Dark Souls 2: Scholar of the First Sin Back Online, Ready To Die Sürümü Kalıcı Olarak Çevrimdışı Oluyor

PC için Dark Souls 2 çevrimiçi özellikleri, yaklaşık 10 aylık kapalı kalma süresinin ardından artık yayında. Geliştirici FromSoftware, bir tweet’te, genişletilmiş sürüm için çok oyunculu sunucuların – Dark Souls 2: Scholar of the First Sin’in yeniden etkinleştirildiğini ve temel oyunun daha sonraki bir tarihte takip edildiğini doğruladı. Bu arada, 2012 Dark Souls: Ready To Die […]

Dark Souls 2: Scholar of the First Sin Back Online, Ready To Die Sürümü Kalıcı Olarak Çevrimdışı Oluyor

PC için Dark Souls 2 çevrimiçi özellikleri, yaklaşık 10 aylık kapalı kalma süresinin ardından artık yayında. Geliştirici FromSoftware, bir tweet’te, genişletilmiş sürüm için çok oyunculu sunucuların – Dark Souls 2: Scholar of the First Sin’in yeniden etkinleştirildiğini ve temel oyunun daha sonraki bir tarihte takip edildiğini doğruladı. Bu arada, 2012 Dark Souls: Ready To Die Edition, “yaşlanma sistemi” nedeniyle tekrar çevrimiçi olmayacak. “Uzun bekleyiş için özür dileriz ve bu konuda anlayışınızı rica ediyoruz” yazıyor.

Dark Souls üçlemesinin tamamı için PvP sunucuları devre dışı Bu yıl Ocak ayında, PC oyuncularını yüksek riske sokan kritik bir RCE (uzaktan kod yürütme) güvenlik açığının keşfedilmesinin ardından. Bu istismar, bir saldırganın kötü amaçlı kod çalıştırmasına ve bir sisteme uzaktan erişim sağlamasına, hassas bilgileri çalmasına veya bilgisayarı tamamen engellemesine izin verdi. Hatta saldırılardan biri bir Twitch yayını sırasında bir kullanıcı “bugaddaruyuyan” Dark Souls 3’ün çevrimiçi PvP’sini oynuyordu.

Yayınının sonuna doğru oyun çöktü ve oyundaki becerilerini eleştiren bir metinden konuşmaya mesaj çalmaya başladı. Yayıncı, Microsoft Powershell’in kendi kendine açıldığını gördüğünü iddia ediyor, bu da bazı harici kullanıcıların sisteminin kontrolünü ele geçirdiğini gösteriyor. Birkaç raporun ardından, stüdyo kapat sorunu çözme ışığında çevrimiçi sunucuları. Ancak, o kadar değildi 25 Ağustos, Dark Souls 3 için çevrimiçi sunucular tam güce geri yüklendi. Kapalı kalma süresi boyunca oyuncular, PvP’si muhtemelen aynı altyapı üzerinde çalıştığından, istismarın Elden Ring’in lansmanını nasıl etkileyeceği konusunda endişeliydi. Ancak, PvE’deki (çevrimdışı) küçük bağlantı kopmaları ve dengeleme sorunlarının yanı sıra, oyun olağanüstü bir sorun oluşturmadı.

Dark Souls: Ready To Die Edition’ın sunucuları kalıcı olarak çevrimdışı olsa da, daha yeni Remastered sürümünde çalışmalar istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Bir takip tweetinde, “Dark Souls Remastered’ın PC versiyonu için çevrimiçi hizmetlerin restorasyonu üzerinde çalışmalar devam ediyor ve geri döndüklerinde sizi bilgilendireceğiz” diyor.

Güvenlik açığı keşfedildiğinden beri hiçbir oyunun Steam’de satışa çıkmadığını da belirtmekte fayda var. Oyuncular Dark Souls serisinde dünya inşa eden ve ustaca tasarlanmış patronlara bayılırken, kıdemliler zamanlarının büyük bir kısmını PvP arenasında geçirmeyi tercih ediyor – diğer oyunculara 1v1 savaşta meydan okumak ve farklı yapılarla denemeler yapmak, esasen bir uzantısı olarak hizmet ediyor. oyun. Çevrimiçi sunucular denklemin dışındayken, FromSoftware’in oyunları satışa çıkarması, eksik sürümler sattıkları anlamına gelir.

Artık sunucular yavaş yavaş restore edildiğinden, tüm Dark Souls serisinin sezonluk Steam satışları veya Bandai Namco yayıncı satışları sırasında indirimli hale getirildiğini görebiliriz. Elbette, açıklardan yararlanmalar konsol sürümlerini etkilemedi ve bu nedenle sunucuları son 10 aydır çalışıyor. Ek olarak, bu, çevrimiçi bir özelliği olmadığı için Sekiro: Shadows Die Twice’ı hiç etkilemedi. Ayrıca, Elden Ring’i takip eden kültün lansmanından bu yana biriktiğini görünce, yakında PvP arenalarında yeni oyuncuların akını görebiliriz – yakın satış fiyatları bir destek ekliyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow