Elon Musk, Jordan Petersen, Kathy Griffin ve ‘The Babylon Bee’ Twitter hesaplarını eski haline getirdi

Kalan işgücünün çoğunun istifası gibi görünen şeyin ortasında, Twitter CEO’su Elon Musk, görünüşe göre platformun yeni “konuşma özgürlüğü” programında bir açılış salvosu olarak, önceden yasaklanmış veya kilitli hesapları eski haline getirdi. Komedyen Kathy Griffin, yazar Jordan Petersen ve muhafazakar hiciv yayınlarının hesapları Babil Arısı Musk’tan bir tweet’e göre, Cuma günü platforma tekrar hoş geldiniz. Tweet […]

Elon Musk, Jordan Petersen, Kathy Griffin ve ‘The Babylon Bee’ Twitter hesaplarını eski haline getirdi

Kalan işgücünün çoğunun istifası gibi görünen şeyin ortasında, Twitter CEO’su Elon Musk, görünüşe göre platformun yeni “konuşma özgürlüğü” programında bir açılış salvosu olarak, önceden yasaklanmış veya kilitli hesapları eski haline getirdi. Komedyen Kathy Griffin, yazar Jordan Petersen ve muhafazakar hiciv yayınlarının hesapları Babil Arısı Musk’tan bir tweet’e göre, Cuma günü platforma tekrar hoş geldiniz.

Musk’ın “Özgürlük Cumaları”nın bir parçası olarak Musk, Babil Arısı ve transları yanlış cinsiyetlendiren tweet’leri nedeniyle bu yılın başlarında hesapları kilitlenen Petersen. Martta, Babil Arısı öyleydi “nefret dolu davranış” nedeniyle kilitlendi, Takip etmek Rachel Levine’i yanlış cinsiyetlendiren tweet’ler, bir trans kadın ve şu anki ABD sağlık bakan yardımcısı. Aylar sonra, Temmuz ayında, Petersen’in hesabı da gönderilerden sonra benzer şekilde kilitlendi. yanlış cinsiyet değiştiren trans aktör Elliot Page. Petersen’in “yapacağı” söylendi.ölmeyi tercih ederim” tweetlerini silmektense.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, onu eleştirmeye veya düzeltmeye cüret eden Twitter çalışanlarını kovuyor

Kullanıcılar sorunlu tweet’leri sildiğinde baştan beri geri alınabilecek gibi görünen nefret dolu davranış lokavtlarının aksine, Griffin “kalıcı olarak askıya alındı” Twitter’dan sadece birkaç gün önce. dağınık Twitter Blue doğrulaması, komedyen Musk’ı taklit ederek askıya alınmasına yol açtı. Musk, – Musk’ta çoğu zaman olduğu gibi – şaka olup olmayabileceği tweet’lerinde, Griffin’in askıya alınmasının aslında şaka olmayabileceğini tweet atmıştı. kalıcı.

Ancak Cuma günkü duyuru ile Musk, Twitter’ın nefret dolu içerik konusundaki tutumunu güncelledi. Sitede buna izin verecek, ancak gölge yasakları tehdidi altında. tweetine göre, herhangi bir “Olumsuz/nefret tweet’leri maksimum düzeyde kaldırılacak ve şeytanlaştırılacak, bu nedenle Twitter’a reklam veya başka bir gelir gelmeyecek.” Musk, yeni moderasyon politikasının, “özellikle aramadığınız sürece” bu tür içeriği görünmez hale getireceğini tweetledi.

Bu tür içerik denetiminin pratikte nasıl görüneceği belli değil. Tweet’leri “deboosting”, görünüşe göre algoritmik “arttırmayı” kaldırmak anlamına geliyor. Bununla birlikte, bir kullanıcının yanlışlıkla “tweet’i bulmayacağından” emin olmak, kritik bir bağlamda bile retweet’leri ve tweet’lerden alıntı yapmayı imkansız hale getirecektir.

Bu noktada sadece 16 gündür görevde olan yeni Twitter patronu, “Özgürlük Cuması” adlı bir gün oluşturarak ve bu günü kilitlenen iki sağcı hesabı geri getirmek için kullanarak “ifade özgürlüğü” programını uygulamaya başladı. nefret ve Musk’ın kimliğine büründüğü için yasaklanmış bir liberal hesap. Bu hamleler, bazı kullanıcılara yeni olanın ne olduğunu gösterdi. “sert” Twitter geleceğe gitmek gibi görünecek.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow