi yönetmek için her zaman LastPass gibi bir şifre yöneticisi kullanabilirsiniz.
  • Elbette, yakında Geçiş Anahtarları gibi daha güvenli alternatiflerle tamamen şifresiz bir geleceğe giriyor olabiliriz — Android ve Chrome’daki geliştiriciler bunları zaten deneyebilir.
  • Hazır buradayken, çevrimiçi ortamda güvende kalmak ve saldırıya uğrama riskinizi azaltmak için neden 33 ipucumuza göz atmıyorsunuz?

salı olayı

Adam garaj yoluna elektrikli bisiklet takıyor

Adam Birney / Android Yetkilisi

22 Kasım sadece başka bir gri Kasım günü değil, aynı zamanda Bir Yolculuk Gününe Git. Gün, ister araba, ister bisiklet, tren, otobüs veya yürüyerek olsun, seçtiğiniz yöntemle çevrenizi keşfetmeyi kutluyor.

Bugünü e-bisikletinize veya scooter’ınıza binerek, EV’nizi şarj ederek ve bir yolculuğa çıkarak, koşuya çıkarak veya trene veya otobüse atlayarak kutlayabilirsiniz — gürültü önleyici kulaklıklarınızı yanınıza almayı unutmayın , Yine de.

Paula Beaton, Kopya Editörü.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow