Elon Musk’ın 8 dolarlık Twitter Blue’su şu ana kadar çok fazla para kazanmadı

Twitter, yeni sahibi Elon Musk’ın yeni gelir akışını takip etmesiyle son günlerde mutlak bir kaosa sürüklendi: Platformun yenilenmiş ücretli kullanıcı aboneliği olan Twitter Blue. Bir Twitter kullanıcısı tarafından abonelik numaralarının nasıl gittiğini onaylaması istendiğinde, Musk basitçe cevap verdi“Bazı düzenlemeler gerekiyor, ancak genel olarak iyi ilerliyor.” Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) Ama durum öyle […]

Elon Musk’ın 8 dolarlık Twitter Blue’su şu ana kadar çok fazla para kazanmadı

Twitter, yeni sahibi Elon Musk’ın yeni gelir akışını takip etmesiyle son günlerde mutlak bir kaosa sürüklendi: Platformun yenilenmiş ücretli kullanıcı aboneliği olan Twitter Blue.

Bir Twitter kullanıcısı tarafından abonelik numaralarının nasıl gittiğini onaylaması istendiğinde, Musk basitçe cevap verdi“Bazı düzenlemeler gerekiyor, ancak genel olarak iyi ilerliyor.”

Ama durum öyle görünmüyor.

Yeni Twitter Blue abonelikleri devreye alındı Duraklat 9 Kasım’da başlatılan güncellenmiş programın hemen ardından Cuma günü, markaları taklit etmek ve platformda kalan reklamverenleri kesinlikle memnun etmeyen önemli kişiler.

Mobil analitik firması Sensor Tower, Mashable’a aboneliklerin kapatıldığı 9 Kasım ve 10 Kasım için gelir istatistikleri sağladı. herkese açık ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’taki Apple iOS cihazlarıyla.

Twitter Blue, bu iki günde 488.000 dolar getirdi. 8 dolarlık fiyat etiketi hesaba katıldığında, bu en fazla 61.000 yeni abone demektir.

Daha önce Twitter’ın yanlışlıkla Twitter Blue’yu hafta sonu başlattığını ve yaklaşık 30.000 abone getirdiğini bildirmiştik. Gelir verilerine dayalı olarak Twitter Blue’nun lansmanından önceki Pazartesi ve Salı günleri de yaklaşık 20.000 kullanıcı kaydoldu. Ve bu, Çarşamba günkü lansmandan sonra 5 dolarlık plandan 8 dolarlık plana yükselen kullanıcıları henüz saymıyor.

Dergide yer alan bir rapora göre New York Timesdahili Twitter günlükleri, şu ana kadar toplam 140.000 kullanıcının yeni Twitter Blue’ya abone olduğunu gösteriyor.

AYRICA BAKINIZ:

8 dolarlık bir Twitter aboneliği Elon Musk’ı kurtarabilir mi? Rakamlara bakalım.

8$’lık Twitter Blue’nun resmi olarak lansmanından bu yana geçen iki gündeki yepyeni abonelere bakıldığında, bu, Twitter’ın 238 milyon günlük aktif kullanıcısının yüzde 0.025’inin biraz üzerinde bir dönüşüm oranı. Şirketin “güçlü kullanıcılar” olarak kabul ettiği Twitter kullanıcılarının yalnızca yüzde 10’unun ödeme yapmakla ilgileneceğini hesaba katarsanız, dönüşüm oranı biraz daha iyi ancak yüzde 0,25’in biraz üzerinde harika değil. E-ticarette ortalama dönüşüm oranı kabaca yüzde 2 ile 3 arasındadır.

Ancak, dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Bu iki günlük gelirin bir kısmı, Twitter Blue’nun önceki yinelemeleri için ödeme yapan ve 3 ve 5 ABD Doları tutarında olan ve yükseltme yapmayan kullanıcıların yenileme aboneliklerini içerir. Ayrıca, çok istenen düzenleme düğmesi özelliğinin, 6 Ekim’de Twitter Blue’nun önceki sürümüne bir avantaj olarak eklendiğini göz önünde bulundurun. İlk haftada bu plana abone olan kullanıcılar için yenilemeler, 8 dolarlık lansmanın zaman çerçevesi içinde gerçekleşecek. .

Sensor Tower’a göre, Twitter’ın 10 Ekim’e kadar düzenle düğmesinin kullanıma sunulmasından elde ettiği uygulama içi gelir yaklaşık 156.000 dolardı ve bu da tahmini olarak 31.200 ödeme yapan aboneye tekabül ediyor. Bu yenilemelerin yaklaşık yarısı, iptalleri hesaba katmadan muhtemelen 9 Kasım veya 10 Kasım’a düştü.

Bunun da ötesinde, bu 8 dolarlık kayıtların bir kısmının markaları ve diğer kullanıcıları taklit eden trollerden olduğu açık. Bu hesaplar yasaklandıkça, bir sonraki ay aboneliklerini yenilemeleri pek olası değildir.

Twitter’ın sıfır iptalle her gün 30.500 abone kazanmaya devam ettiği en iyi senaryoda, Twitter ayda 7,32 milyon dolar veya yılda 87,8 milyon doların biraz üzerinde gelir elde etmeyi hedefliyor. Bu, Elon Musk’ın aradığı 5 milyar doların yarısı değil.

bir parçada yayınlanan Bu haftanın başlarında Mashable, Twitter’ın endüstri standardı e-ticaret dönüşüm oranlarını kullanarak makul bir şekilde kaç tane ödeme yapan aboneye sahip olabileceğine baktı ve yaklaşık 600.000’e ulaştı. Mashable, Sensor Tower’ın verilerini kullanarak, Twitter Blue planının önceki sürümünün ayda yalnızca 5 dolar ödeyen 105.000 aboneye sahip olduğunu da tahmin etti. The Platformer bülteninden Casey Newton daha sonra doğrulanmış Bu tahmin, Twitter Blue’nun “100.000’den biraz fazla aktif aboneye” sahip olduğunu buldu.

Musk bütün yumurtalarını bu sepete koydu. Bu hafta Twitter çalışanlarına gönderdiği ilk e-postada, yeni sahibi, devraldığından bu yana reklam geliri düştüğü için şirketin gelirinin yarısının aboneliklerden gelmesini istediğini belirtti. Twitter 2021’de 5 milyar dolar kazandı, bu nedenle aylık 8 dolarlık ücret için ayda 26 milyondan fazla kullanıcıya ihtiyacı olacaktı. Musk ayrıca Twitter’ın günde 4 milyon dolar kaybettiğini, bu yüzden sadece 120 milyon dolarlık aylık harcamaları karşılamak için 15 milyon ücretli aboneye ihtiyacı olduğunu söyledi.

AYRICA BAKINIZ:

Sahte doğrulanmış gönderiler Twitter için daha da kötüleşti

Ayda 8 ABD doları karşılığında, Twitter’daki herhangi bir hesap, hesap söyledikleri kişiyse, gerçek bir doğrulama olmadan artık doğrulanmış mavi onay işareti rozetini görüntüleyebilir. Sahte doğrulanmış hesaplar olmuştur ortaya çıkmak, Twitter’da çeşitli markalar gibi davranarak. Bu birçok şeye neden oluyor bela platform için, gelirlerinin büyük kısmı bu reklamverenlere bağlı olduklarından.

Birçok şirket, Elon Musk’ı satın aldığından beri Twitter için reklam bütçelerine bir ara verdi ve şirketi almak istediği “özgür konuşma” markalı yönü sorguladı. Örneğin, Musk’ın platformda ırkçı hakaretleri devraldığı gün çivili yüzde 500 oranında.

Peki Musk, Twitter Blue’yu şu anda bulunduğu yerden büyütebilir mi?

Twitter Blue’nun ana özelliği olan doğrulama rozeti için hedef kitlenin önemli bir bölümünün büyük olasılıkla zaten kaydolmuş olduğunu hesaba katmak önemlidir. Twitter’ın yıllardır en çok aranan özelliği olan düzenle butonu, sadece 100.000 toplam ödeme yapan abone başlatılan geçen ay. Ayrıca, yeni Twitter Blue’dan önceki doğrulama rozetinin cazibesinin, yalnızca “önemli” kullanıcıların bir tane alması olduğunu unutmayın. Birisi onu 8 dolara satın alabiliyorsa, çekiciliğini kaybeder ve daha az insan onu gerçekten isteyecektir.

Gelecekte Twitter Blue’ya ne olacağından bağımsız olarak, gerçek abone sayıları ile reklamcılar arasında Twitter’ın itibarının azalması arasında, “genel olarak” “iyi gidiyor” demek kesinlikle doğru görünmüyor.

GÜNCELLEME: 11 Kasım 2022, 19:15 ET. Bu makale, bildirilen ek abone numaralarını içerecek şekilde güncellendi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow