Diğer Snapchat Kullanıcıları Ne Anlama Geliyor?

Diğer Snapchat kullanıcıları terimi, Snapchat'te hikayenizi görüntülerken başınızı kaşımanıza neden olabilir. Kendinizi bu durumda bulduysanız, yalnız değilsiniz. Platformdaki birçok kullanıcı aynı soruyu sordu. Ancak, Snapchat web sitesini taramak, şirket sitesinde herhangi bir yerde bahsetmediği için herhangi bir cevap vermeyecektir.

Diğer Snapchat Kullanıcıları Ne Anlama Geliyor?

Neyse ki biraz araştırma yaptık ve “Diğer Snapchat kullanıcıları” teriminin ne anlama geldiğini keşfettik. Bu yazıda size tam olarak ne anlama geldiğini anlatacağız.

Snapchat'te “Diğer Snapchat kullanıcıları” ne anlama geliyor?

“Diğer Snapchat kullanıcıları” ifadesi, hikayenizi görüntüleyen ancak uygulamayı takip etmeyen Snapchat kullanıcılarını ifade eder. Bu bir soruyu yanıtlarken, birkaç soruyu daha gündeme getiriyor. Bu, bir arkadaşınızın sizi takip etmeyi bıraktığı veya engellediği anlamına mı geliyor? “Diğer Snapchatters” unvanını kimlerin aldığına daha yakından bakalım.

Arkadaş Olarak Kaldırıldınız

Snapchat'te arkadaş olduğunuz biri hikayenizi görüntülediğinde, platform normal hikaye görüntüleyicilerinin altında kullanıcı adlarını gösterir. Bu, platformda arkadaş olduğunuzu düşündüğünüz biri hikaye görünümünüzde "Diğer Snapchat kullanıcıları" olarak görünürse, artık Snapchat'te arkadaş değilsiniz demektir.

Seni kırmak istemem ama arkadaşın muhtemelen seni takip etmeyi bıraktı ve artık bir "öteki". Snapchat'te arkadaş olarak çıkarılıp çıkarılmadığınızı öğrenmek için iki yöntem kullanabilirsiniz.

 1. Snapchat'i açın ve ekranın alt kısmındaki sohbete gidin.

 2. Görüntülenen listede arkadaşınızın adını arayın.

Snap durumu "Durum Bekliyor" yazıyorsa ve adlarının yanında gri bir ok varsa, muhtemelen sizi arkadaşlıktan çıkarmışlardır.

Arkadaşlıktan çıkarılıp çıkarılmadığınızı öğrenmenin bir başka yolu da Snapchat puanını kullanmaktır. İşte nasıl yapıldığı:

 1. Snapchat'i başlatın ve sizi arkadaş olarak çıkardığını düşündüğünüz kişiyi arayın.

 2. Ardından, adlarına tıklayın ve profillerini açmak için dokunun.

 3. Snapchat puanlarını görüntüleyip görüntüleyemeyeceğinizi kontrol edin. Yapamıyorsanız, artık sizi Snapchat'te takip etmiyorlar.

Ne yazık ki Snapchat, birinin sizi arkadaşlıktan çıkardığını anlamayı kolaylaştırmıyor. Platform hiçbir bildirim göndermez, ancak hesabınızı engellemediği sürece kullanıcı mesajlarını yine de gönderebilirsiniz. Yukarıda özetlenen yöntemler, “Diğer Snapchatter”ın sizi takip etmeyi bırakmış biri olup olmadığını anlamak için iyi bir geçici çözümdür.

Snapchat'te Engellendiniz

Hikaye görüntüleyici listenizde "Diğer Snapchat kullanıcıları" olarak görünen kişi, hikayenizi görüntüledikten sonra sizi engellemiş olabilir. Gönderinizi gerçekten sorgulamanıza neden oluyor, değil mi? Ancak sonuca varmadan önce, kullanıcının sizi platformda gerçekten engellediğinden emin olalım. Bu üç yöntem, her şeyin özüne inmenize yardımcı olacaktır.

 1. Snapchat'i açın ve ekranın sol üst köşesindeki Ara simgesine (büyüteç) basın.

 2. Aradığınız kişinin kullanıcı adını yazın.

İsimleri çıkmazsa, sizi Snapchat'te engellemiş olabilirler.

Diğer kullanıcıyla çevrimiçi arkadaşlık durumunuz hakkında ipuçları için son konuşmaları da kontrol edebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Snapchat'i başlatın ve ekranın altındaki Sohbet simgesine dokunun.

 2. Sohbet geçmişi listesini aşağı kaydırın ve diğer kullanıcıyla konuşmalarınızı arayın.

Sohbet geçmişinizde görünmüyorlarsa, muhtemelen sizi engellemişlerdir. Kullanıcıya bir mesaj göndermeyi deneyin. Mesajın iletilemeyeceğini söyleyen bir yanıt alırsanız, bu engellendiğinizin bir başka onayıdır. Gelecekte yayınladığınız hikayelere artık erişemeyeceklerini unutmamak önemlidir.

Bir mesaj göndermeye çalışırsanız ve durum “beklemede” diyorsa, sizi arkadaşlıktan çıkarmış, ancak sizi engellememiş olmaları daha olasıdır.

Onları Snapchat'e Eklemediniz

Herkese açık bir Snapchat hesabınız varsa ve hikaye görünümünüzde “Diğer Snapchat kullanıcıları” görüyorsanız, kullanıcıyı arkadaş listenize eklememiş olabilirsiniz. "Diğer Snapchat kullanıcıları" ya sizin hesaplarında arkadaş olarak bulundunuz ya da yanıtlamadığınız bir arkadaşlık isteği gönderdiler.

Aşağıda gösterilen adımlarla, bu “Diğer Snapchat kullanıcıları”nın kim olduğunu öğrenebilir ve onları hesabınızda arkadaş olarak görmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

 1. Snapchat'i açın ve sağ üst köşedeki Profil simgesine tıklayın.

 2. Açılır menüden Hikayem'i seçin ve izleyiciler listesinde gezinin.

 3. Kiminle arkadaş olmadığınızı görmek için “Diğer Snapchat kullanıcıları” altındaki isimlere bakın.

 4. Profillerini görüntülemek için adlarına dokunun.

Yanlışlıkla “Diğer Snapchat kullanıcıları”nı arkadaş listenize eklemeyi unuttuysanız, işler garipleşmeden bunu şimdi yapabilirsiniz.

“Diğer Snapchat Kullanıcıları” Nasıl Önlenir

Snapchat'te sizinle arkadaş olmayan kişiler, yalnızca hesabınız herkese açıksa hikayelerinizi görüntüleyecektir. Hikaye görünümünüzde “Diğer Snapchat kullanıcıları”nı görmek, hesabınızı yabancıların takip ettiğini fark etmenize neden olduysa, aşağıda açıklandığı gibi gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

 1. Snapchat'i başlatın ve sol üst köşedeki Profil simgesine dokunun.

 2. Profil ekranından Ayarlar simgesine tıklayın .

 3. "Kim yapabilir" bölümüne gidin ve Hikayemi Görüntüle'ye dokunun .

 4. Rastgele kişileri hesabınızdan uzak tutmak için Yalnızca Arkadaşlar'a basın.

"Diğer Snapchat Kullanıcıları" ve "+1 Daha" Arasındaki Fark

Snapchat'teki hikaye görüntüleyici listenizde üç kategoride insan göreceksiniz. Platformda ortak arkadaşlarınız olacak, “Diğer Snapchat kullanıcıları” ve “+1 daha”.

"Diğer Snapchat kullanıcıları" ile "+1 daha" arasındaki temel fark, "Diğer Snapchat kullanıcıları"nın kullanıcı adlarının profilinizi görüntüleyen kişiler listesinde görüntülenmesidir. Ancak “+1 daha” kategorisindekilerin kimliği belirlenemeyecektir.

“Diğer Snapchat kullanıcıları” grubu, sizi engelleyen veya arkadaşlıktan çıkaranlardan veya arkadaş listelerinde sizi olan kişilerden oluşur. Sizi bu insan grubuna bağlayan tek şey bir arkadaşlık isteği olsa bile, Snapchat tarafından tanınan yerleşik bir bağlantı var.

“+1 daha” kategorisi ile ikiniz arasında karşılıklı veya başka bir bağlantı yoktur. Sen onların arkadaş listesinde değilsin ve onlar seninkinde değil. Bu nedenle, profiliniz herkese açıksa genellikle "+1 daha" terimi görünür.

Gizem çözüldü

Snapchat'in "Diğer Snapchat kullanıcıları" terimini neden tanıttığı, ancak bunu kullanıcılarına açıklayamadığı belli değil. Bununla birlikte, deyimin anlamı şimdi biraz tembellikten sonra ortaya çıktı. "Diğer Snapchat kullanıcıları", hikayenizi görüntüleyen ve sizi arkadaş olarak çıkaran veya sizi tamamen engelleyen kişileri ifade eder. Bu, arkadaşlığınızda her şeyin yolunda gitmediğini anlamanın oldukça garip bir yolu olabilir. Ayrıca sizi takip eden birine atıfta bulunabilir, ancak onları geri takip etmezsiniz. Her iki durumda da, “Diğer Snapchatter” gizemi çözüldü.

Snapchat'te “Diğer Snapchatter”ın ne anlama geldiğini merak ediyor musunuz? Öğrenmek için bu makalede özetlenen yöntemlerden herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ifade hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.