Elon Musk, Mavi Onay İşaretlerini Ücretlendirmenin Botları ve Trolleri Durdurmanın ‘Tek Yolu’ Olduğunu Söyledi

Twitter ücretsiz bir platformdur ve bir hesabı doğrulamak için yapılan arka plan kontrolü de bir kuruşa mal olmaz. Doğrulanmış rozeti tutmak için nominal bir ücret talep etmek, Twitter bu geliri ekibi tarafından yapılan doğrulama çalışmasını finanse etmek için kullanabileceğinden, bir dereceye kadar mantıklıdır. Yeterli doğrulanmış hesap bu ücreti öderse, Twitter, bot sorunundan büyük ölçüde kurtulmak …

Elon Musk, Mavi Onay İşaretlerini Ücretlendirmenin Botları ve Trolleri Durdurmanın ‘Tek Yolu’ Olduğunu Söyledi

Twitter ücretsiz bir platformdur ve bir hesabı doğrulamak için yapılan arka plan kontrolü de bir kuruşa mal olmaz. Doğrulanmış rozeti tutmak için nominal bir ücret talep etmek, Twitter bu geliri ekibi tarafından yapılan doğrulama çalışmasını finanse etmek için kullanabileceğinden, bir dereceye kadar mantıklıdır. Yeterli doğrulanmış hesap bu ücreti öderse, Twitter, bot sorunundan büyük ölçüde kurtulmak için platform çapında bir insan hesabı doğrulama girişimi başlatmak için fonları kullanabilir.

Ancak en büyük sorun, bu ücreti ödemek için doğrulanmış hesaplar almaktır. Onaylanmış rozet, izleyicilerin Twitter’ın imza çılgınlığını bir siyasi figürden, gazeteciden, sağlık kuruluşundan, afet yönetim kuruluşundan vb. ciddi, özgün bilgilerle ayırmasına olanak tanıyan bir güven oluşturma mekanizmasıdır. Coca-Cola gibi nakit zengini bir marka bu ücreti kolayca karşılayabilir ve uluslararası bir haber odası, bir hükümet veya bir ünlü de öyle.

Ancak bağımsız bir gazeteci, aktivist, akademisyen veya finansal veya kurumsal desteği olmayan herhangi biri için her ay 20 dolar ödemek kolay olmayabilir. Beklentiler kasvetli görünüyor, çünkü içeriden öğrenen CNN gibi kişilerin bile muhabirleri için doğrulama gaz ücretini ödemeye isteksiz olduğunu bildiriyor. Aksine, Twitter saygın haber kuruluşlarının onay işaretlerini ortadan kaldırırsa, sahte taklitçilerle yanlış bilgilerin kapılarını açabilir ve kitleler, gerçeği aldatmacalardan ayırmalarına yardımcı olacak doğrulanmış bir rozet olmadan kolayca kanabilir.

Teknory