Elektrikli Araç Sahipliğinin Gizli Maliyetlerini Bilmeniz Gerekiyor

Elektrikli araçlar, pil kapasitesi ve benzin veya dizel yakıt yerine elektrik gücüyle çalışan özel bir motor kombinasyonu ile çalışır. ABD Enerji Bakanlığı). Sonuç olarak, elektrikli araçlar, kullanım sırasında onları hareket ettirmek için iki önemli bileşen gerektirir. Bugün Amerikan karayollarındaki tipik araç, eski bir araç olmadığı veya antika/meraklı bir araç olarak kullanılmadığı sürece, muhtemelen motor değişimi/yeniden […]

Elektrikli Araç Sahipliğinin Gizli Maliyetlerini Bilmeniz Gerekiyor

Elektrikli araçlar, pil kapasitesi ve benzin veya dizel yakıt yerine elektrik gücüyle çalışan özel bir motor kombinasyonu ile çalışır. ABD Enerji Bakanlığı). Sonuç olarak, elektrikli araçlar, kullanım sırasında onları hareket ettirmek için iki önemli bileşen gerektirir. Bugün Amerikan karayollarındaki tipik araç, eski bir araç olmadığı veya antika/meraklı bir araç olarak kullanılmadığı sürece, muhtemelen motor değişimi/yeniden inşası gerektirmeyecektir. Buna karşılık, elektrikli araçlar, otomobilin yeterince uzun süre sahiplenilmesi ve kullanılması durumunda optimum performansta çalışmaya devam etmek için yeni bir aküye ihtiyaç duyacaktır. EV Bağlantısı Tipik bir pilin, her kullanım yılı sonunda şarj edildiğinde tam kapasitesinin %2,5’inin biraz altında kalacağını not eder. Ve bu üretkenlik kaybı, siz arabayı daha uzun süre kullandıkça büyümeye devam ediyor.

EV sahipleri, onlarca yıllık hizmetten ziyade, aracın en kritik bileşenini değiştirmek zorunda kalmadan önceki yıllara bakıyorlar. Elektrikli araç kullanımının sağlayabileceği bazı çarpıcı faydalar vardır – en belirgin olanı benzin istasyonu pompasının reddedilmesidir. Ancak Enerji Araştırmaları Enstitüsü bir elektrikli araçtaki pil takımının, aracın toplam maliyetinin %30 ila %40’ını oluşturduğunu ve bu nedenle, aracınızı yolda tutmak için bu bileşenin değiştirilmesinin önemli ölçüde pahalı bir gereklilik olabileceğini bildiriyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow