ED Rs’yi Dondurur. 5.5 Mobil Oyun Uygulaması Dolandırıcılığında Crore Hesap Bakiyesi

İcra Müdürlüğü (ED) Pazartesi günü bir arama operasyonu gerçekleştirdiğini ve Rs’lik hesap bakiyesini dondurduğunu söyledi. Aamir Khan ve suç ortaklarının mobil oyun uygulaması E-nuggets’ı içeren bir dolandırıcılıkta 5,59 crore. ED’nin sahip olduğu alınmış Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesi Yasası (PMLA) hükümleri uyarınca eylem. Mevcut dava, Federal Banka yetkililerinin mahkemede yaptığı şikayete dayanarak, Park Street Polis Karakolu, […]

ED Rs’yi Dondurur.  5.5 Mobil Oyun Uygulaması Dolandırıcılığında Crore Hesap Bakiyesi

İcra Müdürlüğü (ED) Pazartesi günü bir arama operasyonu gerçekleştirdiğini ve Rs’lik hesap bakiyesini dondurduğunu söyledi. Aamir Khan ve suç ortaklarının mobil oyun uygulaması E-nuggets’ı içeren bir dolandırıcılıkta 5,59 crore.

ED’nin sahip olduğu alınmış Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesi Yasası (PMLA) hükümleri uyarınca eylem.

Mevcut dava, Federal Banka yetkililerinin mahkemede yaptığı şikayete dayanarak, Park Street Polis Karakolu, Kalküta Polisi tarafından IPC’nin çeşitli bölümleri altında Aamir Khan ve diğerleri aleyhine açılan 15 Şubat 2021 tarihli FIR’a dayanarak kaydedildi. ED yaptığı açıklamada, Kalküta’daki Baş Metropolitan Sulh Hakimi’nin öğrenildiğini söyledi.

Nesar Ahmed Khan’ın oğlu Aamir Khan, halkı dolandırmak amacıyla tasarlanmış bir mobil oyun uygulaması olan E-Nuggets’ı piyasaya sürdü. Ayrıca, halktan önemli miktarda para topladıktan sonra, birdenbire, söz konusu uygulamadan çekilme, şu veya bu bahaneyle durduruldu. ED, bundan sonra, profil bilgileri dahil tüm verilerin söz konusu uygulama sunucularından silindiğini söyledi.

Soruşturma sırasında, para aklamak için birden fazla hesabın (300’den fazla) kullanıldığı ortaya çıktı. Mevcut bilgilere dayanarak, Rs miktarı. İcra dairesi, söz konusu banka hesaplarında kalan 5,59 crore’nin dondurulduğunu söyledi.

Daha önce söz konusu Aamir Khan’a karşı yürütülen arama operasyonu sırasında, Rs. 17.32 crore nakit bulundu ve konut binasında ele geçirildi; 85.91870554 Binance Exchange’de bulunan 1674255.7$’a (yaklaşık 14 crore rupi) eşdeğer Bitcoin donduruldu; kripto para birimleri [WRX (utility token of WazirX) and USDT (Tether)] Rs’ye eşdeğer. “WazirX Hesapları”nda 47.64 lakh donduruldu.

Şimdiye kadar PMLA kapsamında yürütülen soruşturmalar sırasında, bir miktar Rs. Bu davada toplam 36.96 crore haczedildi/donduruldu. ED, daha fazla soruşturmanın devam ettiğini söyledi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

MediaTek Dimensity 700 SoC ile Lava Blaze 5G Hindistan’da IMC 2022’de Tanıtıldı: Fiyat, Özellikler

Teknory