Electronic Arts, Marvel ile üç oyun yapacak

Electronic Arts ve Marvel, popüler çizgi roman evrenine dayanan üç video oyunu oluşturmak için birlikte çalışacak. İlki – EA Motive’in Iron Man oyunu – zaten ortaya çıktı. Marvel Games Başkan Yardımcısı Jay Ong, “Marvel’de, karakterlerimizi daha önce hiç olmadığı şekilde kahramanca yolculuklara çıkarabilecek sınıfının en iyisi ekipler bulmaya çalışıyoruz ve Electronic Arts ile işbirliği bunu …

Electronic Arts, Marvel ile üç oyun yapacak

Electronic Arts ve Marvel, popüler çizgi roman evrenine dayanan üç video oyunu oluşturmak için birlikte çalışacak. İlki – EA Motive’in Iron Man oyunu – zaten ortaya çıktı.

Marvel Games Başkan Yardımcısı Jay Ong, “Marvel’de, karakterlerimizi daha önce hiç olmadığı şekilde kahramanca yolculuklara çıkarabilecek sınıfının en iyisi ekipler bulmaya çalışıyoruz ve Electronic Arts ile işbirliği bunu başarmamıza yardımcı olacak” diyor. Bir açıklamada. “Son derece benzersiz ve gerçekten dikkate değer bir şey yaratma özgürlüğüne sahip olmaları için geliştiricilerle hevesli, yaratıcı işbirlikçiler olmaktan gurur duyuyoruz. Motive ekibi, Iron Man video oyunuyla buna başlıyor ve oyuncuların uzak gelecekte daha fazlasını öğrenmesini bekleyemeyiz.”

EA, Iron Man oyunu hakkında PC ve konsollara gelen tek oyunculu bir deneyim olduğunu ve karakterin geçmişine dayanan özgün bir hikayesi olduğunu açıklamak dışında herhangi bir ek bilgi vermedi. EA, üzerinde çalıştığı diğer iki video oyununun ne olduğunu veya stüdyonun onlar için hangi karakterleri kullanacağını söylemedi.

Bu, Electronic Arts’ın Marvel gibi Disney’e ait bir mülk üzerinde ilk çalışması değil. EA, aşağıdaki gibi oyunlar oluşturmak için Lucasfilm ile birlikte çalıştı: Yıldız Savaşları: Savaş Cephesi ve Yıldız Savaşları Jedi: Düşmüş Düzen. EA artık Star Wars oyunları üretmek için münhasır haklara sahip olmasa da, ilişki devam edecek. Yıldız Savaşları Jedi: Kurtulangelecek yıl bitecek.

Electronic Arts ayrıca Marvel video oyunları üzerinde çalışan tek stüdyo değil. Firaksis’ Marvel’in Gece Yarısı Güneşleri önümüzdeki ay çıkacak. Ayrıca, Insomniac’ın Marvel’ın Örümcek Adam 2 gelecek yıl piyasaya sürülecek ve stüdyo ayrıca bir Wolverine oyun.

Editörün Önerileri


Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow