Elon Musk, Twitter'a karşı yargılanmayı ertelemek istiyor

Sosyal medya platformu Twitter'ın satın alınması, yakında bitecek gibi görünmeyen, devam eden bir ileri geri seridir.

Elon Musk, Twitter'a karşı yargılanmayı ertelemek istiyor

Bloomberg'e göre, Elon Musk'ın avukatları tarafından yakın zamanda yapılan bir mahkeme başvurusunda Musk, Twitter'a karşı davanın uzatılmasını istiyor. Twitter, Musk'ın hukuk ekibinden gelen güncellemeye şimdilik sessiz kaldı.

Mahkeme davası, Twitter ve Musk arasında, Twitter'ın Tesla CEO'sunu dava ettiği ve onu Twitter satın alma anlaşmasına uymaya zorladığı Musk arasında. Şirket, davanın dört gün süreceğini ve bu yıl Eylül ayı başlarında başlayacağını savundu. Twitter tarafından Delaware Chancery Mahkemesi'nde yapılan dosyalamaya göre, Musk'ın sosyal medya platformunu hisse başına 54.20 dolardan satın almasına devam etmesi gerekecek. Ayrıca, iki taraf arasındaki yasal işlemlerin hızlandırılıp hızlandırılmayacağına karar vermek için 19 Temmuz'da mahkemede dava görülecek.

Musk'ın temsilcileri tarafından hazırlanan 14 sayfalık dosyalama, davanın gelecek yıla, ideal olarak 13 Şubat 2023'e ertelenmesini istiyor. Ekip, Bloomberg'in bildirdiği gibi, davayı “bu muazzam büyüklükteki bir dava için son derece hızlı bir program” olarak tanımlıyor.

Başlangıçta Musk, Twitter'ı 44 Milyar Dolar'a satın alacaktı; ancak o zamandan beri anlaşmadan kaçmaya çalıştı . Mayıs ayında, Twitter'ın şirketin açıkladığından daha fazla botu olduğu için satın almayı ertelediğini belirtti. Twitter daha sonra Musk'a bir mektup ve ardından 12 Temmuz'da Musk'ın gelecek yıla ertelemek istediği bir duruşma gönderdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow