Elon Musk Sonunda Twitter’ın Yeni CEO’su Olduğunu Doğruladı

SEC belgesinde, “Raporlayan Kişi, Birleşme sonrası Şirketin İcra Kurulu Başkanıdır” ibaresi yer almaktadır. Musk şu anda dünyanın en büyük elektrikli otomobil markasının CEO’su, SpaceX ile en değerli özel alan teknolojisi şirketi ve fiili çevrimiçi halka açık şehir meydanı Twitter. Tabii ki, diğer girişimlerindeki yatırımcılar, Twitter’ın ve bir sosyal medya platformunu yönetme konusundaki deneyimsizliğinin Musk’ı servetinin …

Elon Musk Sonunda Twitter’ın Yeni CEO’su Olduğunu Doğruladı

SEC belgesinde, “Raporlayan Kişi, Birleşme sonrası Şirketin İcra Kurulu Başkanıdır” ibaresi yer almaktadır. Musk şu anda dünyanın en büyük elektrikli otomobil markasının CEO’su, SpaceX ile en değerli özel alan teknolojisi şirketi ve fiili çevrimiçi halka açık şehir meydanı Twitter. Tabii ki, diğer girişimlerindeki yatırımcılar, Twitter’ın ve bir sosyal medya platformunu yönetme konusundaki deneyimsizliğinin Musk’ı servetinin çoğuna ayrılmaz bir şekilde bağlı olan Tesla’daki görevlerinden uzaklaştıracağından endişeleniyor.

Ancak Musk, Tesla’nın önceliği olmaya devam ettiğini söyledi. Tipik Musk tarzında, milyarder paylaşılan Twitter’da herkese “Tesla 7/24 aklımda.” Musk ayrıca tüm Twitter panosunu da temizledi. İlginç bir şekilde, milyarder birkaç ay önce şirkete milyonlar kazandırmak amacıyla mevcut Twitter yönetim kurulu üyesi tazminatını sıfıra indireceğini iddia etti.

Bugün erken saatlerde Musk, Twitter’ın yönetim kurulu tablosunun yalnızca kısa bir süre için boş kalacağını söyledi. Önümüzdeki yola gelince, bot hesap numaralarında büyük bir azalma planlıyor, mavi onay işaretini korumak için doğrulanmış hesap sahiplerinden potansiyel olarak ayda 20 dolara kadar yüksek bir ücret almaktan bahsetmiyoruz, platformun ücretsiz konuşma sorununu çözüyor ve belki de hatta Vine’ı ölümden geri getirmek.

Teknory