Elon Musk görünüşe göre Twitter SMS 2FA’yı devre dışı bıraktı

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Elon Musk, Twitter’da muhtemelen Twitter SMS 2FA’yı da içeren belirli mikro hizmetleri devre dışı bıraktı. Twitter’a giriş yaparken kimliğinizi kanıtlamak için metin mesajları kullandıysanız, tekrar giriş yaptığınızda bunu yapamazsınız, bu da esasen hesabınızdan çıkmanızı engeller. Ancak, sorunun çözülmeye başladığı görülüyor. Bir kimlik doğrulama uygulaması kullanmak gibi diğer 2FA yöntemleri… Okumaya devam et Elon Musk görünüşe göre Twitter SMS 2FA’yı devre dışı bıraktı

Elon Musk görünüşe göre Twitter SMS 2FA’yı devre dışı bıraktı

TL;DR

  • Elon Musk, Twitter’da muhtemelen Twitter SMS 2FA’yı da içeren belirli mikro hizmetleri devre dışı bıraktı.
  • Twitter’a giriş yaparken kimliğinizi kanıtlamak için metin mesajları kullandıysanız, tekrar giriş yaptığınızda bunu yapamazsınız, bu da esasen hesabınızdan çıkmanızı engeller. Ancak, sorunun çözülmeye başladığı görülüyor.
  • Bir kimlik doğrulama uygulaması kullanmak gibi diğer 2FA yöntemleri hala işe yaradı.

Güncelleme, 14 Kasım 2022 (18:25 ET): Görünüşe göre bu hizmet yavaş yavaş geri geliyor. Son bir saat içinde, Twitter’daki raporlar SMS 2FA’yı kullanamayan kullanıcılar artık tekrar kullanabilir. Ayrıca SMS 2FA’yı yeniden kurmayı test ettik ve işe yaradı. Bununla birlikte, şu anda sorunlarla karşılaşan insanların yanı sıra kaç SMS gönderebilecekleri konusunda duvara toslayan (aslında hiçbiri gönderilmemiş olsa da) bir ton rapor var. Bu, 24 saat boyunca yeni SMS kodları istemenizi önleyen bir protokolü tetikler ve esasen bu süre boyunca hesabınızdan çıkmanızı engeller.

2FA yönteminizi SMS’den başka bir şeye değiştirmeniz veya en azından ek bir 2FA katmanı eklemeniz önerilir.


Orijinal makale, 14 Kasım 2022 (16:36 ET): Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının üzerinden üç haftadan az zaman geçtiğine inanmak zor çünkü çok şey oldu. Onay işaretleri, gri onay işaretleri, çıkış yapan reklamcılar veya sitenin karşılaştığı diğer sorunlardan herhangi biri nedeniyle, “Twitter” kelimesi haber döngüsünden çıkmadı.

Pekala, bugünün haberleri şimdiye kadarki en tuhafı olabilir. Musk tweet attı Twitter’daki mikro hizmetleri “bloatware” olarak adlandırarak kapattığını söyledi. Twitter’ın çalışması için aslında %20’den daha azının gerekli olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, Twitter SMS 2FA, görünüşe göre bu mikro hizmetlerin bir parçası ve bu büyük bir sorun olabilir.

SMS iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA), bir web uygulamasının kimliğinizi kanıtlamak için size tek seferlik bir parola göndermesidir. Genellikle kayıt işlemi sırasında telefon numaranızı verirsiniz. Giriş yapmaya gittiğinizde, bu numaraya altı haneli geçici bir kod içeren bir metin mesajı alacaksınız. Bu kodu uygulamaya girerek, normal kullanıcı adı ve şifre kombinasyonunun üzerine ekstra bir güvenlik katmanı sağlar.

Musk mikro hizmetleri kapatırken, Twitter SMS 2FA’yı da kapatmış görünüyor. Bu durumda SMS 2FA açıksa ve Twitter hesabınızdan çıkış yapıyorsanız, tekrar giriş yapamayacaksın. Teknik olarak, iki faktörlü kimlik doğrulama bozulmaz, ancak tek seferlik kodunuzla kısa mesajı asla almazsınız. Mesajı gönderen hizmet kapalı olduğundan göndermiyor.

Açık olmak gerekirse, kimlik doğrulama oluşturucu uygulamaları da dahil olmak üzere Twitter için diğer 2FA biçimlerini kullanırsanız sorun olmaz. Bu, yalnızca 2FA hizmeti olarak SMS kullanan kişiler için geçerlidir.

Twitter SMS 2FA: Kapatsanız iyi olur

Twitter hesabınızın kilitlenmesini önlemek için bu hizmetin kapalı olduğundan emin olun:

  • git Ayarlar ve Destek > Ayarlar ve gizlilik ve sonra ziyaret edin Güvenlik ve hesap erişimi.
  • I vur Güvenlik bölüm.
  • Altında İki faktörlü kimlik doğrulamaiki faktörlü kimlik doğrulama bağlantısını tıklayın.
  • Emin ol SMS geçiş KAPALI.
  • Güvenliğiniz için diğer yöntemlerden birini kullanın.

Teknory