Elon Musk nihayet Twitter’dan sorumlu, raporlar diyor

Elon Musk nihayet Twitter’dan sorumlu, raporlar bu gece gösteriyor. Ve şimdiden birkaç üst düzey yöneticiyi kovdu. CNBC’den David Faber bir tweet’te, son aylarda düşecekmiş gibi görünen tartışmalı 44 milyar dolarlık anlaşmanın Perşembe gecesi mahkeme tarafından verilen son tarihten hemen önce kapandığını söyledi. Faber, Twitter CEO’su Parag Agrawal ve CFO’su Ned Segal’in San Francisco’daki “şirketin genel […]

Elon Musk nihayet Twitter’dan sorumlu, raporlar diyor

Elon Musk nihayet Twitter’dan sorumlu, raporlar bu gece gösteriyor. Ve şimdiden birkaç üst düzey yöneticiyi kovdu.

CNBC’den David Faber bir tweet’te, son aylarda düşecekmiş gibi görünen tartışmalı 44 milyar dolarlık anlaşmanın Perşembe gecesi mahkeme tarafından verilen son tarihten hemen önce kapandığını söyledi.

Faber, Twitter CEO’su Parag Agrawal ve CFO’su Ned Segal’in San Francisco’daki “şirketin genel merkezinden ayrıldığını” ve “geri dönmeyeceğini” de sözlerine ekledi.

Elon Musk artık Twitter’ın başında. Eski CEO’ya söyledim @paraga ve CFO @nedsegal şirketin genel merkezinden ayrıldılar ve Musk dönemi başladığında geri dönmeyecekler.

— David Faber (@davidfaber) 28 Ekim 2022

Musk’ın Twitter’ın genel merkezine gelmesinden saatler sonra, milyarder girişimci, “Twitter Genel Merkezine Girmek – Bırakın O batsın” şeklindeki esprili bir tweetle tuhaf bir gösteride bir lavabo taşıdı. bir mesaj gönderdi reklamcılara şirketi neden satın almak istediğini açıklıyor.

Twitter’ı almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesinin şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın uygarlığın geleceği için önemli olmasıdır” dedi. “Şu anda sosyal medyanın, daha fazla nefret üreten ve toplumumuzu bölen aşırı sağcı ve aşırı solcu yankı odalarına bölünmesi konusunda büyük bir tehlike var.

“Acımasız tıklama arayışında, geleneksel medyanın çoğu, parayı getirenin bu olduğuna inandıkları için bu kutuplaşmış aşırı uçları körükledi ve besledi, ancak bunu yaparken diyalog fırsatı kaybedildi.”

Devam etti: “Bu yüzden Twitter’ı satın aldım. Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. Sevdiğim insanlığa yardım etmek için yaptım. Ve bunu alçakgönüllülükle yapıyorum ve tüm çabalarımıza rağmen bu hedefe ulaşmadaki başarısızlığın çok gerçek bir olasılık olduğunu kabul ediyorum.”

Cuma günkü gelişme, Musk ve sosyal medya şirketi arasındaki altı aylık bir kavgayı sona erdiriyor.

Twitter, Musk’ın Nisan ayında şirketi satın alma teklifini kabul etti, ancak kısa bir süre sonra Musk, Twitter’ın platformdaki sahte, bot ve spam hesaplarının sayısını doğru bir şekilde ortaya çıkaramadığını iddia ederek ayakları yere bastı.

Musk anlaşmadan çekilmeye çalıştı ve Twitter’ın anlaşmayı zorlamak için yasal işlem başlatmasını istedi.

Şimdi, Twitter’daki personel, şirketi vurabilecek olası iş kayıplarını öğrenmek için bekliyor olacak. Son raporlar, Musk’ın çalışanlarının yaklaşık %75’ini işten çıkarmayı planladığını ve çalışan sayısını 7.500’den sadece 2.000’e düşürmeyi planladığını öne sürdü, ancak Perşembe günü yeni sahibin böyle büyük bir azalmanın planının bir parçası olmadığını söylediği bildirildi.

Ancak, gelen değişiklikler hakkında bilgi edinmek isteyen sadece personel değil. Twitter’ın 235 milyondan fazla günlük aktif kullanıcı topluluğu da platformun nasıl değiştiğini görmek isteyecektir. Örneğin, Musk’ın daha önceki yorumları, içerik denetimini azaltabileceğini öne sürüyor, bu da birçok korkunun platformda daha fazla tacize ve diğer tür zehirli konuşmalara yol açmasına neden oluyor. Yeni sahip, aralarında eski ABD başkanı Donald Trump’ın da bulunduğu bir dizi yasaklı kullanıcının hesaplarını da eski durumuna getirebilir.

Ancak Perşembe günü reklamcılara verdiği mesajda, Twitter’ın “her şeyin hiçbir sonuca varmadan söylenebileceği, herkes için özgür bir cehennem ortamı haline gelemeyeceğini” kabul etti ve ılımlılığın her şeye rağmen rahat olmayabileceğini öne sürdü.

Editörün Önerileri


Teknory