Ekim 2022’nin en iyi video oyunları

Bağımsız ve AA oyunlarının hakim olduğu bazı tuhaf yaz aylarından sonra, video oyun endüstrisinin AAA kısmı nihayet işlerin hızına geri döndü. Ekim 2022, yılın en büyük oyunlarının çıkışını gördü ve birçoğu hayal kırıklığına uğratmadı. Bu Ekim, iddialı devam oyunlarından yerleşik franchise’larla cesur riskler alan oyunlara kadar, Mart 2022’den bu yana oyun için en heyecan …

Ekim 2022’nin en iyi video oyunları

Bağımsız ve AA oyunlarının hakim olduğu bazı tuhaf yaz aylarından sonra, video oyun endüstrisinin AAA kısmı nihayet işlerin hızına geri döndü. Ekim 2022, yılın en büyük oyunlarının çıkışını gördü ve birçoğu hayal kırıklığına uğratmadı. Bu Ekim, iddialı devam oyunlarından yerleşik franchise’larla cesur riskler alan oyunlara kadar, Mart 2022’den bu yana oyun için en heyecan verici ay oldu.

Pek çok fantastik oyun çıkarken, bazıları radarınızda olmayabilir. Bu nedenle, Ekim 2022’den yıl sonundan önce kontrol etmeniz gereken en iyi yedi oyunu bir araya getirdim.

Mario + Rabbids: Umut Kıvılcımları


Ubisoft sonunda 2017’nin sürpriz strateji oyunu hitinin devamını yayınladı Mario + Rabbids: Krallık Savaşı ve bunu yaparken yenilik yaptı. Bu oyun, taktik türünde yaygın olan ızgara düzenini bırakarak, oyunculara her turda karakterleriyle birlikte koşma, müttefiklerden atlama ve yol boyunca düşmanlara çarpma seçeneği sunar. Oyunun dönüş ekonomisindeki bu değişiklik riskliydi, ancak oyunu yeni başlayanlar için daha özgür ve ulaşılabilir hale getiriyor.

Giovanni Colantonio, “Devamı, orijinalin fikirlerini camdan atmak yerine geliştiren bir dizi önemli değişiklik getiriyor,” diye yazdı Giovanni Colantonio oyunun dört yıldızlı bir incelemesi. “Daha az sert dövüş, keşif üzerine daha fazla vurgu ve karakter oluşturmaya daha güçlü bir yaklaşım, devam filmini 2017’deki orijinali kadar taze hissettiriyor.”

Oyunun hikayesi ve görselleri de çekicilik dolu ve Ubisoft Milan tarafından geliştirilmiş olmasına rağmen birinci taraf Nintendo oyunu gibi hissettiriyor. Bu ay çıkan tek harika Nintendo Switch oyunu olmasa da, Switch oyuncuları bunu seçerken yanlış gidemezler. Mario + Rabbids: Umut Kıvılcımları Nintendo Switch için özel olarak şu anda mevcuttur.

Bir Veba Masalı: Ağıt


Bir Veba Masalı: Masumiyet 1300’lerde bir Engizisyon ve veba sırasında hayatta kalmaya çalışan genç bir erkek ve kız kardeşin ardından 2019’da sürpriz bir uyuyan hit oldu. onun devamı, Bir Veba Masalı: Ağıt, hemen hemen tüm hesaplarda bahsi yükseltir: kardeşleri kovalamak için daha fazla hikaye, daha fazla savaş ve daha fazla fare var. Şiddetle ilgili hikayesi biraz karışık olsa bile, şu anki neslin en iyi görünenlerinden biri olan güzel bir oyun.

Bir Veba Masalı: Ağıt Giovanni Colantonio, “birkaç açıdan harika bir devam filmi” dedi. 3,5 yıldızlı bir incelemede yazdı. “Gizlilik ve navigasyon sistemlerine ince ayar yaparak, daha fazla oyun çeşitliliği ekleyerek ve çok daha büyük bütçeli oyunları utandıran görsel olarak çarpıcı bir dünya sunarak hemen hemen her şekilde selefini geliştiriyor. Zayıf noktası, birincil etkileşim biçimi olarak şiddete aşırı derecede bağımlı bir ortamın tematik sınırlarını ortaya çıkaran dağınık hikaye anlatımında yatıyor.”

Asobo Studio’da biraz daha küçük bir ekipten bir AA oyunu için, Bir Veba Masalı: Ağıt selefinde oluşturulan formülü genişleten gerçekten etkileyici görünümlü bir güncel nesil oyundur. Eğer Sonumuz Bölüm II’Şiddetle ilgili hikayesi sizi rahatsız etti, ancak bu oyunun bazı bölümleri size de bir slogan gibi gelebilir. Bir Veba Masalı: Ağıt Nintendo Switch’te oynanabilen bir bulut sürümüyle PC, PS5 ve Xbox Series X/S için şimdi mevcut.

süngü 3


rağmen lansmanına giden ses oyunculuk tartışması, süngü 3 piyasaya sürüldükten sonra hayal kırıklığına uğratmadı, eleştirel beğeni topladı. PlatinumGames, şık aksiyon oyunlarıyla tanınır ve Bayonetta serisi, baş tacı olmaya devam ediyor. Harika hissettiren ve becerikli kombinasyonları ve atlatmaları ödüllendiren gösterişli bir açılış ve hızlı tempolu dövüş ile, süngü 3 sekiz yıllık beklemeye değdi. Oyun yine de Nintendo Switch’i sınırlarını zorluyor.

süngü 3 Serinin bugüne kadarki en çılgın girişi, PlatinumGames’in hızlı tempolu dövüş becerisini giderek büyüyen inanılmaz eğlenceli set parçalarıyla birleştiriyor,” Giovanni Colantonio’nun dört yıldızlı incelemesi süngü 3 açıklar. “Hepsinin muazzam kapsamı hem teknik hem de anlatı açısından bazı özensiz anlar yaratıyor, ancak bunun kadar eğlenceli bir aksiyon oyunu bulmakta zorlanacaksınız.”

Bu oyunun etrafındaki söylem, piyasaya sürülmeden önce dağınık olsa da, bu harika oyunu kontrol etmenizi engellemesine izin vermeyin. PlatinumGames, hiç kimsenin oyunları kadar rafine ve tatmin edici hissettiren aksiyon oyunları yapamayacağını kanıtlamaya devam ediyor. süngü 3 Nintendo Switch için şu anda mevcut.

Ghostbusters: Serbest Bırakılan Ruhlar


Illfonic’in ünlü markalara dayalı 4’e 1 korku oyunları rekoru harika değil, ancak sonunda formülü çivilediler. Ghostbusters: Serbest Bırakılan Ruhlar. Farklı 13’üncü Cuma: Oyun veya Predator: Hunting Grounds, Ghostbusters: Spirits Unleashed cilalı, dengeli bir his veriyor ve sizi bir eşleşmeye sokmak çok uzun sürmüyor. Bir oyuncunun bir binaya hayalet olarak musallat olduğu ve dört Ghostbusters’ın onları avlamaya ve tuzağa düşürmeye çalıştığı asimetrik çok oyunculu bir oyun, Ghostbusters oyunu için ilk fikrim olmasa da, Illfonic bu konsepti burada çiviledi.

İtfaiye, görevler arasında operasyon üssünüz olarak hizmet etmek için sevgiyle yeniden yaratıldığından, bu seriyi gerçekten sevdiklerini söyleyebilirsiniz. Dan Aykroyd ve Ernie Hudson, bu oyunda karakterlerini seslendirmek için bile geri dönüyorlar ve bunu iyi yapıyorlar, bu da daha güvenilir lisanslı bir oyun gibi hissettiriyor. Ghostbusters video oyunları vurulabilir veya kaçırılabilirken, Ghostbusters: Serbest Bırakılan Ruhlar arkadaşlarıyla oynayacak yeni bir oyun arayanlar için güzel bir zaman sağlayacaktır. Ghostbusters: Serbest Bırakılan Ruhlar şimdi PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için mevcut.

Borderlands’den Yeni Masallar


Borderlands’den Masallar Telltale’nin en iyi oyunlarından biriydi, bu yüzden Gearbox Montreal’in tamamen yeni bir oyuncu kadrosuna sahip olsa bile sonunda bir takip sunduğunu görmek harikaydı. uygun başlıklı Borderlands’den Yeni Masallar Anu adında bir bilim adamı, dolandırıcı kardeşi Octavio ve kurbağa dükkanı sahibi Fran, herhangi bir yaralanmayı iyileştirebilecek ve kötü şirket Tediore’nin dikkatini çekebilecek bir nesne bulduklarında takip ediyor.

“Eğlenceli yazımı, güçlü karakterleri ve performansları ve daha sorunsuz sinematografi sağlayan farklı bir oyun motoru sayesinde tavsiye ederim. Borderlands’den Yeni Masallar orijinalin hayranlarına ve çok geleneksel Telltale benzeri bir deneyim yaşamak isteyenlere,” diye yazmıştım dört yıldızlı bir incelemede Borderlands’den Yeni Masallar.

Bir anlatı macera oyununun oynanış açısından ne olabileceğinin sınırlarını gerçekten zorlamasa da, Borderlands’den Yeni Masallar bu bilim kurgu dizisinin hayranlarını eğlendirmesi gereken büyüleyici bir hikaye anlatıyor. Borderlands’den Yeni Masallar PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch için şu anda mevcut.

Marvel Yapışkanı


Mobil oyunlar en iyi itibara sahip değil, ancak Marvel Yapışkanı bu yıl oynadığım en eğlenceli oyunlardan biri. Oyuncuların her turda aynı anda kart oynayarak üç yerden en az ikisini kontrol etmek için savaştığı Marvel süper kahraman evrenini temel alan tahsil edilebilir bir kart oyunudur. Bunun üzerine özel konum ve kart yetenekleri ekleyin ve çok fazla derinliğe sahip hızlı bir kart oyununuz olur. Ve eğer riske atmak istiyorsanız, ödüllerinizi ikiye katlamak için bir maç sırasında kırabilirsiniz. Kartları almak için ilerleme sistemi hala kusurlu olsa da, temel başlangıç ​​destelerini bile kullanmak eğlencelidir. Marvel Yapışkanı.

Mikroişlemler mevcut Marvel Yapışkanı ama müdahaleci değil. Yeni kart çeşitleri veya kartların seviyesini yükseltmek için para birimleri elde etmek için kullanılabilecek bir sezon kartı veya altın satın alabilirsiniz, ancak bunlar tamamen görsel yükseltmelerdir. Marvel Yapışkanı 2022’nin en iyi mobil oyunu ve Marvel ya da kart oyunları hayranlarının fırsat buldukça kontrol etmelerini şiddetle tavsiye ediyorum. iOS App Store’da ve Android’in Google Play Store’unda ücretsiz olarak kullanılabilir.

Altın İdol Örneği


Oynadığından beri İş Yemeğinin Dönüşü, İyi bir tümdengelim oyununu sevdiğimi öğrendim. Bu yıl birkaç harika şey aldık, mesela Garip Bahçe Bitkileriancak Altın İdol Örneği mutlak bir dikkat çekicidir. İşaretle ve tıkla oyunu, oyuncuları farklı cinayet sahnelerine yerleştirir ve onlardan olanları bir araya getirmelerini ister. Bunu yapmak için etrafa dağılmış nesnelere tıklamaları ve adlar ve fiiller gibi anahtar sözcükleri toplamaları gerekir. Amaç, her seviyede Madlibs tarzı bir suç raporu doldurmak, kimin kimi öldürdüğünü sadece akıllı dedektiflikten çıkarmaktır.

Bir adamın diğerini uçurumdan aşağı ittiği bir sahneyle yeterince basit bir şekilde başlıyor. Ancak, oradan karmaşık ve şaşırtıcı şekillerde tırmanıyor. Oyunun sonunda, ürkütücü bir tarikat, yozlaşmış bir siyasi parti ve sihirli büyüler yapabilen gizemli altın bir idol etrafında dönen büyük bir komployu ortaya çıkarmıştım. Zorlu bir gizem oyunu arıyorsanız, şunları yapabilirsiniz: PC’de kontrol et. ~ Giovanni Colantonio

Gotham Şövalyeleri


kurtardım Gotham Şövalyeleri son olarak, çünkü bu listedeki en bölücü oyun. WB Games Montreal’in dokuz yıl içindeki ilk oyunu, Batman’in ölümünün ardından Gotham’daki Baykuşlar Mahkemesi’ni savuşturan Batman’in dört yardımcısının ardından bazı cesur anlatı dalgalanmalarına sahne oluyor. Ayrıca devriyeye çıkmanıza ve bir arkadaşınızla Gotham City’nin tamamını keşfetmenize olanak tanır. Bununla birlikte, bazıları bazı oyun sorunları ve teknik sorunlar nedeniyle kapatılmıştır, bu nedenle bu oyun herkes için değildir.

“Oyun hırsı ve performans sorunları eksikliği nedeniyle son on yılın en iyi Batman oyunları kadar iyi değil” diye yazmıştım. üç buçuk yıldızlı inceleme Gotham Şövalyeleri. “Yine de, her zaman bir arkadaşlarıyla Gotham sokaklarını keşfetmelerini ve savunmalarını sağlayan bir oyun oynamak isteyen Batman hayranlarını eğlendirmek için bu kusurların üstesinden geliyor.”

Süre Gotham Şövalyeleri mükemmel değil, inatçı Batman hayranları yine de hikayeden bir tekme almalı ve Gotham City sokaklarında kooperatifte devriye gezmeli. İyisiyle kötüsüyle bunun gibi olan başka bir Batman video oyunu yok. Gotham Şövalyeleri PC, PS5 ve Xbox Series X/S için mevcuttur, ancak oyunu hangi platformdan alacağınıza karar vermeden önce teknik sorunlarının farkında olun.

Editörün Önerileri


Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow