Elon Musk, Starlink roket fırlatmasının çarpıcı görüntüsünü paylaşıyor

Perşembe gecesi dünya medyası, Elon Musk’ın nihayet Twitter’a ulaştığı haberiyle aşırı hıza girerken, çılgınlığın merkezindeki adam görünüşe göre başka yöne bakıyor ve SpaceX roketlerinden birinin en son fırlatılışının tadını çıkarıyor. başka bir Starlink görevinde yörüngede. Musk, “Chief Twit” olduktan sonraki ilk tweet’lerinde (Twitter profilinde var), 110 milyon takipçisi ile uzay görevinden, roketin kalkış ve inişini […]

Elon Musk, Starlink roket fırlatmasının çarpıcı görüntüsünü paylaşıyor

Perşembe gecesi dünya medyası, Elon Musk’ın nihayet Twitter’a ulaştığı haberiyle aşırı hıza girerken, çılgınlığın merkezindeki adam görünüşe göre başka yöne bakıyor ve SpaceX roketlerinden birinin en son fırlatılışının tadını çıkarıyor. başka bir Starlink görevinde yörüngede.

Musk, “Chief Twit” olduktan sonraki ilk tweet’lerinde (Twitter profilinde var), 110 milyon takipçisi ile uzay görevinden, roketin kalkış ve inişini de içeren fotoğraf ve videoları inanılmaz güzel bir kareyle (altta) paylaştı. Falcon 9 yörüngeye doğru yola çıktı.

Los Angeles’tan görüldüğü gibi yörüngeye Falcon roketleri pic.twitter.com/r8L2SbLC3p

— Elon Musk (@elonmusk) 28 Ekim 2022

SpaceX’in Starlink görevlerinin çoğu Doğu Kıyısındaki Kennedy Uzay Merkezi’nden başlarken, Perşembe akşamı ülkenin diğer tarafında Kaliforniya’daki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’ndeki Uzay Fırlatma Kompleksi 4E’den başladı.

İşte, 53 Starlink internet uydusundan oluşan bir yığını yörüngeye taşıyan Falcon 9 roketi gökyüzüne doğru patlıyor.

Havalanmak! pic.twitter.com/B0Il6HsYBS

— SpaceX (@SpaceX) 28 Ekim 2022

Kısa bir süre sonra, birinci kademe güçlendiricisi mükemmel bir iniş yaptı. Elbette Seni Hala Seviyorum Pasifik Okyanusu’nda konuşlanmış drone gemisi.

Falcon 9’un ilk aşaması, Tabii ki Seni Hala Seviyorum drone gemisine indi pic.twitter.com/bIFlERy14S

— SpaceX (@SpaceX) 28 Ekim 2022

Görevi destekleyen ilk aşama güçlendirici, daha önce Sentinel-6 Michael Freilich uydusunu, DART asteroit görevini ve diğer beş Starlink görevini başlatmıştı. Falcon 9’un birinci aşama güçlendiricisinin yeniden kullanılabilirliği, süreç daha düşük görev maliyetleri ve daha yüksek fırlatma frekansının yolunu açtığından, SpaceX’in uzay uçuşu vizyonunun önemli bir parçasıdır.

SpaceX artık yörüngede 3.000’den fazla Starlink internet uydusuna sahip ve her zaman daha fazla uzaya gidiyor.

2020’de konut müşterileri için Starlink geniş bant hizmetini başlatmasından bu yana SpaceX, kapsamını istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve şu anda yaklaşık 36 ülkede 400.000’den fazla müşteriye hizmet veriyor.

Ayrıca, konutların ötesine geçerek uçaklar, tekneler ve son birkaç gün içinde hareket eden araçlar için Starlink sistemlerini de içerecek şekilde ek hizmetler de sunuyor.

Editörün Önerileri


Teknory